Kiedy lepiej ćwiczyć pod kątem rytmów biologicznych?

kiedy lepiej ćwiczyć pod kątem rytmów biologicznych

Wiele osób uważa, że na skuteczność treningów wpływają adaptacyjne rytmy biologiczne. Pytanie o tym, kiedy najlepiej uprawiać sport – rankiem czy wieczorem, już długi czas pozostaje istotne. Fachowcy twierdzą, że wszystko zależy od celu w jakim człowiek idzie do sali sportowej.

Kiedy lepiej ćwiczyć ze względu na rytmy biologiczne?

Żeby każdy człowiek miał możliwość wyznaczyć dla siebie idealny czas do uprawiania sportu, zatrzymamy się dokładnie na głównych okresach: Okres do 7 godziny rano. Ten czas wykorzystać na treningi nie zaleca się, ponieważ organizm jeszcze znajduje się w stanie snu i wiele procesów nie jest uruchomione. Można wysunąć wniosek, że biorytmy i zdolność do pracy w tym okresie znajdują się na minimalnym stopniu. W wyniku wysiłek fizyczny może negatywnie wpłynąć na działalność serca. Jeśli inny czas na trening wydzielić nie ma możliwości, to najlepiej uprawiać jogę i ćwiczenia oddechowe.

Okres od 7 do 9 godziny rano

Ważnie uwzględniać te rytmy biologiczne ludziom, którzy chcą schudnąć, ponieważ o tej porze odbywa się aktywne spalenie tłuszczu. Można uprawiać bieg, pojeździć na rowerze lub ćwiczyć na stepperze. Za pół godziny treningu spala się do 300 kcal.

Okres od 12 do 14 godziny

Biologiczne rytmy i zdolność do pracy człowieka o tej porze są nastawione na intensywne treningi, na przykład to może być aktywny bieg lub aerobik.

Okres od 17 do 19 godziny

W ten czas zegar biologiczny mężczyzny i kobiety nastawione są na treningi siłowe. Ćwiczenia na siłowni pomogą kształtować piękną zgrabną sylwetkę.

Okres po 19 godzinie

rytmy biologiczne

Specjaliści nie rekomendują ćwiczyć o tej porze, ponieważ organizm zaczyna przygotowywać się do snu i wszystkie procesy się uwalniają. Przy dużej chęci można ćwiczyć jogę.

Zalecano przez fachowców przy wyborze czasu na treningi uwzględniać rodzaj swojej działalności. Na przykład ludziom, którzy pracują w pozycji siedzącej zaleca się ćwiczyć wieczorem, żeby rozgonić krew, pozbyć się nagromadzonego stresu i odczuć przyjemne znużenie. Duże znaczenie przy wyborze czasu treningu ma stan zdrowia. Ludziom, którzy mają problemy z układem krążenia warto zrezygnować z porannych treningów. Fachowcy zalecają wybrać dla siebie idealny czas na treningi i regularnie ćwiczyć, nie zmieniając grafiku. Dzięki temu można liczyć na otrzymanie dobrych skutków.

 
Powiązane artykuły:
Co jedzą wegetarianie?
Wegetarianizm - popularny kierunek w żywieniu, kiedy człowiek w całości zmienia swoje przyzwyczajenia. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego co można, a co nie wolno wegetarianom.
Laktoowowegetarianizm – co to znaczy?
Dziś można znaleźć różne zasady żywienia, wśród których można wydzielić laktoowowegetarianizm. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka przewag i usterek takiej diety, a także rekomendacji do żywienia.
Dlaczego ludzie zostają wegetarianami?
Wegetarianizm jest już dosyć starym zjawiskiem, lecz z każdym rokiem nabiera coraz większą popularność. Wegetarianin wyłącza ze swojej racji pokarm zwierzęcego pochodzenia. Jest prawidłowe pytanie o przyczynie takiego wyboru.
Weganie i wegetarianie – różnice
Najczęściej wszystkich kto nie je mięsa, ludzie śmiało nazywają wegetarianami. Takie podejście mogłoby być usprawiedliwione jeszcze niedawno, kiedy dwa te nurty nie były mocno rozwinięte.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty