Kiedy można robić brzuszki po porodzie?

kiedy można robić brzuszki po porodzie

Każda kobieta, która rodziła, zostaje niezadowolona wyglądem zewnętrznym swojego brzucha – mięśnie brzucha po porodzie rozciągają się, tkanka tłuszczowa zwiększa się i brzuch już nie wygląda płaskim i pięknym. Właśnie dlatego jest takie popularne pytanie o tym, jak przywrócić ABS po porodzie.

Ćwiczenia na brzuch po porodzie – rozwiewamy mity

Z jakiegoś powodu wiele młodych matek są przekonane, że z całego spektrum aktywności fizycznej tylko ćwiczenia na mięśni brzucha po porodzie są zdolne przywrócić ich do idealnego stanu. Jednak ta opinia jest błędna.

Po porodzie problem nie tylko w tym, że są rozciągane mięśnie, ale i w tym, że organizm podczas noszenia dziecka aktywnie zwiększa zapas tłuszczowy na bokach i brzuchu. Nietrudno się domyślić, że to naturalny amortyzator, który służy dodatkową obroną waszemu maluchowi w prenatalnym okresie jego rozwoju. Właśnie dlatego nawet jeśli będziecie codziennie robić brzuszki po porodzie, zewnątrz to nie będzie zbyt wyraźnie – będzie ukrywać warstwa tłuszczu.

To w żadnym wypadku nie znaczy, że ćwiczenia na mięśni brzucha są bezużyteczne. Są one przydatne do napinania mięśni, jednak tłuszczu za ich pomocą nie usuniecie. Dl tego będą potrzebne ćwiczenia aerobowe – trwałe spacery z wózkiem (właśnie chodzenie), bieganie lub bieganie w miejscu, skoki ze skakanką, tańce, zajęcia aerobiku. Te sposoby pomyślnie pomogą wam spalić zbędny tłuszcz, a ćwiczenia na mięśnie brzucha pozwolą ukształtować piękny brzuch.

Kiedy można robić brzuszki po porodzie?

To pytanie dla każdej kobiety zostaje indywidualistycznym i nie znajdziecie na niego prawidłowej odpowiedzi na kobiecych portalach. Wszystko zależy od tego, jak szybko wasza macica ściąga się i zajmuje odpowiednie dla niej miejsce. Dwa miesiące po porodzie, kiedy będziecie mieć zaplanowane badanie, wasz ginekolog obejrzy was i wyda werdykt: można czy nie.

Do tego czasu zajmować się ćwiczeniami na mięśni brzucha nie można: to zagraża tym, że macica opadnie niżej potrzebnego poziomu, co może spowodować wiele problemów zdrowotnych.

Pierwsze ćwiczenia odchudzające po porodzie

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy, aż jeszcze nie wiecie, jak szybko wam będzie można przystępować do ćwiczeń nawet można dla ciężarnych na mięśni brzucha, rozluźniać się nie warto: ten czas można przeprowadzić z korzyścią.

Przede wszystkim, jeśli pozwalają pogodowe warunki, spróbujcie częściej spacerować z dzieciakiem. Kiedy pogodowe warunki nie pozwalają – całkiem można nosić lub kołysać go po mieszkaniu w wózku. Głównie przeprowadzać jak najwięcej czasu w ruchu, ponieważ to doskonale pomaga spalać kalorie i wzmacnia wasze mięśnie najbezpieczniejszą metodą.

Oprócz tego można robić ćwiczenia na piłce fitball po porodzie, tylko bardzo lekkie i proste, wzorem tych, które są dozwolone przy ciąży. Potraficie znaleźć w internecie dużo różnych kursów wideo, które pozwolą wam zajmować się bez szkody dla zdrowia.

Jak zbudować mięśni brzucha po porodzie?

Z tego momentu, kiedy wam po porodzie można robić brzuszki, można uważać, że wasz organizm w całości odnowił się. Teraz wam można wykonywać mnóstwo ćwiczeń i maksymalnie szybko przywrócić swoją zeszłą sylwetkę.

brzuszki po porodzie

Przede wszystkim nie zapominajcie o starych i sprawdzonych środkach – na przykład obręcz. Jeśli macie zwykły obręcz, należy go kręcić około 40 minut dziennie, jeśli z obciążeniem (wagą blisko 3kg) – wystarczy 20–25 minut dziennie. Przy czym nie zapominajcie o tym, że zaczynać należy nie z pełnowartościowej normy, a z połowy albo nawet z ćwierci i stopniowo zwiększać czas.

Oprócz tego można wykonywać proste skręty i wszystkie rodzaje znanych wam ćwiczeń na mięśnie brzucha, które wam się podobają. Jeśli znacie ich mało i wykonujecie niechętnie – nabądźcie kurs wideo i zajmujcie się według niego. Zwykle obecność dobrze zbudowanej dziewczyny na ekranie bardzo dobrze motywuje na nowe osiągnięcia.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia po porodzie
Ćwiczenia po porodzie pomogą przywrócić figurę, spalić zbędny tłuszcz i umocnić mięśnie. Toż ćwiczyć należy brzuch, piersi i poprzek. Z artykułu dowiadujecie się, które ćwiczenia można wykonywać bez bojaźni poderwać zdrowie.
Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia
Żeby zabezpieczyć zdrowie przyszłej mamy i bobasa, w okresie ciąży należy prowadzić aktywny sposób życia – bywać na przyrodzie, więcej poruszać się i być może nawet chodzić na specjalne kursy.
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball będą pożyteczne dla zdrowia i nie zaszkodzą bobasowi. Głównie - dotrzymywać się wszystkich reguł. Można przed początkiem ćwiczeń przekonsultować to z lekarzem.
Sport dla kobiet w ciąży
Sport jest potrzebny każdemu człowiekowi w dowolnym czasie jego życia. Chociaż nie wszyscy znajdują na niego czas, czego żałują potem. A czy pożałuje ciężarna kobieta tego, że nie uprawia sportu podczas ciąży?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty