Kiedy można uprawiać sport po cięciu cesarskim?

kiedy można uprawiać sport po cięciu cesarskim

Prawie każda kobieta po urodzeniu dziecka chce jak najszybciej odzyskać swoje kształty. Ale jest jedna rzecz, kiedy poród odbył się w sposób naturalny, a co innego, kiedy miało miejsce cesarskie cięcie.

Wiedząc o tym, że nie wolno po cięciu cesarskim uprawiać sportu, młode matki interesują się tym kiedy już można rozpocząć ćwiczenia i ile należy odczekać po pomyślnie przeprowadzonej operacji. Spróbujemy uporać się z tym problemem.

Jak szybko po cesarskim cięciu można uprawiać sport?

Po takiej operacji kobieta powinna uprawiać te sporty, w których nie ma obciążenia na mięśnie brzucha. Przy tym lekarze zalecają, aby rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 6 tygodni od przeprowadzonej operacji. Właśnie tyle czasu trzeba do utworzenia blizny na macicy. Najlepiej na początek wybrać ćwiczenia dla piersi i nóg, które można wykonywać w pozycji siedzącej, nie wykorzystując przy tym brzucha.

Następnie po pewnym czasie można podłączyć do pracy mięśnie dna miednicy. Najważniejsze to, że wykonywać je należy na wydechu, a nie na wdechu.

Jak szybko można zacząć odbudowywać mięśnie brzucha po cięciu cesarskim?

Pytając lekarza o to, jak szybko po cesarskim cięciu można uprawiać sport, kobiety w większości przypadków mają na myśli ćwiczenia brzucha. To właśnie brzuch po ciąży traci swój kształt, a przede wszystkim ten problem dolega młodym matkom.

Tak więc w pierwszej kolejności należy upewnić się, że szew na macicy zarósł się i zabliźnił. Ponadto, nie warto przystępować do zajęć, jeżeli mają miejsce nieduże, ale regularne i ciągłe bóle.

Również nie spiesz się, aby wykonać ćwiczenia brzucha zaraz po tym, jak bóle zniknęły. Zacznij od małych. Na przykład najpierw spróbuj przez ile można uprawiać sport po cięciu cesarskimwciągnąć pępek, a następnie wypuścić go na zewnątrz, starając się utrzymać mięśnie w napięciu nie więcej niż 10 sekund.

Aby prawidłowo dobrać zestaw ćwiczeń, kobieta może zwrócić się do specjalnych grup porodowego odzyskiwania zdrowia, które są organizowane przy centrach fitness w dużych miastach. Tam im podpowiedzą, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać w celu przywrócenia formy, a przy tym będą śledzić poprawność ich wykonania.

W ten sposób, aby poradzić sobie z tym jaki sport można uprawiać po cięciu cesarskim i za ile można rozpocząć, kobiecie najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

 
Powiązane artykuły:
Jak schudnąć karmiącej mamie, nie szkodząc dziecku – menu
Wracając do domu ze szpitala mama zanurza się do obejścia za nowonarodzonym. Jednak ważne nie zapominać, że mama - jeszcze i kobieta - ulubiona, piękna, a toż należy pomyśleć o tym, jak przywrócić sobie byłe formy i podciągnąć figurę.
Proces odnowienia młodej mamusi po porodzie
Za 9 długich miesięcy organizm ciężarnej kobiety zaznaje mnóstwa przemian i poporodowe odnowienie to nie mniej trwały i trudny proces. Dokładniej o wznowieniu po porodach czytajcie w naszym nowym artykule.
Po porodzie nie ma okresu – kiedy ma powrócić?
Po tym jak urodził się wasz bobas przeszło już dużo czasu, a u was dotychczas nie ma miesiączki. Jeśli dziecko znajduje się na piersiowym wykarmianiu – to normalny proces. Dlaczego po porodach nie ma miesiączek i kiedy one muszą powrócić?
Jak szybko schudnąć po porodzie, jeśli karmisz?
Młode mamusie koniecznie stawiają pytanie, jak przywrócić sobie byłą formę, przecież za czas ciąży kobieta może nabrać kilku kilogramów? Jednak przy karmieniu piersią jest szereg niuansów, które należy uwzględniać przy odchudzaniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty