Kiedy można wziąć kąpiel po cięciu cesarskim?

kiedy można wziąć kąpiel po cięciu cesarskim

Jak wiadomo, okres rekonwalescencji po porodzie ma swoje własne cechy, w szczególności, jeżeli połóg został przeprowadzony przez cesarkę. Kobiet, które przeszły taką operację, dość często interesuje pytanie o przeprowadzeniu zabiegów higienicznych po pojawieniu się dziecka na świecie. Rozważmy ten proces dokładnie i porozmawiajmy o tym, kiedy można przystąpić do wzięcia kąpieli. Po jakim czasie po przeprowadzonym cięciu cesarskim można się wykąpać?

Lekarze w odpowiedzi na to pytanie wskazują następujący odstęp – 8-9 tygodni. Jednak przed tym na pewno kobieta musi przejść badania u lekarza ginekologa, który musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie tych zabiegów higienicznych.

Co należy wziąć pod uwagę przy wzięciu kąpieli po operacji cięcia cesarskiego?

Kiedy po cięciu cesarskim już minęło 2 miesiące, kobieta może rozkoszować się w wannie. Mimo to podczas zabiegu należy wziąć pod uwagę szereg warunków:

  1. Po pierwsze wanna musi być dobrze umyta. Przy tym lepiej użyć neutralne substancje dezynfekujące. To pozwoli uniknąć wystąpienia podrażnień w miejscu pozostałej po operacji blizny.
  2. Po drugie temperatura wody powinna być w granicach 40-45 stopni. Jeśli mówić o tym, kiedy można wziąć gorącą kąpiel, to po upływie 10 tygodni.Niebezpieczeństwo polega na tym, że ciepło przyczynia się do napływu krwi do odtwórczych organów, które znajdują się w fazie regeneracji. To może negatywnie wpłynąć na sam proces odnowy tkanki.

Więc każda kobieta po cesarce musi obowiązkowo przed wzięciem kąpieli skonsultować się z oglądającym ją lekarzem. On musi z kolei potwierdzić, że rana pooperacyjna w pełni zabliźniła się, tj. prawdopodobieństwo przenikania przez nią zakażenia nie istnieje.

 
Powiązane artykuły:
Jak długo nosić bandaż po cięciu cesarskim?
Noszenie bandaża po cięciu cesarskim związane jest z pewną koniecznością.W szczególności pomaga on kobiecie szybciej przejść proces wznowienia po operacji. Wiele mamuś interesuje pytanie- jak długo go należy nosić? Czytajcie o tym dalej.
Awaryjne cesarskie cięcie – przyczyny i konsekwencje
Oprócz planowego cesarskiego cięcia, w trakcie skomplikowanych przyrodniczych porodów,lekarze zderzają się z koniecznością awaryjnej operacji. Istnieje spis przyczyn do przeprowadzenia porodów taką drogą. Będzie o tym mowa w naszym artykule.
Czy można rodzić samej po cesarskim cięciu?
Wcześniej jeśli u kobiety przeprowadzane były pierwsze porody jako cięcie cesarskie, nawet nie było mowy o naturalnych porodach przy kolejnych ciążach. Dziś to jest realne, i jeśli kobieta życzy sobie rodzić siłami natury to może to zrobić.
 Jakie znieczulenie jest lepsze do cesarskiego cięcia?
Istnieje kilka rodzajów anestezji, które są dozwolone przy przeprowadzeniu operacji cesarskiego cięcia. W tym artykule rozpatrzymy każdy z nich i wyznaczymy, który rodzaj znieczulenia i w jakich wypadkach wykorzystują i co jest lepsze dla matki i dziecka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty