Kiedy najlepiej brać białko? Odżywki białkowe serwatkowe

kiedy najlepiej brać białko

Aby suplementy wysokobiałkowe przynosiły jak największe korzyści, należy używać ich zgodnie z określonymi wymaganiami. Nieregularne zażywanie białka nie tylko nie pomaga organizmowi się zregenerować po treningu, ale i może spowodować pogorszenie stanu zdrowia.

Kiedy należy brać białko?

Tym, kto poważnie uprawia sport warto wiedzieć, kiedy najlepiej brać białko:

  1. Rano. W czasie snu organizm zaczyna odczuwać niedobór składników odżywczych do budowy mięśni. Dlatego od razu po przebudzeniu zaleca się wypić porcję szybkiego białka: hydrolizaty lub izolaty.
  2. W dzień. W diecie sportowca zawsze musi być białko. Jeśli z jakiegoś powodu w diecie obserwuje się niedobór białka, wypełnić go można za pomocą koktajli białkowych.
  3. Przed treningiem. Co dotyczy tego, kiedy brać białko: przed treningiem lub po nim, istnieją różne opinie. Jednak bezsprzecznym pozostaje fakt, że każdy sportowiec musi zażywać zwiększoną ilość białka do budowy masy mięśniowej. Uzupełnić zapasy białka można przy pomocy koktajli białkowych serwatkowych. W dzień treningu białko serwatkowe zaleca się brać dwie godziny do zajęć, a następnie za pół godziny porcję aminokwasów (BCAA).
  4. Po treningu. Po ćwiczeniach sportowych organizm szczególnie potrzebuje zwiększonej ilości białka. W trakcie treningu organizm poniósł ogromne zapasy glikogenu, cukrów i aminokwasów, które należy uzupełnić w krótkim czasie. Porcja koktajlu białkowego serwatkowego może zaspokoić tę potrzebę.

Jak brać białko na odchudzanie?

W czasie diety organizm otrzymuje zbyt małą ilość ważnych składników odżywczych, w tym białek. To prowadzi do zmniejszenia masy mięśniowej i pogorszenia samopoczucia. Dlatego podczas odchudzania należy spożywać między posiłkami białko w ilości ½ od standardowej normy.

 
Powiązane artykuły:
Korzyści i szkody płynące z suplementacji kreatyny. Jak zwiększyć efektywność swoich ćwiczeń?
Popularność kreatyny w żywieniu sportowym z roku na rok tylko rośnie. Ta substancja ma ogromne znaczenie dla otrzymania maksymalnego wyniku od treningów. O korzyści i szkodzie kreatyny będzie opowiedziane w tym artykule.
Odżywki odchudzające dla kobiet uprawiających sport
Jeśli mężczyźni zawsze chcą zwiększyć mięśnie, to kobiety wszystkimi siłami chcą utrzymać swoją talię w granicach swojej końcowej sukni. Wśród różnych sposobów schudnąć nie ostatnie miejsce po efektywności zajmuje sportowe żywienie.
Proteiny sojowe – plusy i minusy, a także właściwości i działanie na zdrowie sportowca
Wśród ogromnej różnorodności artykułów sportowych, żywnościowych kategorii protein można wydzielić sojowy wariant. O właściwościach tego produktu i regułach jego przyjęcia opowie ten artykuł.
Proteiny na przyrost mięśni – szkoda i korzyści
Proteiny są niezwykle potrzebne dla kształtowania i wzrostu mięśniowej masy, toż w okresie treningów los białka w swojej racji należy zwiększyć i przyjmować specjalne mieszanki na jego podstawie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty