Kiedy najlepiej unikać depilacji? Oto 8 dobrych rad

Istnieje kilka sytuacji, kiedy należy zrezygnować z depilowania się! Co może zmusić dziewczyny do tego, aby przestały golić nogi i miejsca intymne? Odpowiedź w niniejszym artykule.
kobiety

Depilacja – jeden z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Kobiety w różny sposób traktują golenie ciała: niektóre kobiety stawiają na naturalność i rezygnują z golenia nóg i miejsc intymnych, niektóre decydują się na częściową depilację, inne natomiast uważają, że nadmierne owłosienie jest niehigieniczne, cenią sobie gładką i nieskazitelną skórę. Dermatolodzy przekonują, że każda z nas powinna wiedzieć, kiedy najlepiej wykonywać golenie ciała maszynką, aby się nie narażać na niebezpieczeństwa i zakażenia.

W niniejszym zestawieniu postaramy się udzielić odpowiedzi na pytania, kiedy nie warto golić ciała maszynką.

1. Przed operacją

Jeśli na ciebie czeka operacja, to musisz zrezygnować z depilacji. Mikrouszkodzenia, podrażnienia, małe ranki i zacięcia zwiększają ryzyko zakażenia. Jeśli jednak bardzo ci zależy na gładkiej, wydepilowanej skórze, to musisz się skonsultować ze swoim lekarzem i zapytać go, czy możesz się depilować przed operacją.

2. Przed pedicure

depilacja

Jeden z największych błędów, który popełnia większość dziewczyn to depilacja przed pedicure. Goląc nogi, można doznać mikrouszkodzeń i ran, przez które bakterie i grzybica dostają się do naszego organizmu. Nie wszystkie salony kosmetyczne dbają o higienę, więc jesteś narażona na poważne zakażenia i choroby.

3. Przed wyjściem na basen

Rany i skaleczenia powstałe w czasie depilacji umożliwiają przenikanie bakterii do naszego organizmu. W dodatku chlorowana woda podrażnia wydepilowaną skórę, powodując pieczenie, swędzenie i zaczerwienienia. Dermatolodzy radzą golić ciało dzień przed wyjściem na basen.

4. Kiedy maszynka do golenia jest do wyrzucenia

Jeśli maszynka do golenia jest tępa, pokryta rdzą i brudem – natychmiast powinna wylądować w koszu na śmieci, jeśli oczywiście dbasz o swoje zdrowie i nie chcesz walczyć z zakażeniem. Jeśli nie masz pod ręką nowej maszynki lub wkładu, to lepiej się nie depilować. I oczywiście, warto pamiętać, że maszynka do golenia jest przedmiotem, którego nie powinno się sobie nawzajem pożyczać.

5. Kiedy się wybierasz na plażę

plaża

Jeśli się wybierasz na plażę lub basen z wodą morską, nie warto bezpośrednio przed wyjściem golić ciała maszynką. Kiedy słona woda trafia do rany, wywołuje okropne uczucie pieczenia. Ból i dyskomfort gwarantowane. Pamiętaj o stosowaniu odpowiednich kremów do regeneracji skóry po goleniu.

6. Przed seksem

seks

Golenie się maszynką to zabieg, który powoduje mikrouszkodzenia naskórka, czasami ranki i zacięcia, więc jesteś narażona na podrażnienia i choroby skóry. Skóra tuż po depilacji jest też bardzo wrażliwa, delikatna i skłonna do podrażnień, zwłaszcza podczas obcierania się ciała. Wiec golić nogi i miejsca intymne najlepiej dzień przed randką, aby skóra uległa regeneracji. W przeciwnym razie może dojść do zakażenia i podrażnienia.

7. Przed peelingiem

skrub

Stosowanie maszynki do golenia pozwala nam usunąć zrogowaciały naskórek. Jeśli jeszcze po goleniu zdecydujesz się na peeling, to narażasz swoją skórę na poważne uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej zrobić te zabiegi w pewnym odstępie czasowym.

8. Kiedy masz wypryski

kobiece nogi

Jeśli masz wypryski i zaczerwienia na ciele, to lepiej zrezygnować z depilowania się. Podczas golenia często dochodzi do zacięć, przez które bakterie przedostają się naszego naskórka, więc istniejące zakażenia i zaczerwienienia się nasilają i rozprzestrzeniają po całym ciele i nawet twarzy.

Każda kobieta chce wyglądać pięknie! Przedstawicielki płci pięknej stają na rzęsach, by dorównać ideałom, które istnieją we współczesnym świecie.

Czasami poświęcają nawet własne zdrowie. Nie warto się narażać na niebezpieczeństwo i zakażenia dla pięknej i gładkiej skóry.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty