Kiedy obniża się brzuch przed porodem u wieloródek?

kiedy obniża się brzuch przed porodem u wieloródek

Dosyć często kobiety, które powinny zostać mamą po raz drugi interesuje pytanie dotyczące tego, kiedy obniża się brzuch przed porodem u wieloródek. Ponieważ każda kobieta ciężarna wie, że właśnie owy czynnik jest podstawowym i głównym objawem przybliżającego się porodu. Przyjrzymy się bardziej dokładnie owemu zjawisku i opowiemy o tym, w jakim terminie zazwyczaj obniża się brzuch u wieloródek i od czego to zależy.

Czym jest spowodowane obniżenie brzucha w końcu ciąży?

Zanim zrozumiemy, w jakim tygodniu ciąży brzuch obniża się do dołu u wieloródek należy powiedzieć, że owe zjawisko jest uwarunkowane zmianą wysokości stania dna macicy.

Zazwyczaj w 36 tygodniu ciąży dochodzi do obniżenia dna macicy na 4-6 cm. W wyniku tego pęcherz płodowy wraz z maluchem obniża się, w wyniku czego dochodzi do obniżenia brzucha.

Nawet, gdy kobieta nie zauważy tego momentu, gdy do tego dojdzie, to obowiązkowo odczuje następstwa: jest jej lżej oddychać. Tłumaczy się to w taki sposób, że w wyniku takiego zjawiska zmniejsza się ciśnienie macicy na przeponę.

Kiedy zazwyczaj obniża się brzuch u wieloródek?

kiedy obniża się brzuch u wieloródek

Zazwyczaj owe zjawisko u pierwiastek jest spostrzegane 3-4 tygodnie przed pojawieniem się malucha na świecie. Jeśli chodzi o kobiety, które po raz drugi są w ciąży, to owe zjawisko odbywa się 5-7 dni przed porodem.

Najgłówniejsze pytanie, które powstaje u wieloródek to: kiedy po obniżeniu brzucha dojdzie do porodu? Zazwyczaj od tego momentu do rozpoczęcia działalności porodowej mija około tygodnia.

Również warto podkreślić ten fakt, że u kobiet które rodzą drugie dziecko lub kolejne maluchy, brzuch przed porodem może się nie obniżać. Dosyć często to jest obserwowane w tych wypadkach, gdy kobieta ciężarna oczekuje na dwójkę dzieci albo, gdy płód jest duży.

 
Powiązane artykuły:
Jak zrozumieć, że rozpoczyna się poród u pierwiastek?
Pielęgnując pierwszą ciążę kobieta pojęcia nie ma jak wszystko będzie odbywało się i co ona będzie przy tym odczuwała – jest tylko wzorowe przedstawienie. Toż należy rozumieć, jak zaczynają się porody, żeby nie przepuścić tego momentu.
Kilka skutecznych sposobów na obliczenie daty urodzenia dziecka
Mamusiom chce się wszystko wiedzieć o swoim bobasie – jak on rośnie i rozwija się, co umie robić i zazwyczaj, kiedy bobas musi pojawić się na świecie. Jednak w artykule są zebrane rozpowszechnione sposoby obrachunku czasu urodzenia.
Kiedy obniża się brzuch przed porodem u pierwiastek?
Jedna z oznak zbliżenia się porodu jest opuszczenie brzucha. Jednak dowolna kobieta ma własne właściwości organizmu. Przez co brzuch zmienia położenie i kiedy zazwyczaj to odbywa się? O tym dowiadujemy się dalej.
Ćwiczenia oddechowe dla ciężarnych - po co są potrzebne?
Oddechowe ćwiczenia nasycają organizm tlenem, toż jest skrajnie pożyteczne dla ciężarnych i płodu. Dlatego ważne jest opanować oddechową technikę dla użycia jej przy porodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty