Kiedy wypisują ze szpitala po cesarskim cięciu?

kiedy wypisują ze szpitala po cesarskim cięciu

Taki sposób na poród, jak cesarskie cięcie jest operatywną ingerencją, wskutek której dziecko wyciąga się z ciała matki przez przekrój zrobiony w przedniej brzusznej ściance. Jak i każda chirurgiczna ingerencja, cesarskie cięcie wymaga poprzedniego przygotowania. Toż w większości wypadków operacja przeprowadza się w planowym trybie.

Najbardziej częste pytanie, które zadają świeżo upieczone mamy po operacji, odnoszącej się do cesarskiego cięcia, to kiedy wypisują ze szpitala do domu. Żeby na niego odpowiedzieć, należy rozpatrzyć właściwości okresu rekonwalescencji.

Jak przechodzi okres rekonwalescencji?

Po udanie przeprowadzonej operatywnej ingerencji,kobieta w ciągu całej pierwszej doby przebywa w oddziale poporodowym. Tutaj ona znajduje się pod stałą kontrolą lekarza anestezjologa, który obserwuje, żeby nie powstało komplikacji,związanych z przeniesionym znieczuleniem. Poza tym, w ten że czas przeprowadza się wznowienie objętości utraconej krwi, spełnia się leczenie antybiotykami. Przeznacza się ono w celu profilaktyki rozwoju zakażeń pooperacyjnych.

W ciągu 2–3 dni po operacji kobiecie należy dotrzymywać się ścisłej diety: jeść tylko rosół z kurczaka, ugotowane mięso, niskotłuszczowy twaróg, itp.

Po ilu dniach wypisują ze szpitala do domu po cesarskim cięciu?

To pytanie nie daje spokoju wielu młodym mamom, które przeszły cesarskie cięcie. Jednoznacznej odpowiedzi na niego dać nie można, ponieważ długość pobytu kobiety w szpitalu jest określona przez kilka czynników.

Po pierwsze, lekarz uwzględnia stan dziecka. Przecież dość często cesarskie cięcie przeprowadza się przy owijaniu szyjki pępowiną. W takim wypadku maluch rodzi się w stanie hipoksji. Takie naruszenie wymaga stałej kontroli lekarzy, aż stan dziecka nie powróci do normalnego.

Po drugie to, kiedy kobietę wypisują ze szpitala po cesarskim cięciu, zależy również od jej kondycji i stanu zdrowia. W pierwszej kolejności lekarze obserwują gojenie ran chirurgicznych i kształtowanie blizny na macicy. na jaki dzień wypisują ze szpitala po cesarskim cięciuZazwyczaj szwy z brzucha zdejmują na 6–7 dobę. Właśnie do tego czasu na powierzchni skóry brzucha musi utworzyć się tkankowa blizna.

Tak więc to, kiedy (przez ile dni) wypisują ze szpitala po cesarskim cięciu, zależy od tego, na ile szybko organizm kobiety będzie ponawiał się po operacji. Średnio gojenie się ran pooperacyjnych trwa 7–10 dni. Kiedy mamę już zamierzają wypisywać ze szpitala po przeprowadzonym cesarskim cięciu, lekarz dokładnie bada, ocenia stan kobiety.

Obowiązkowym jest przeprowadzenie różnych badań, ponieważ czasami jest proces zapalenia, który już zaczął się w organizmie, a może nie przejawiać się na zewnątrz.

 
Powiązane artykuły:
Karmienie piersią po cesarskim cięciu – wszystko, o czym powinna wiedzieć młoda mama
Wiele kobiet, na których czekają porody drogą cesarskiego cięcia bardzo przeżywają proces piersiowego karmienia. Co należy robić świeżo upieczonej mamusi i czego robić nie wolno? Dalej rozpatrzymy główne właściwości tego procesu.
 Jakie znieczulenie jest lepsze do cesarskiego cięcia?
Istnieje kilka rodzajów anestezji, które są dozwolone przy przeprowadzeniu operacji cesarskiego cięcia. W tym artykule rozpatrzymy każdy z nich i wyznaczymy, który rodzaj znieczulenia i w jakich wypadkach wykorzystują i co jest lepsze dla matki i dziecka.
Czy można rodzić samej po cesarskim cięciu?
Wcześniej jeśli u kobiety przeprowadzane były pierwsze porody jako cięcie cesarskie, nawet nie było mowy o naturalnych porodach przy kolejnych ciążach. Dziś to jest realne, i jeśli kobieta życzy sobie rodzić siłami natury to może to zrobić.
Awaryjne cesarskie cięcie – przyczyny i konsekwencje
Oprócz planowego cesarskiego cięcia, w trakcie skomplikowanych przyrodniczych porodów,lekarze zderzają się z koniecznością awaryjnej operacji. Istnieje spis przyczyn do przeprowadzenia porodów taką drogą. Będzie o tym mowa w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty