Kilka korzystnych porad jak pokonać głód?

jak pokonać głód

Uczucie głodu - nie najbardziej przyjemne w stosunku do odchudzania. Radzić sobie z głodem kobiety nauczyły się już dawno, ponieważ każdy kto chciał schudnąć wie o co chodzi. Aby zaspokoić apetyt istnieje kilka skutecznych i bezpiecznych sposobów.

Jak walczyć z apetytem

Spożywać produkty niskokaloryczne:

 • ogórki;
 • pomidory;
 • grejpfruty;
 • rzodkiewka;
 • cebula;
 • kapusta;
 • jabłka.

Spożywać takie produkty można o dowolnej porze dnia i dowolną ilość razy, ponieważ zawierają dużą ilość glutenu i sprzyjają szybkiemu wchłanianiu substancji przez organizm.

Bieganie na świeżym powietrzu. Bieganie i spacery bardzo pozytywnie wpływają na ogólny stan naszego organizmu. Jeśli jest ci trudno pokonać głód, wyjdź na ulicę i pospaceruj lub pobiegaj kilka kilometrów. Spacery na świeżym powietrzu są bardzo korzystne, ponieważ organizm zużywa dużą ilość energii.

Pić gotowaną ciepłą wodę. Przed każdym spożyciem posiłku, należy wypić szklankę ciepłej gotowanej wody aby przyśpieszyć przemianę materii. Woda rozluźnia mięśnie ścianek żołądka, w ten sposób zaspokajając spazmy i zmniejszając uczucie głodu.

Pić zioła zwalczające głód:

 • fenkuł;
 • pokrzywa;
 • len;
 • głóg;
 • łopian;
 • lucerna.
Inne środki dla zmniejszenia apetytu

Napoje z tych ziół są nie tylko bardzo skuteczne na zmniejszenie apetytu, ale również polepszają funkcjonowanie gruczołu nadnerkowego, stymulują pracę tarczycy, wzmacniają odporność, układ krwionośny.

Jeszcze jeden środek na zmniejszenie apetytu, to częste spożywanie pokarmu. Jedzenie, które spożywasz trzeba wkładać do ust maleńkimi kawałeczkami i dokładnie żuć. Jeśli spożywać potrawy pięć razy dziennie, to można łatwo zmniejszyć apetyt i w ten sposób pozbyć się uczucia głodu.

jak pokonać głód produkty

Jak wyróżnić głód od apetytu

Bardzo często mylimy uczucie głodu z apetytem. Aby je odróżnić, wystarczy wsłuchać się we własne ciało, jeśli masz spazmy lub nieprzyjemne odczucia żołądkowe, zawroty głowy, nudności – znaczy chodzi o uczucie głodu. Jeśli natomiast po posiłku nadal masz apetyt, musisz się zastanowić, dlaczego masz taką dużą chęć coś zjeść.

Uczucie apetytu może pojawić się, gdy odczuwasz przyjemny zapach jedzenia, widzisz piękną reklamę produktów spożywczych albo po prostu pod wpływem wspomnień o smacznym jedzeniu. Aby apetyt pojawiał się rzadziej, częściej przebywaj na świeżym powietrzu, staraj się unikać lodówki i rzadziej wchodź do kuchni.

Jeśli nauczysz organizm spożywać pokarm tylko w wypadku uczucia głodu, można łatwo pozbyć się zbędnych kilogramów i częstego apetytu.

 
Powiązane artykuły:
Zioła na odchudzanie i oczyszczenie organizmu
Do leczenia trawami wiele osób odnoszą się sceptycznie, a na próżno. Przecież nasi przodkowie nie znali nic o farmakologii i farmacji, lecz jednak jakoś leczyli się. Ten artykuł opowie o trawach sprzyjających odchudzaniu organizmu.
Zbiórka ziołowa na odchudzanie
Jest dużo różnych środków, które pomagają rozprawić się ze zbędną wagą. Potraficie znaleźć listę traw i zebrań na odchudzanie, na podstawie których można samodzielnie przygotować wywary, sprzyjające pozbawieniu od zbędnych kilogramów.
Zestaw ziół na spalanie tkanki tłuszczowej, czyli najlepsze naturalne spalacze tłuszczu
Przyśpieszyć proces palenia tłuszczu w organizmie można za pomocą specjalnych ziół leczniczych. One dzielą się na 5 rodzajów zależnie od sposobu działania na organizm, toż w skład zbioru należy włączać po jednej trawie z każdego rodzaju.
Natura w pomocy na utratę wagi – jakie zioła na odchudzanie są najskuteczniejsze?
Wśród ludowych metod odchudzania najpopularniejsze są różne wywary i napary traw. Ten artykuł opowie, które trawy na odchudzanie są najbardziej efektywne i o ich wpływie na nasz organizm.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty