Kilka korzystnych porad, jak wrócić do formy po porodzie karmiącej mamie?

jak wrócić do formy  po porodzie karmiącej mamie

Wiele kobiet w okresie oczekiwania na dziecko bardzo się martwią o to, że przytyły. Waga kobiety po porodzie zazwyczaj zwiększa się kilka kilogramów w stosunku do wagi przed ciążą. Oprócz tego brzuch, który zwiększył się w czasie ciąży nie może od razu powrócić do normalnych kształtów.

Jednak każda kobieta, nawet ta, która całkiem niedawno poznała radość macierzyństwa chce wyglądać ładnie i mieć smukłą sylwetkę. Dbanie o dziecko nie daje możliwości młodej mamie regularnie odwiedzać siłownię, również lekarze nie pozwalają od razu przystępować do fizycznej aktywności. Stosować srogą dietę młoda mamusia również nie może, ponieważ karmi piersią.

W niniejszym artykule opowiemy jak karmiąca mama może szybko wrócić do formy po porodzie w warunkach domowych, zbytnio nie przykładając się do tego.

Jak wrócić do formy po porodzie, jeśli karmisz piersią?

Może to się wydawać dziwne, ale wrócić do formy po porodzie, jeśli karmisz dziecko piersią, można o wiele szybciej, aniżeli wtedy, gdy on się odżywia wyłącznie sztucznym pokarmem. Karmiąca mama codziennie zużywa o 500 kcal więcej, aniżeli ta, która nie ma mleka. Oprócz tego podczas karmienia piersią 40 g tłuszczu dziennie transportowane jest do mleka, więc organizm samodzielnie pozbywa się zbędnych substancji.

Wrócić do formy po porodzie karmiąc piersią pomoże wykonanie kilku porad:

  1. Organizuj odżywianie 5-razowe maleńkimi dawkami.
  2. Nie spożywaj słodyczy, drożdżówek i innych produktów wysokokalorycznychjak wrócić do formy  po porodzie karmiącej mamie w domu – one nie tylko nie pomogą ci wrócić do formy, ale mogą spowodować alergię lub bóle brzucha u dzidziusia.
  3. Pij nie mniej aniżeli 2 l wody codziennie. Zwykłą wodę można zastąpić herbatą rumiankową.
  4. Noś pas poporodowy w ciągu miesiąca po urodzeniu dziecka.
  5. Codziennie chodź na spacer z dzieckiem.
  6. Wykonuj codziennie proste ćwiczenia – machanie nogami, przysiady, skłony.
  7. Rób masaż stref problemowych w czasie brania prysznica.

Wykonanie owych zaleceń oraz pozytywne nastawienie pomogą ci osiągnąć potrzebnych wymiarów po porodzie.

 
Powiązane artykuły:
Jak szybko schudnąć po porodzie, jeśli karmisz?
Młode mamusie koniecznie stawiają pytanie, jak przywrócić sobie byłą formę, przecież za czas ciąży kobieta może nabrać kilku kilogramów? Jednak przy karmieniu piersią jest szereg niuansów, które należy uwzględniać przy odchudzaniu.
Po porodzie nie ma okresu – kiedy ma powrócić?
Po tym jak urodził się wasz bobas przeszło już dużo czasu, a u was dotychczas nie ma miesiączki. Jeśli dziecko znajduje się na piersiowym wykarmianiu – to normalny proces. Dlaczego po porodach nie ma miesiączek i kiedy one muszą powrócić?
Proces odnowienia młodej mamusi po porodzie
Za 9 długich miesięcy organizm ciężarnej kobiety zaznaje mnóstwa przemian i poporodowe odnowienie to nie mniej trwały i trudny proces. Dokładniej o wznowieniu po porodach czytajcie w naszym nowym artykule.
Kiedy można uprawiać sport po cięciu cesarskim?
Przeprowadzenie cesarskiego cięcia nakłada na czas wznowienia kobiety pewny odcisk. Tak więc fizyczne ćwiczenia należy zaczynać później, aniżeli po klasycznych porodach i charakter ich również różni się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty