Kilka podstawowych sposobów jak się pozbyć zbędnej wagi?

jak pozbyć zbędnej wagi

Problem zbędnych kilogramów na świecie, jest tak samo ostry jak i problem głodu. Kiedy biedne państwa zastanawiają się w jaki sposób nakarmić swoich obywateli, USA i inne rozwinięte kraje dążą do tego, by pomóc ludziom utrzymywać normalną wagę. Tak na prawdę nie ma w tym nic skomplikowanego, ponieważ wszystkich odkryć już dokonano i są one stare jak świat.

Psychologiczne przyczyny nadmiernej wagi

Fachowcy na całym świecie przez dłuższy czas badali przyczyny otyłości kobiet i w wyniku tego zrobiono kilka ciekawych wniosków. Po pierwsze kobiety biologicznie są skłonne do nadwagi – to dodatkowa ochrona dla dziecka, gdy ono znajduje się wewnątrz łona, a również sposób na wytrwanie nawet w bardzo długich okresach głodu (tak, przyroda zrobiła wszystko aby kobieta mogła urodzić i wykarmić zdrowe dziecko). Po drugie kobiety potrzebują więcej pozytywnych emocji, a najlepszy sposób je otrzymać – zjeść jakiś smakołyk. Te dwa czynniki są podstawowymi i wystarczającymi, aby z każdym rokiem coraz więcej kobiet zaczynało szukać cudownych diet.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wiele sposobów odchudzania kultywowanych przez Internet są jeszcze jedną przyczyną nadwagi. Jeśli kobieta przez tydzień ogranicza się w jedzeniu – ona schudnie. Ale gdy ona wraca do poprzedniego odżywiania, organizm postanawia zrobić zapasy - bo być może znowu będzie głodowanie. W wyniku krótkich diet, zaburzany jest cały proces metabolizmu i kobiety tyją jeszcze więcej. Czy warto mówić o „cudo-tabletkach”, zażycie których bardzo szkodzi organizmowi? Wszystkie te eksperymenty i wiara w cudowne środki – jeszcze jedna przyczyna nadmiernej wagi wśród kobiet.

Częsta psychologiczna przyczyna otyłości – niezadowolenie z siebie i niska samoocena. Nadwaga - to sposób aby udowodnić sobie, że masz rację: „ Tak, nie lubię siebie i mam rację”. Jasna rzecz, że to odbywa się nieświadomie.

Jak się pozbyć zbędnych kilogramów?

Na początku warto zaznaczyć, że walka z nadwagą, to zespołowe i dosyć długotrwałe ćwiczenia. Szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów grozi tym, że one mogą szybko powrócić. Dosyć często ludzie z nadmierną wagą wybierają błędną strategię i w końcu nie chudną. Udziel odpowiedzi na jedno ważne pytanie – chcesz mieć smukłą sylwetkę tylko przez jakiś czas? Czy chcesz mieć ładną figurę przez całe życie? Jeśli wybierasz drugi wariant, to wymaga on zespołowego, zdrowego podejścia.

Przyjrzyjmy się różnorodnym sposobom zwalczania nadmiernej wagi, które należy połączyć podczas odchudzania:

  1. Ułóż plan odchudzania. Normalne tempo -3-5 kilogramów miesięcznie. Im mniej ważysz, tym powolniej chudniesz. Dla dziewczyny, która waży 50 kg, 5 kg - to 10% ogólnej masy ciała. To poważny wskaźnik. Im większa waga, tym lżej się jej pozbyć. Policz, kiedy (określ datę) możesz realnie schudnąć, zapamiętaj tę datę.
  2. Ułóż plan ćwiczeń.Jeśli nie lubisz chodzić do fitness-klubów, walka ze zbędną wagą możesz biegać, skakać na skakance, wybrać chód. Obciążenie powinno być regularne, 2-4 razy tygodniowo.
  3. Ułóż plan zdrowego odżywiania się. Zasady są proste: spożywać małe porcje pokarmu, nie jeść słodkiego, tłustego, mącznego, nie spożywać zbyt dużo jedzenia, nie pić po jedzeniu, trzy godziny przed snem nie jeść. Owoce, warzywa, chude mięso, drób, ryba, przetwory mleczne – muszą być obecne w twoim odżywianiu się.

Nie będzie więcej pytań w jaki sposób zwalczać nadmierną wagę. Po prostu poprawnie się odżywiaj, ćwicz i odchudzaj się zgodnie ze swoim planem! Pamiętaj, odmawiasz sobie nie cukierków i słodyczy, a zbędnych kilogramów na brzuchu. Mając takie nastawienie pokonasz wszystkie trudności!

 
Powiązane artykuły:
Idealna figura dla dziewczyny – cechy pięknej sylwetki
Jaka idealna figura dla dziewczyny? To wciąż sławne 90-60-90, czy smaki mężczyzn kardynalnie zmieniły się? O tym jakie dziewczyny dziś podobają się mężczyznom opowie ten artykuł.
Fitness - domowy zestaw ćwiczeń
Uprawianie fitnessu w domowych warunkach, na życzenie można przekształcić na pełnowartościowy trening za pomocą koniecznego inwentarza. Fit ball i hantle pomogą urozmaicać fizyczne ćwiczenia i zwiększyć efekt od obciążeń.
Najbardziej  skuteczny sposób na usunięcie brzuszka i spalenie boczków
Dosięgnąć żądanych proporcji da siłę każdej z nas. Dopiero za kilka tygodni za pomocą starannych fizycznych ćwiczeń, odpowiedniego żywienia i wielu innych czynników, można dosięgnąć pożądanego wyniku. O tym i nie tylko, opowie ten artykuł.
Nadwaga - przyczyny i niebezpieczeństwa
Nadwaga jest przyczyną złego zdrowia, wyglądu zewnętrznego i niskiej samooceny. Czasami trudno sobie samej przyznać co jest prawdziwą przyczyną jej obecności, lecz to jest ważne, żeby pozbyć się nienawistnych kilogramów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty