Kilka skutecznych sposobów na obliczenie daty urodzenia dziecka

jak obliczyć datę urodzenia dziecka

Wraz z rozwojem ciąży lista pytań przyszłej mamy ciągle się zmienia. Wszystko co dotyczy porodu, zdrowia malucha i jego pielęgnacji – to aktualne tematy dla dziewczyn, których brzuszek jest już widoczny, a do długooczekiwanego spotkania pozostaje coraz mniej czasu. Kiedy się skończą nudności i słabość – aktualne pytania we wczesnym terminie ciąży. Jednak są takie pytania, które są aktualne w ciągu dziewięciu miesięcy. Nawet te mamusie, których maluch już się niebawem urodzi, poszukują pewnych metod na obliczenie daty tego długooczekiwanego wydarzenia.

Dziś opowiemy o metodach, za pomocą których można poprawnie obliczyć datę urodzenia dziecka, aby zadowolić ciekawość wszystkich przyszłych mam, które oczekują na cudo.

Jak obliczyć datę urodzenia dziecka na podstawie dnia zapłodnienia?

Szczęśliwe posiadaczki regularnego cyklu miesiączkowego, który trwa 28 dni mogą skorzystać z prostego i dokładnego sposobu obliczania. Jeśli uwzględniać ten fakt, że do zapłodnienia dochodzi w ciągu doby po uwolnieniu się komórki jajowej z jajowodu, czyli w przybliżeniu w 14 dniu cyklu miesiączkowego, wtedy do przybliżonej daty zapłodnienia (owulacji) należy dodać 280 dni.

Jak obliczyć termin ciąży i datę urodzenia dziecka na podstawie cyklu miesiączkowego?

Owa metoda, która opiera się o wzór słynnego niemieckiego położniczego Franciszka Karola Negelle jest szeroko stosowana w położnictwie. Aby stosować ową metodę należy znać datę ostatniej miesiączki, od której odejmujemy 3 miesiące i dodajemy 7 dni.

Jak obliczyć termin ciąży i datę urodzenia dziecka na podstawie badania ultradźwiękowego?

Przynajmniej trzy razy w ciągu ciąży kobieta dokonuje badań ultradźwiękowych. Na początku owy typ badań daje możliwość dowiedzieć się dokładny termin ciąży i na podstawie tego określić datę urodzenia dziecka. W drugim i trzecim trymestrze wyniki badań ultradźwiękowych już nie dostarczają tyle informacji, jeśli chodzi o określenie dokładnej daty porodu, ponieważ dzieci dorastają i rozwijają się indywidualnie. Z tego więc powodu datę porodu można określić plus minus kilka dni lub tygodni.

obliczyć datę urodzenia dziecka

Przybliżona data porodu na podstawie wizyty u lekarza

Doświadczony ginekolog bez problemów na podstawie kształtu i rozmiaru macicy określi termin porodu i przybliżoną datę porodu. Jednak owa metoda dostarcza dokładną informację do 12 tygodnia ciąży.

Jak obliczyć datę porodu na podstawie pierwszych ruchów dziecka?

Zgodnie z ową metodą, aby określić datę porodu należy dodać do daty pierwszych ruchów 20 lub 22 tygodni dla pierwiastek i wieloródek. Jasna rzecz, metoda jest dosyć wątpliwa, jednak ma prawo na istnienie.

 
Powiązane artykuły:
Kiedy obniża się brzuch przed porodem u pierwiastek?
Jedna z oznak zbliżenia się porodu jest opuszczenie brzucha. Jednak dowolna kobieta ma własne właściwości organizmu. Przez co brzuch zmienia położenie i kiedy zazwyczaj to odbywa się? O tym dowiadujemy się dalej.
Ćwiczenia oddechowe dla ciężarnych - po co są potrzebne?
Oddechowe ćwiczenia nasycają organizm tlenem, toż jest skrajnie pożyteczne dla ciężarnych i płodu. Dlatego ważne jest opanować oddechową technikę dla użycia jej przy porodach.
Jak lepiej rodzić – samodzielnie albo poprzez cesarskie cięcie?
Współczesne kobiety często zastanawiają się nad tym, czy nie lepiej oddać się W ręce doświadczonego chirurga i narodzić dzieckO przy pomocy cesarskiego cięcia. W zachodnich krajach ta procedura jest uważana za zwyczajną praktykę.
Czy można kupować rzeczy noworodkowi zawczasu?
Ciężarne często boją się różnych zabobonów i sprawa nawet nie w tym, że ona w całości wierzy. Kiedy sprawa dotyczy zdrowia i pomyślności jej jeszcze nieurodzonego dziecka, kobiety preferują nie ryzykować i nie wypróbowywać losu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty