Kinder niespodzianka od 80 lat jest zakazana w USA ze względu na możliwość połknięcia małych elementów przez dzieci!

Nawet w warunkach całkowitego deficytu w czasach PRL-u dzieci pamiętały tę radość, kiedy mama przynosiła do domu czekoladowe jajko z zabawką w środku, których kolekcji po dziś dzień wielu ludzi zachowuje. I to jest ten jedyny przypadek, kiedy amerykańscy rówieśnicy im zazdrościli!

Nie uwierzysz, ale w kraju, gdzie każdy mieszkaniec spokojnie może przyjść do sklepu i kupić sobie broń, mama nie może pocieszyć malucha kinder niespodzianką.

Kinder niespodzianka

Tak, bo już od 80 lat w USA ona jest zakazana!

Kinder niespodzianka stop

Domyślamy się, że teraz nie rozumiesz o co chodzi, bo czekoladowe jajko z zabawką w środku jest produktem firmy "Ferrero". A co z Nutellą, Tic-Tac i Rafaello, bez których dzieci na całym świecie nie wyobrażają życia?

Kinder

Otóż, okazuje się, że jeszcze w 1938 roku Departament Żywności, Kosmetyków i Leków wydał ustawę federalną, która została podpisana przez Franklina Roosevelta, zakazując w Ameryce całą (!) żywność, wewnątrz której znajdują się niejadalne elementy!

Kinder niespodzianka historia

I aby uniknąć uduszenia podczas jedzenia, kinder niespodzianka znalazła się wśród nich!

Kinder niespodzianka zabawka

Ale najbardziej zaskakujące jest to, że wyraźnie dyskryminujący dokument 1938 roku nie został odwołany do dziś, 80 lat póżniej!

Kindery

I kiedy dziś na półkach amerykańskich sklepów można znaleźć tysiące różnych słodyczy, o wszystkich kształtach i kolorach, jajka z mlecznej czekolady z zabawką w środku nie znaleźć!

Kinder super

Nawiasem mówiąc, teraz ta słodycz jest na liście tych, które amerykańskie matki starają się przemycić przez granicę dla swoich dzieci po każdej podróży. I bardzo, bardzo ryzykują! Oto, na przykład, całkiem niedawno rodzinę, która wracała z Kanady, została ukarana grzywną 12 000$ za próbę zawiezienia do kraju zaledwie 10 sztuk kinder niespodzianek, i 60 000 czekoladowych jaj zostały wycofane przez kontrolę celną i graniczną, po tym, jak były zamówione przez eBay.

Kinder duży

Co prawda, w 2017 roku amerykańskim dzieciom zaproponowano kompensacyjną alternatywę – jajko "Kinder Joy", w którym jedna połowa jest wypełniona czekoladą, a druga (ściśle oddzielona folią) zawiera taką pożądaną zabawkę niespodziankę!

Kinder joy

Zgódź się, że po tym fakcie nasze życie na pewno nie będzie takie samo!

Kinder szok
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty