Klasa Y w samolocie, czyli najdroższy wariant klasy ekonomicznej

klasa Y w samolocie

Samolot jest nie tylko najbardziej wygodnym rodzajem transportu, ale również najbardziej bezpiecznym, jeśli ufać danym statystycznym. Komfort podróży powietrznej bezpośrednio zależy od miejsca, które posiada pasażer i klasy obsługiwania zaznaczonej w bilecie.

Wybór miejsca i klasy zależy nie tylko od możliwości finansowych, ale również od celów podróży, osobistych upodobań, a nawet obaw i przesądów pasażerów. Na przykład jeśli musisz po długiej podróży lotniczej wyglądać reprezentacyjnie, aby spotkać się ze swoimi partnerami biznesowymi, to najlepiej wybrać klasę biznesową, w której możesz doprowadzić do porządku swój wygląd zewnętrzny w specjalnym, przeznaczonym do tego miejscu. Owa klasa oferuje również możliwość doboru menu, co jest bardzo ważne dla osób, które przestrzegają diet leczniczych, podróżujących z dziećmi, a również mające szczególne wymagania co do pokarmu związane z religią. Również dla wielu jest ważne, w jakiej części samolotu znajduje się jego miejsce: na początku i w części środkowej jest mniej hałasu, natomiast osoby, które odbywają podróż lotniczą w tylnej części, mniej cierpią w czasie awarii.

Klasy miejsc w samolocie

Wyróżniamy 3 podstawowe klasy miejsc w samolocie:

  • klasa pierwsza;
  • klasa biznesowa;
  • klasa ekonomiczna.

Każda z nich ma wykaz dodatkowych usług i ograniczeń, które są zaznaczone w postaci litery. Na przykład klasa Y w samolocie – najdroższy wariant klasy ekonomicznej. Wartość biletu owej klasy jest praktycznie taka sama, jak wartość biletu klasy biznesowej. To można wyjaśnić w następujący sposób: dla pasażerów owej klasy nie ma żadnych ograniczeń.

Klasa Y w samolocie – szególności

Pasażerowie klasy ekonomicznej Y mają prawo na:

  • zmianę daty i kierunku podróży;
  • zwrócenie biletu;
  • zarezerwowanie biletu bez natychmiastowego uiszczenia opłaty.

Szczególnością klasy Y w samolocie jest to, że fotele znajdują się w tylnej j i środkowej części samolotu. Różnią się od miejsc wyższych klas klasa Y szerokością foteli – jest mniejsza, waha się w granicach od 43 do 46 cm, a również szerokością przejść między rzędami. Jednak każdy fotel ma podłokietnik, system, który daje możliwość go odsuwać i rozkładany stolik. Inne usługi dla pasażerów klasy Y zależą od linii lotniczych, którymi podróżujesz. Zazwyczaj pasażerowie mają zapewniony gorący posiłek z możliwością wyboru menu, a również specjalne zestawy higieniczne. Podczas krótkich podróży pasażerowie dostają gorące i zimne napoje. Jednak warto w tym miejscu podkreślić jedną szczególność, że pasażerowie klasy ekonomicznej obsługiwani są w ostatniej kolejności po tych, którzy zajmują miejsca wyższych klas.

 
Powiązane artykuły:
Jaki basen lepiej wybrać – dmuchany lub stelażowy? Czyli zalety i wady basenów ogrodowych
Dla tych, kto dawno marzy o basenie, lecz w żaden sposób nie może wydzielić na działce miejsca pod taką konstrukcję, warto zwrócić uwagę na dmuchane lub stelażowe modele. Pomożemy zrobić wybór między nimi.
Zestaw mebli piknikowych – czyli jak uczynić wypoczynek na łonie natury najbardziej komfortowym?
Ci, którzy lubią pikniki, rozdzielają się na dwa typy: pierwsi preferują rozmieszczać się na pledach, a inni w celu bardziej komfortowego rozmieszczenia nabywają specjalne meble. Dokładniej o meblach piknikowych opowie nasz artykuł.
Sofa szezlong – wygodny zestaw mebli ogrodowych
Czy można jednoczyć wygodę domowych i praktyczność mebli ogrodowych w jednym wyrobie? Można, jeśli chodzi o sofę szezlong. Może ona być wykonana z różnych materiałów, a dokładniej o tym w artykule.
Trzyosobowa huśtawka ogrodowa – inspiracje na wyposażenie ogrodu
Jeśli lubicie spokojny odpoczynek na świeżym powietrzu, obowiązkowo ustalicie na swoim podwórzu huśtawki ogrodowe. Istnieją modele jednoosobowe, a tym kto preferuje odpoczywać w kompanii, trzyosobowe huśtawki ogrodowe.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty