Klasyczne metody techniki autohipnozy

technika autohipnoz

W człowieku tkwi wiele różnych tajemnic psychologicznych.Jego podświadomość zawiera wiele magicznych tajemnic i niepoznanych faktów. A hipnoza – to jeden z najbardziej interesujących momentów psychiki każdej osobowości. Oddziaływanie techniki hipnozy w związku z podświadomym światem osoby było udowodnione całkiem niedawno i odgrywa ważną rolę w medycynie i psychoterapii.

Wiele z nas unika oddziaływania hipnotycznego, ponieważ daje możliwość otrzymać nieograniczoną władzę nad świadomością ludzką. Jednak są tacy, którzy chcą poznać autohipnozę- technikę,która jest nie mniej skomplikowana od zwykłej hipnozy.

Metody autohipnozy dają możliwość człowiekowi samodzielnie pogrążyć się w stan transu, przekonując swoje drugie „ja” w tym, czego potrzebujesz. Warto podkreślić, że owe techniki są podobne do medytacji, autogennego treningu, autosugestii. Poniżej zapoznamy się z tym, czym jest autohipnoza dla początkujących.Jakie są klasyczne rodzaje i jak poznać autohipnozę?

Klasyczne rodzaje autohipnozy
  1. Pierwszy rodzaj, to poznanie autohipnozy z udziałem hipnotyzera. Ostatni przekonuje osobę, która znajduje się w stanie transu, że ona może w każdym momencie osiągnąć dany stan za pomocą rozluźnienia mięśni. Przy tym hipnotyzer przekonuje ,że człowiek może wmówić swojej podświadomości wszystko, czego on chce.
  2. Następny rodzaj autohipnozy jest bardzo podobny do treningów autogennych. Człowiek musi przybrać wygodne położenie i zrelaksować się. Nie zapominaj o tym, że twój mózg przez cały czas powinien aktywnie funkcjonować. Ciało jest rozluźnione, świadomość jest w stanie nieświadomym. Zacznij powtarzać potrzebne wyrazy.

Popularne sposoby autohipnozy

Jednym z najbardziej popularnych metod autohipnozy jest autohipnoza Betty Erickson. Uważa się, że ową metodykę stworzyła żona słynnego naukowca, Miltona Ericksona. Pierwsza metoda oparta o teorię Ericksona o trzech systemach ludzkiej wyobraźni (kinetyczna, audialna, kinestetyczna). Dzięki nim mózg otrzymuje informację.Tak wygląda metoda wprowadzania się w stan hipnotyczny:

  1. Usiądź w wygodnym położeniu, zrelaksuj się, skup uwagę na jakimś konkretnym przedmiocie. Wraz z tym opisz to, co widzisz przed sobą. Powtórz ćwiczenie trzy razy. To samo powtórz w stosunku do tego, co słyszysz i co widzisz (trzy razy opisz to, co słyszysz w dany moment i następnie opisz odczucia-na przykład co odczuwasz, gdy znajdujesz się w tym pokoju). Ćwiczenia należy powtórzyć, tylko tym razem należy opisywać odczucia zewnętrzne(dwa razy, w końcu – jeden raz). Za każdym razem dodawaj nowy objaw, który otrzymujesz za pomocą każdego kanału. Owa metoda autohipnozy może wpływać na początkującego już po drugim cyklu ćwiczeń. Po jakimś czasie on zamyka oczy, co świadczy o tym, że znajduje się w stanie transu.
  2. Zamknij oczy, kontynuuj ćwiczenia, nie mówiąc o tym co widzisz. Gdy pokonasz owy etap, określ która z rąk jest lżejsza. Wyobraź sobie,że ręka metod autohipnozjest jeszcze lżejsza i podnosi się w przestrzeni nieświadomości.
  3. Wyobraź sobie, że twoja ręka dotyka twarzy. Świadomość twoja wchodzi w stan transu.

Drugi wariant metodyki różni się od pierwszego pod względem tego, że musisz wszystko wyobrażać wewnątrz siebie, obserwując siebie . Postępuj zgodnie z wyżej opisanym schematem. Ręką będziesz musiała dotknąć swego ciała realnego, nie zapominając obserwować to . Warto podkreślić, że technikę autohipnozy może opanować każdy chętny. Po prostu musisz pamiętać o tym, że gdy coś wmawiasz swojej świadomości, odpowiadasz osobiście za swoje życie.

 
Powiązane artykuły:
Medytacja przed snem, kiedy nie możesz spokojnie spać
Zza współczesnego tempa życia i stałych stresów nierzadko powstają problemy ze snem, które warto pozbawić jak najszybciej, żeby uniknąć wyczerpania i chronicznego niedosypiania. Opowiemy jak można rozprawić się z takimi problemami za pomocą medytacji.
Sposób uwolnienia od stresów – medytacja dla uspokojenia
Czasami po to, żeby uspokoić się,może być potrzebny cały dzień. Jednak istnieją i lżejsze sposoby, takie jak medytacja. Z artykułu dowiadujemy się, jak przygotować się do prawidłowej medytacji i które jej rodzaje dla zaspokojenia istnieją.
Praktyka medytacji kolorem
Medytacja kolorem, jak i dowolny inny rodzaj medytacji zdolna jest nie tylko polepszyć ogólny stan człowieka, ale i rozprawić się nawet z chronicznymi chorobami,niektórych wewnętrznych organów. Jakim sposobem, dowiecie się dalej.
Pozycja kwiatu lotosu, czyli sposób odczuć swoje ciało
Żaden jog, co poważa siebie, nie będzie przeprowadzał procesu medytacji nie zasiadłszy do pozy lotosu. Ta poza jest unikalna.Czym jest,że ona jest dobra tak dla fizycznego jak i i dla energetycznego stanu człowieka?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty