Klimakterium
W życiu każdej kobiety zapada okres, co mianuje się menopauzą – gaśnięcie funkcji jajników i zakończenie reprodukcyjnego okresu u kobiety. Jak przejawia się klimakterium i jak go przeżyć? Jak przygotować się i organizm do wiekowych przemian?
Uderzenia gorąca – nieprzyjemny stan, który dostawia masę niewygód kobietom. Toż one szukają dowolnych sposobów zmniejszenia wpływu przypływów, żeby poczuwać się lepiej. Lecznicze właściwości niektórych traw mogą pomóc kobietom w tych pytaniach.
Wiele osób uważa: zaczęło się klimakterium i antykoncepcja niepotrzebna, przecież ciąży i tak nie będzie. To niewierne domniemanie, ponieważ klimakterium trwa pewien czas i chociaż funkcja gaśnie, ale jednak jeszcze jest obecna.
Klimakterium zaczyna przypominać długo przed tym, jak on zapada. Już w wieku 45 lat kobieta może odczuć przemiany w organizmie. Które symptomy mogą przejawiać się u kobiet w tym wieku i jak ulżyć ten stan? O tym dowiadujecie się przeczytawszy artykuł.
Kobieta jest przygotowana do klimakterium w wieku 50 lat, lecz kiedy on powstaje do 40 lat to zastaje znienacka. Czy może zacząć się ten proces tak wcześnie i jak zrozumieć, że to właśnie gaśnięcie reproduktywnej funkcji, a nie hormonalna usterka?
Normalnym wiekiem dla nadejścia menopauzy jest wiek 50 lat. Kobiety moralnie przygotowują się do tego okresu, nastrajając się na pozytywne momenty. Żeby rozpoznać początek klimakterium, ulżywszy symptomy, należy znać oznaki jego początku.
Po 40 latach kobiety zaczynają moralnie przygotować się do myśli, że zbliża się czas menopauzy. Na szczęście ostatnimi czasy stosunek do tego nieprzyjemnego wydarzenia w życiu kobiet istotnie zamienił się i już nie postrzega się tak ostro.
Czy warto bać się takiego zjawiska, jak klimakterium? Lekarze przyzywają nie panikować, a psycholodzy mówią, że po 50 życie tylko zaczyna się. A jeśli klimakterium niespodziewanie nastało we wczesnym wieku? Szczegóły w naszym artykule.
Czy wpływa menopauza na libido? Jak pokonać skutki klimakterium, żeby seks z kochankiem przedłużał przynosić tylko radość? O fizjologicznych i psychologicznych aspektach seksu po klimakterium dowiadujecie się z naszego materiału.
Hormonalna joga dla kobiet – to unikalny system ćwiczeń, który jest kompleksem jogi i tybetskiej energetycznej gimnastyki. Hormonalna joga pomaga walczyć z nieprzyjemnymi symptomami menopauzy i odmładza żeński organizm.