Klimakterium a ciąża – czy są możliwe jednocześnie?

klimakterium a ciąża

Wiele kobiet uważa, że klimakterium i ciąża są niezgodne. Ale badania w tym zakresie pokazują, że poczęcie dziecka w ten czas – bynajmniej nie jest z dziedziny fantastyki. Poznaj szczegółowe pytanie - czy możliwa jest ciąża w okresie menopauzy i jak odróżnić ją od standardowego zaniku miesiączki w wieku dojrzałym?

Objawy ciąży w okresie menopauzy

Jeśli prowadzisz aktywne życie seksualne, to pytanie jak rozpoznać ciążę w okresie menopauzy, dla ciebie bardziej niż aktualne. Podejrzewać ciążę trzeba przy następujących objawach:

  1. Jeśli miesiączki nagle ustały, ale kobieta nie czuje tak zwanych uderzeń gorąca, gdy nagle czujesz ciepło, zwiększone pocenie się i ciśnienie krwi, wtedy być może nadszedł czas, aby zrobić test.
  2. Zawroty głowy, nudności, nadmierne osłabienie i senność są możliwymi objawami ciąży w okresie menopauzy, więc warto zgłosić się do ginekologa.
  3. Prawdopodobnym zwiastunem tego, że wkrótce zostaniesz mamą są częste oddawania moczu i niewielki wzrost temperatury do 37 stopni, a także słabe ciągnące bóle w okolicy brzucha.

Gdy miesiączka się skończyła stosunkowo niedawno, ciąża w okresie menopauzy bez menstruacji może stać się rzeczywistością. Przecież funkcja jajnika do wytwarzania komórek jajowych słabnie stopniowo i całkiem możliwe, że niezabezpieczony stosunek seksualny może prowadzić do zapłodnienia. Oczywiście, że rozpoznać dokładnie, że to początek menopauzy lub ciąża może tylko specjalista, który zaleci ci zdać test na HCG i przejść badanie ultrasonograficzne.

Rozważmy jeszcze jedno ważne pytanie: czy wykazują ciąże dwa paski w okresie menopauzy?Odpowiedź będzie pozytywna. Chociaż przy zmianach hormonalnych w organizmie w tym okresie drugi pas również może się pojawić, ale w przeciwieństwie do ciąży jest bardzo rozmyty.

 
Powiązane artykuły:
Zioła w okresie menopauzy podczas uderzenia gorąca oraz sposoby jak je zwalczyć
Uderzenia gorąca – nieprzyjemny stan, który dostawia masę niewygód kobietom. Toż one szukają dowolnych sposobów zmniejszenia wpływu przypływów, żeby poczuwać się lepiej. Lecznicze właściwości niektórych traw mogą pomóc kobietom w tych pytaniach.
Klimakterium i menopauza – czy warto martwić się na zapas?
W życiu każdej kobiety zapada okres, co mianuje się menopauzą – gaśnięcie funkcji jajników i zakończenie reprodukcyjnego okresu u kobiety. Jak przejawia się klimakterium i jak go przeżyć? Jak przygotować się i organizm do wiekowych przemian?
Objawy menopauzy w wieku 45 lat oraz dolegliwości i objawy przekwitania
Klimakterium zaczyna przypominać długo przed tym, jak on zapada. Już w wieku 45 lat kobieta może odczuć przemiany w organizmie. Które symptomy mogą przejawiać się u kobiet w tym wieku i jak ulżyć ten stan? O tym dowiadujecie się przeczytawszy artykuł.
Objawy menopauzy u kobiet w wieku 40 lat - czyli problem wczesnego przekwitania
Kobieta jest przygotowana do klimakterium w wieku 50 lat, lecz kiedy on powstaje do 40 lat to zastaje znienacka. Czy może zacząć się ten proces tak wcześnie i jak zrozumieć, że to właśnie gaśnięcie reproduktywnej funkcji, a nie hormonalna usterka?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty