Kobieca seksualność – przejawy seksualności

kobieca seksualność

Wiadomo, że nie ma brzydkich kobiet. Są kobiety, które nie chcą być ładnymi. To można stosować również w tym wypadku, jeśli chodzi o seksualność.

Prawie wszystkie kobiety w pewnym okresie życiowym zaczyna interesować pytanie: „Jak rozwijać kobiecą seksualność?” Okazuje się, że to można zrobić w taki sam sposób jak rozwijamy inne zdolności – otwartość na innych ludzi, odpowiedzialność. Przeszkodzić temu może jedynie lenistwo, bariery psychologiczne, brak wiedzy.

Tajemnicy kobiecej seksualności

Odkrycie seksualności kobiecej dostarcza bardzo wiele:

  1. Sukces i seksualność kobieca są powiązane, ponieważ gwarancją pewności siebie, pozytywnego odebrania samej siebie jest jaskrawa energia kobiecej seksualności.
  2. Kobieta otwarta na przeżycia seksualne pociąga mężczyzn. Ona jest czarująca, flirtuje i łatwo może zmieniać role. Jej partner i ona są zadowoleni ze swego życia intymnego - ono jest harmoniczne i różnorodne.
  3. Seksualność kobiety jest podstawowym czynnikiem szczęśliwego życia rodzinnego, ponieważ harmonia w łóżku, czary seksualne, dla męża są częścią składową szczęśliwego związku.

Ale po to,aby się odkryć należy wiedzieć od czego zależy kobieca seksualność. Psychologia kobiecej seksualności to dosyć skomplikowany temat. Zgodnie z teorią Freuda wiele kobiet ma poważne bariery psychologiczne, które przeszkadzają im odkryć własną seksualność. Jednak „nie ma nic niemożliwego dla człowieka z intelektem”, więc poznawszy podstawowe tajemnice kobiecej seksualności nawet posiadając bardzo poważne „bariery”, kobieta będzie mogła ją rozwijać.

Objawy i przejawy kobiecej seksualności

Postarajmy się poznać przejawy kobiecej seksualności i podstawowe jej objawy:

  1. Miłość do swego ciała. Kobieta ,która lubi swoje ciało jest bardzo seksowna.Jej seksualność „można poczuć” z daleka. W tym celu nie trzeba kupować dużą ilość kosmetyków, wyzywająco się ubierać. Odzież takiej kobiety przede wszystkim jest kobieca i pociągająca, a ciało i twarz są zadbane i przyjemne. Ona dba o swój wygląd zewnętrzny, dba o odpowiedni wygląd paznokci, pozbywa się zbędnych kilogramów. Również ważną rolę odgrywają położenia ciała, postawa, chód. Seksualna kobieta nie może być arogancką. Aby zwiększyć seksualność zalecamy tańce. Jednak nie można skupiać swojej uwagi na nadmiernej pielęgnacji ciała.
  2. Flirt i kokieteria. Flirt – to nie są banalne zalotne rozmowy, a przede wszystkim tolerowanie zalotnej natury męskiej. Kobieta,gdy flirtuje z mężczyzną wysyła mu sygnały, świadczące o sympatii.
  3. Przejawy powagi i miłości w stosunku do mężczyzny, zdolność do czerpania zadowolenia z komunikowania się z mężczyzną. Seksualna kobieta zna, odczuwa i kocha mężczyzn. Ona dąży do tego,aby poznać naturę męską. Nie ma potrzeby odkrywać seksualność jeśli kobieta boi się lub pogardza mężczyznami. Mężczyzna na poziomie intuicji odczuwa jak go traktuje kobieta. Jednak warto pamiętać, że nie można kogoś kochać lub szanować, jeśli nietajemnicy kobiecej seksualności kochasz samej siebie.
  4. Umiejętność czerpać zadowolenie nie tylko z seksu, ale również z życia. Seksualność przewiduje czerpanie zadowolenia ze wszystkiego – spacerów, masażu, komunikowania.

Wiele uczonych stara się określić jakiś konkretny okres wiekowy,gdy seksualność osiąga szczyt. Niektórzy twierdzą, że to się odbywa w wieku 28 lat, inni – 34 lata, trzeci – uważają, że to się odbywa dopiero w wieku 40 lat. Jednak odkryć ją można w dowolnym wieku. W tym celu należy jedynie poznać tajemnice kobiecej seksualności. Teraz już je znasz. Do przodu!

 
Powiązane artykuły:
O czym mówi spojrzenie kobiety na mężczyznę?
Pogląd kobiety na mężczyznę może dużo powiedzieć o tym, co ona naprawdę myśli w tej chwili o mężczyźnie, a także może stać się misterną bronią kuszenia i przyciągania uwagi przedstawicieli silnej połowy.
Weź inicjatywę w swoje ręce, czyli jak wykazać chłopakowi ochotę na seks?
W tym artykule porozmawiamy o takiej nieprostej i delikatnej sytuacji, kiedy powstaje konieczność lekko dać do zrozumienia chłopakowi ,że czas przechodzić do konkretów. 0powiemy jak to zrobić za pomocą żeńskiej chytrości.
Kilka skutecznych sposobów na polubienie seksu
Wiele przedstawicieli płci męskiej skarży się na to, że kochana często odmawia od seksu, czy intymne życie nie przynosi jej żadnego zadowolenia. Dla mężczyzn seks jest przyrodniczą potrzebą. Kobiecie warto pomyśleć o tym, jak pokochać seks.
Jaki hormon odpowiada za libido u kobiet?
Zdarza się, że kobiety skarżą się na obniżenie libido, przy czym jawnych psychologicznych przyczyn do tego, zdaje się, nie ma. Kochanek znajduje się obok, lecz do niego nie ciągnie. Co to: przemęczenie, koniec miłości, czy hormonalna usterka?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty