Kobiety Alfa, Beta i Omega: kim one są?

Człowiek jest złożoną, tajemniczą, wielostronną istotą, która łączy w sobie różne zachowania, emocje i cechy. Zwłaszcza kobieta! Chociaż typów osobowości jest naprawdę wiele, w niniejszym artykule chcemy zaprezentować trzy najbardziej powszechne z nich, które pomogą lepiej zrozumieć zachowanie kobiet, poznać plusy i minusy poszczególnych osobowości.

Dzieląc ludzi na typy, musimy uwzględnić ten fakt, że każdy z nas z wiekiem się zmienia. Jeśli jednak nie wdawać się w szczegóły, to wyodrębnia się trzy typy osobowości kobiet: Alfa, Beta i Gamma.

Alfa

alfa

Osobowość Alfa reprezentuje kobiety pewne siebie, charyzmatyczne, wyzwolone liderki, które potrafią wpływać na innych ludzi, zmieniać ich zdanie i rządzić nimi. Zawsze znajdują się w centrum uwagi, uwielbiają imprezy, duże towarzystwo, zawsze są pewne siebie, łatwo nawiązują nowe znajomości. Z taką kobietą nie sposób się nudzić. Ona jest pełna energii, potrafi zmienić zwykły dzień w niezapomnianą przygodę.

Kobieta Alfa zna swoją wartość i ma bardzo wysokie wymagania. Nie da się nikomu obrażać i manipulować. Jak tylko zrozumie, że facet jej nie szanuje, natychmiast odejdzie. Kobieta Alfa zawsze podąża za głową, a nie kieruje się sercem.

Beta

beta

Dziewczyna Beta to z kolei typ osoby inteligentnej, odważnej, zamkniętej w sobie, nieśmiałej samotniczki. Może być liderką, ale woli być szarym kardynałem, czyli rządzić w cieniu. Kobieta Alfa stawia na pierwszym miejscu karierę, natomiast dziewczyna Beta zawsze wybiera rodzinę. Kobieta Beta to introwertyk, który lubi przebywać w swoim własnym towarzystwie i jest zamknięty na innych. Introwertycy dobrze się znają na ludziach. Zawsze mają własne zdanie na każdy temat i dokładnie zastanawiają się nad każdym swoim słowem, zanim coś powiedzą.

Jeśli chodzi o związek i miłość, to kobieta Beta w przeciwieństwie do dziewczyny Alfa zawsze podąża za sercem. Zrobi wszystko, aby uratować związek, jest święcie przekonana, że prawdziwa miłość wszystko pokona i zwycięży. Jeśli zobaczy, że partner ją kocha, jest wierny i oddany, zostanie przy nim do końca życia. Jeśli natomiast mężczyzna ją zdradzi, nigdy mu tego nie wybaczy.

Omega

omega

Kobieta Omega to typ osoby, który nigdy nikogo nie ocenia, nie krytykuje, zawsze wesprze w trudnej chwili i przytuli. Dziewczynę Omega cechuje niezwykła dobroć i empatia. Ona jest kochającą matką, żoną, córką i siostrą. Każdy może na niej polegać, jest tym, przed kim wylewa żale Alfa i Beta.

Dziewczyna Omega zachowuje się aspołecznie, czym się bardzo wyróżnia z tłumu. Nie lubi przebywać w tłumie, nie lubi imprez pełnych tłumu i hałasu, zazwyczaj nie posiada dużego grona znajomych. Ci natomiast, którzy już zostaną zaliczeni do bliskich znajomych, zazwyczaj rzeczywiście takowymi są i jej relacje z nimi są głębokie.

Niektórzy odbierają oryginalność i nieszablonowość Omegi jako dziwactwo. Jednak ona nie potrzebuje akceptacji innych, bo skupia się przede wszystkim na własnych przeżyciach wewnętrznych. Nie ma zamiaru się dostosowywać do ogólnie obowiązujących zasad społecznych, akceptuje ludzi, takich, jakimi oni są, nie zmienia ich na siłę, więc wymaga też tego od innych. Za to właśnie ją lubią.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty