To kocie miasto po prostu muszisz odwiedzić, i oto, dlaczego...

Kuching – tak nazywa się kocie miasto położone na wyspie Borneo, w Wschodniej Malezji. W czasie odwiedzania tej miejscowości odnosi się wrażenie, że nie tylko starożytni Egipcjanie uważali to zwierzę za święte.

Tak, tutaj można zobaczyć dużą liczbę żywych kotów i mnóstwo rzeźb o wysokości kilku metrów, ustawionych w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

200 lat temu na terytorium Kuchinga rządził angielski poszukiwacz przygód James Brooke. Kiedy po raz pierwszy postawił stopę na ziemi tego miasta, zapytał lokalnego mieszkańca, jak nazywa się ta miejscowość. Ten myśląc, że cudzoziemiec wskazał na ulicznego kota, odpowiedział: "Kuching". Od tego czasu Brooke zaczął nazywać miasto Kuching i wszędzie ustawiał pomniki wąsatym zwierzętom.

kot

Druga wersja, która jest bardziej wiarygodna głosi, że w połowie XX wieku koty uratowały ludność przed inwazją szczurów. A prehistoria jest taka: władze postanowiły walczyć z malarycznymi komarami za pomocą insektycydu, który zamiast owadów zniszczył większość czworonożnych zwierząt. Po tym wydarzeniu w mieście wzrosła liczba szczurów, w wyniku czego powstała zaraza. Właśnie wtedy do Kuching było specjalnie sprowadzono około 15 000 kotów. Od tego czasu w mieście z każdym rokiem wzrasta liczba kolorowych pomników, poświęconych tym miauczącym zwierzętom. Oczywiście, te pomniki przyciągają sporo ciekawskich turystów.

kocie miasto

Tak, naprzeciwko hotelu Grand Margherita Kuching znajduje się kocia fontanna, przedstawiająca kolumnę w postaci wąsatego zwierzęcia. A w pobliżu ratusza można zobaczyć architektoniczny koci zespół.

fontanna

Miejskie mury zdobią graffiti z kotów, sklepy przepełnione pamiątkami z kotami, na wyprzedażach można kupić koszulki z wizerunkami tych popularnych zwierząt.

dom

Główną atrakcją miasta jest Muzeum Kotów. W nim przedstawiono około 5 000 artefaktów związanych z kotami. Do tego jest tu zmumifikowany kot ze starożytnego Egiptu.

kociak

Również w Kuchingu można odwiedzić kawiarnię pod nazwą Meow Meow Cat Café.

cafe

A ten biały kot z drucianymi wąsami na imię Nick. Podczas głównych świąt państwowych jest ubierany w tradycyjne stroje. Na przykład, na Chiński Nowy Rok Nick ma na sobie czerwoną kamizelkę (taką jak na zdjęciu), na Boże Narodzenie ten przystojniak jest przebierany w strój świętego Mikołaja, a na tradycyjne święto plonów – w malezyską ludową kamizelkę.

kotki
źródło:Amusingplanet
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty