Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – skuteczny trenażer

kółko do ćwiczeń mięśni brzucha

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha inaczej nazywane kółkiem obrotowym, to dosyć proste narzędzie sportowe. To jest kółko z dwoma uchwytami po bokach. Pomimo tego, że wygląda dosyć prosto, jednak aby ćwiczyć z nim należy się porządnie przyłożyć, dzięki czemu osiągasz wspaniałych wyników.

Kółko obrotowe do ćwiczeń mięśni brzucha

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha jest bardzo maleńkim trenażerem, na którym można ćwiczyć nie tylko w maleńkim mieszkaniu, ale również w niedużym pokoiku akademika.

Oprócz tego, owy trenażer jest dosyć tani i jeśli nie odwiedzasz siłownię, to możesz kupić sobie owego maleńkiego pomocnika, aby wyrzeźbić wspaniałe mięśnie brzucha.

Trenażer kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – jakie mięśnie pracują?

Ćwiczenia z kółkiem są korzystne nie tylko dla brzuszka. Już po pierwszym treningu odczujesz niesamowite napięcie wszystkich mięśni. Najbardziej napinają się mięśnie brzucha i pleców. Jest bardzo dobrze, że w tym wypadku napinają się jednocześnie: każdy trener fitnessu powie ci, że owe mięśnie są ściśle powiązane między sobą i należy ćwiczyć je jednocześnie – tylko w takim wypadku można osiągnąć optymalnych wyników. Podczas ćwiczenia z kółkiem zauważysz, że ciągle musisz napinać mięśnie rąk i nóg – nie są zbyt obciążane, jednak tego efektu wystarczy, aby twoje ciało w przyszłości wyglądało smukłym i wysportowanym.

Wiele dziewczyn zauważyło, że w wypadku regularnego wykonania ćwiczeń z kółkiem na mięśnie brzucha ich ciało stało się ładniejsze, a pośladki – jędrne.

Najbardziej przyjemne – kółko pomaga wyrzeźbić mięśnie brzucha bardzo szybko. Jeśli ćwiczysz codziennie albo przynajmniej 4-5 razy tygodniowo, to widocznych wyników osiągniesz już po upływie 4-6 tygodni.

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?

Ćwiczenia z kółkiem na mięśnie brzucha tylko nieco się różnią od wariantu klasycznego. Wystarczy wykonywać tylko jedno ćwiczenie podczas zwykłego treningu i bardzo szybko zauważysz pozytywne zmiany, które zachodzą w twoim ciele. Otóż zapoznamy się bardziej dokładnie z tym, jak poprawnie za pomocą kółka wyrzeźbić mięśnie brzucha. Pozycja początkowa: wstajemy na czworaki, bierzemy do rąk kółko. Powoli kręcimy kółko do przodu. Gdy osiągniesz ostatniej możliwej pozycji, zatrzymaj się w niej na kilka sekund i powróć powoli do pozycji początkowej. Stopniowo musisz się wyciągać coraz więcej, aby brzuch praktycznie znajdował się na podłodze. Gdy tobie to się uda, przechodź do bardziej zaawansowanych ćwiczeń – obciążenie nie na zgięte nogi, a na palce nóg, jak podczas klasycznych pompek.

W tym wypadku mięśnie brzucha pracują maksymalnie, jednak ramiona i ręce również odczuwają napięcie, a zaawansowany wariant zmusza pracować i nogi. Właśnie takie wykonanie da ci możliwość osiągnąć pożądanych wyników – płaski i ładny brzuch.

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha: wady i przeciwwskazania

Podobnie jak każde narzędzie sportowe, kółko do ćwiczeń mięśni brzucha ma wady. Przede wszystkim ćwiczenia z nim są dosyć skomplikowane i bez potrzebnego przygotowania fizycznego wykonywać je jest bardzo trudno. A jeśli coś jest trudne – entuzjazm bardzo szybko znika i nie chcesz kroczyć do przodu.

Oprócz tego, z kółkiem może ćwiczyć nie każdy: jeśli masz choroby układu naczyniowego i sercowego lub kręgosłupa, takiego typu ćwiczenia są przeciwwskazane.

 
Powiązane artykuły:
Bodyflex do odchudzania – prawidłowe pozbycie się zbędnych kilogramów
Jak można efektywnie schudnąć, jeśli jesteście ograniczone w fizycznych możliwościach, nie możecie wykonywać ciężkie ćwiczenia, czy jesteście po porodach? Jeden z najlepszych wariantów do odchudzania jest bodyflex. Rozpatrzymy go dokładniej.
Obręcze do odchudzania – obręcz sportowa i masująca
Obręcz do odchudzania – dostępny i niedrogi sposób polepszyć swoją figurę. W tym artykule opowiemy - jaką lepiej obręcz wybrać i jak korzystać dla osiągnięcia maksymalnego efektu?
Feng shui na zrzucenie nadwagi
Ten artykuł opowie o tym, który związek wzajemny między Feng shui i zbędną wagą. Jak zagospodarować swój dom, żeby wiarygodność nabierania zbędnej wagi sprowadzić do minimum? O tym dowiadujecie się po przeczytaniu.
Samomasaż do odchudzania – rodzaje masażu
Wykorzystując pewną technikę i rekomendacje można samodzielnie przeprowadzić kurs masaża do odchudzania, który pomoże sprawić się z cellulitem i zbędnym tłuszczem w problematycznych miejscach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty