Kolor akwamaryna – kształtowanie eleganckiego wizerunku

kolor akwamaryna

W starożytności uważano, że minerał akwamaryna – to szlachetny kamień syren. A zagłębiając się nieco w historię, można spostrzec, że wiele narodów używało go na różne sposoby: ktoś podczas ceremonii małżeńskiej, aby zachować czystą miłość na całe życie, ktoś, żeby rozbudzić namiętność w wygasłych uczuciach, a królewskie rodziny zdobiły im nakrycia głowy i akcesoria. Jednak we wszystkich przypadkach ten kamień był symbolem czystości i pokoju. Dlatego patrząc na tak tajemniczy i fascynujący kolor, dusza wypełnia się spokojem i harmonią.

Dziś wiele modnisi interesuje odpowiedź na pytanie, jaki to kolor akwamaryna i do czego on pasuje? W zasadzie przypomina on morską falę z lekką domieszką zielonego odcienia, oświetloną światłem słonecznym. Ale mimo swojej popularności nie każda miłośniczka mody wie, jak i z czym nosić ubrania w takich kolorach, a już tym bardziej z czym je łączyć.

Kolor akwamaryna w ubraniu

Dzięki bogatemu wyglądowi ciepły odcień niebieskiego można wykorzystać zarówno w ubraniu codziennym, jak i na specjalne okazje. A jego uniwersalność pomoże łączyć go z różnymi kolorami. Na przykład, aby stworzyć styl wytworny i romantyczny, można połączyć zwiewną spódnicę szyfonową z t-shirtem, ozdobionym kolorowymi motywami kwiatowymi. A uzupełnić obraz można różową kopertówką damską wizytową i czarnymi okularami w okrągłych oprawkach.

Przy szykowaniu się do uroczystego przyjęcia warto zwrócić uwagę na sukienkę o kształcie litery A na podłogę. Główną atrakcją obrazu będą akcesoria z efektem metalicznym, ozdobione gradientem i cekinami. A purpurowe sandały harmonijnie uzupełniają cały strój.

Jeśli kolor niebieski akwamaryn jest używany w strojach codziennych, to można go wykorzystywać na różne sposoby, w zależności od nastroju modnisi. Na przykład za pomocą turkusowych spodni i jasnej bluzki szyfonowej można stworzyć skromny, ale dość wyrafinowany styl lub włożyć koronkową sukienkę w kolorze akwamaryna i uzupełnić ją bogatymi dodatkami w pastelowych kolorach. To pomoże stworzyć uniwersalny styl, który nadaje się jak na wieczorny spacer z przyjaciółmi, tak i na romantyczną randkę.

Miłośniczkom stylu biznesowego spodoba się połączenie beżowej, prostej spódnicy ołówek z gorsetem leopardowym i błękitnym żakietem. Taki obraz będzie emitować i spokój, i przedsiębiorczość jednocześnie. Ale jeśli kobieta chce pokazać swoją lekkość i świeżość, można rozcieńczyć podstawowy odcień zielonym kolorem lub kwiatowym nadrukiem.

Połączenie kolorów z akwamaryną

Ponieważ akwamaryna należy do odcieni powściągliwych i delikatnych, to daje więcej możliwości zastosowania jej w różnych wizerunkach i eksperymentować z innymi odcieniami. Za idealne połączenia do akwamaryny uważane są kolory brązowy, złoty, żółty, różowy, beż, koralowy, srebrny, zielony, niebieski, koralowo-pomarańczowy i niebieski. Jak widać spektrum kolorów jest bardzo szeroki i każda fashionistka może wybrać harmonijne połączenie do swojego wizerunku.

Dzięki temu, że akwamaryna jest bardzo samowystarczalnym odcieniem, to ona świetnie wygląda i w solowym wykonaniu. Ale jeśli zdecydujesz się rozcieńczyć strój pastelowymi odcieniami, w tym przypadku trzeba przestrzegać pewnych zasad. Na przykład jeśli jest to szary kolor, to on powinien być jaśniejszy od głównej gamy kolorystycznej. To pomoże stworzyć delikatny i lekki styl. W każdym razie główny nacisk będzie zawsze na kolorze akwamaryna. A cała reszta jest odzwierciedleniem nastroju w tym dniu. Czy to delikatny beżowy lub zabawny różowy.

kolor akwamaryna w ubraniu 1 kolor akwamaryna w ubraniu 2 kolor akwamaryna w ubraniu 3
kolor akwamaryna w ubraniu 4 kolor akwamaryna w ubraniu 5 kolor akwamaryna w ubraniu 6
kolor akwamaryna w ubraniu 7 kolor akwamaryna w ubraniu 8 kolor akwamaryna w ubraniu 9
 
Powiązane artykuły:
Musztardowy kolor – modne zestawienie kolorów ubrań
Musztardowy kolor podchodzi posiadaczkom wszystkich typów wyglądu zewnętrznego. Przy udanym pojednaniu jego z innymi odcieniami, można otrzymywać stylowe, atrakcyjne i harmonijne obrazy.
Kolor beżowy ciemny – powściągliwa elegancja stylu
Beżowy kolor dla wielu kobiet jest jednym z ukochanych. I to nic dziwnego, przecież on zdolny być jak podstawą obrazu, tak i jego rodzynkiem. Do tego, że ciemno-beżowy kolor świetnie wygląda i w rzeczowej odzieży, i w ulicznym stylu.
Kolor morski – jak dobierać kolor ubrania?
Odzież morskiego koloru to przepiękny wariant dla stworzenia obrazów. Ona dobrze podchodzi dla powszednich i odświętnych strojów. Akcesoria tego koloru można jednoczyć z biurową odzieżą, a opalacz tego odcienia.
Łączenie kolorów w różnych stylizacjach – z jakimi kolorami komponuje się kolor turkusowy?
Głęboki i nasycony i w owym czasie lekki w połączeniu z drugimi kolorami, kolor morskiej fali często spotyka się w wielu modnych kolekcjach. Wiedząc o niektórych sekretach można dobrać piękny ansambl z morskim kolorem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty