Kolor morski – jak dobierać kolor ubrania?

kolor morski

Powszechnie wiadomo, że stać się trochę bardziej szczęśliwymi i pogodnymi nam pomaga odzież w określonych kolorach. W tym roku wielką popularność uzyskał kolor morskiej fali, dzięki temu, że jest on radosny, wiosenny i optymistyczny.

Jaki to kolor morskiej fali i komu on pasuje?

Kolor ten często jest mylony z turkusowym. Tak naprawdę to są trochę podobne, ale kolor turkusowy zawiera więcej niebieskiego. W rzeczywistości morski kolor to niebiesko-zielona gama, złożony, bogaty, a dzięki temu jeszcze bardziej uroczy i zachwycający.

Kolor morski pasuje kobietom różnych typów urody, ponieważ on dobrze się komponuje z ciepłymi i zimnymi kolorami. Wspaniale wygląda na rudych dziewczynach — ten kolor sprawia, że wyglądają jeszcze bardziej ogniście. Nawiasem mówiąc, to właśnie rudowłose mogą korzystać z morskich odcieni dla kształtowania własnego wizerunku tylko w tej gamie. Brunetki również dobrze mogą podkreślić ciemne włosy i ciemną karnacje za pomocą tego koloru. Na dziewczynach blond, barwa morska wygląda romantycznie i delikatnie, ale im lepiej wybrać bardziej miękkie odcienie morskiego koloru.

Z czym się komponuje kolor morski?

Połączenie morskiego koloru z innymi kolorami może występować w różnych kombinacjach:

 • barwa morska doskonale współgra z odcieniami wewnątrz swojej gamy kolorów — z bławatkowym, niebieskim, błękitnym, turkusowym, zielonym;
 • elegancko i delikatnie wygląda z perłowym, szarym, beżowym, kolorem kości słoniowej;
 • niezwykle wygląda połączenie kolorów morskiej fali i brązu, złotego koloru;
 • spokojnym, wykwintnym i ciepłym można nazwać połączenie tego koloru z czekoladowymi odcieniami;
 • kolor morski staje się bardziej wyrazisty i emocjonalny, jeśli uzupełnić jego dodatkami w kolorze żółtym lub pomarańczowym;
 • kolor koralowy także stworzy niesamowicie piękny kontrast i zmusi morski kolor brzmieć bardziej dynamicznie, wyraziście i uczuciowo;
 • jeśli wolisz ubrania w ciemnych barwach to poeksperymentuj z kombinacją koloru morskiej fali i fioletowym, bordowym, brusznicowym;
 • z czarnym i białym kolorem stworzy klasyczne połączenie, które właściwe zaprezentuje się w każdej sytuacji.

Morski kolor w ubraniu

Mimo, że możliwości kombinacji jest dość dużo, stylowe wizerunki nie zawsze udają się z powodu złożoności koloru. Kilka przykładów, z czym nosić kolor morski, pomogą ci prawidłowo go używać w różnych wizerunkach:

 1. Sukienkę w kolorze morskiej fali idealnie uzupełnią brązowy pasek, kopertówka wizytowa i takiego samego koloru buty. W chłodniejsze dni można włożyć z płaszczem i szpilkami w kolorze mlecznym. A na uroczystym przyjęciu w sukni morskiego koloru na pewno dodadzą ci seksapilu i kobiecości czerwone buty, akcesoria i szminka. Można również przymierzyć sukienkę z jasno-różowymi butami i akcesoriami i uzyskać wspaniały, świeży styl.
 2. Buty w kolorze morskiej fali najlepiej nosić z piaskowym lub brązowym strojem. Również doskonale będzie wyglądać zestaw składający się z bluzki lub koszulki morskiego koloru, takich samych butów i fioletowej spódnicy.
 3. Spodnie w kolorze morskiej fali harmonizują się z terakotową, żółtą, beżową górną częścią ubrania, z czarnym lub koralowym żakietem. Swoją drogą buty lepiej też wybrać w kolorze górnej części ubrania.
 4. Lekki i młodzieżowy zestaw łatwo ułożyć z legginsów w kolorze morskim, różowej bluzy lub t-shirtu i trampek.
 5. T-shirt, spodnie lub spódnica morskiego koloru "zaprzyjaźnią się" z dodatkami lub nawet płaszczem w kolorze fuksji.
kolor morski w odzieży 1 kolor morski w odzieży 2 kolor morski w odzieży 3
kolor morski w odzieży 4 kolor morski w odzieży 5 kolor morski w odzieży 6
kolor morski w odzieży 7 kolor morski w odzieży 8 kolor morski w odzieży 9
 
Powiązane artykuły:
Kolor akwamaryna – kształtowanie eleganckiego wizerunku
Jednym z ulubionych tonów światowych modelaży stał się akwamaryn, który często stosuje się w wielu kolekcjach. On promieniuje delikatność i zagadkowość, przemianę humoru i niektórą alienację, napełniając zaspokojeniem.
Musztardowy kolor – modne zestawienie kolorów ubrań
Musztardowy kolor podchodzi posiadaczkom wszystkich typów wyglądu zewnętrznego. Przy udanym pojednaniu jego z innymi odcieniami, można otrzymywać stylowe, atrakcyjne i harmonijne obrazy.
Kolor beżowy ciemny – powściągliwa elegancja stylu
Beżowy kolor dla wielu kobiet jest jednym z ukochanych. I to nic dziwnego, przecież on zdolny być jak podstawą obrazu, tak i jego rodzynkiem. Do tego, że ciemno-beżowy kolor świetnie wygląda i w rzeczowej odzieży, i w ulicznym stylu.
Łączenie kolorów w różnych stylizacjach – z jakimi kolorami komponuje się kolor turkusowy?
Głęboki i nasycony i w owym czasie lekki w połączeniu z drugimi kolorami, kolor morskiej fali często spotyka się w wielu modnych kolekcjach. Wiedząc o niektórych sekretach można dobrać piękny ansambl z morskim kolorem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty