Kolorowe soczewki bez dioptrii, dla tych, kto chce zmienić kolor oczu

kolorowe soczewki bez dioptrii

Nawet ludzie z idealnym wzrokiem czasami chcą kupić soczewki. Z ich pomocą można przecież wzmocnić naturalny odcień oczu, czy kardynalnie go zmienić, a także w całości ukryć niektóre defekty, na przykład: zaćmę, stłuczenie czy nieobecność części tęczówki. Poza tym, istnieją specjalne kolorowe soczewki bez dioptrii, które pozwalają spełnić fantazje i mistyczne obrazy dla karnawałowych i tematycznych imprez.

Klasyczne kolorowe soczewki bez dioptrii

Opisywany typ akcesoriów nazywają jeszcze kosmetycznym.

Takie soczewki składają się z 2 stref. Pierwsza z nich - centralna, rozmieszcza się dokładnie naprzeciw źrenicy i nie ma zabarwienia, ponieważ wykonuje optyczną funkcje. Na drugiej - głównej części jest naniesiony skomplikowany rysunek, imitujący naturalny wzór tęczówki. Ta strefa jest absolutnie nieprzejrzysta, dzięki czemu dane soczewki pozwalają w całości ukryć własny kolor oczu, nawet jeśli one są ciemnobrązowe.

Dość często takie dostosowania rekomenduje się ludziom z defektami kosmetycznymi na tęczówce. Przy tym dostępne są różne, nawet nienaturalne odcienie, takie jak:

 • fiołkowy;
 • czarny;
 • fioletowy;
 • czerwony;
 • szafirowy;
 • szmaragdowy;
 • żółty;
 • sałatowy;
 • pomarańczowy.

Warto zaznaczyć, że dane soczewki mają kilka wad. Przykładowo w pewnych warunkach źrenica rozszerza się na tyle, że wychodzi poza granice optycznej strefy. Z tego powodu może powstać odczucie jakby coś przeszkadzało patrzeć.

Kolorowe soczewki do oczu bez dioptrii typu "crazy"

Przedstawiony szereg akcesoriów przeznaczony jest do uzupełnienia tematycznych obrazów. Oprócz urozmaiconych wzorów, takie dostosowania wypuszcza się w niestandardowych rozmiarach. Są soczewki z powiększoną średnicą, które wizualnie robią oczy większe. Również robi się akcesoria do zmiany koloru nie tylko tęczówki, ale i białka oka – soczewki sclera.

Opisywanego rodzaju dostosowań z reguły nie stosuje się więcej niż 1-2 razy, więc popularność zyskały jednodniowe kolorowe soczewki bez dioptrii typu "crazy". Mają one stosunkowo niską cenę i nie wymagają zakupu dodatkowych produktów okulistycznych (płynów do przechowywania, dezynfekującego rozczynu, pojemników).

Dobrać akcesoria można do każdego obrazu. Asortyment rozpatrzonych soczewek jest bardzo bogaty i włącza zabarwienia z imitacją oczu różnych zwierząt, geometrycznych wzorów, napisów, symboli i nawet znaczków sportowych firm. Mało tego, istnieją takie, które świecą się w ciemności - soczewki neonowe. One bardzo efektownie wyglądają na tanecznych imprezach w klubach.

Soczewki z odcieniami bez dioptrii

Jeśli kardynalnie zmienić kolor oczu, czy zwiększyć ich rozmiar nie ma pragnienia, to lepiej skorzystać z typu akcesoriów z odcieniami. Takie soczewki są zabarwione równomiernie po całej powierzchni, bez wzorów. Przy czym kolor nie jest zbyt intensywny i przez soczewkę łatwo przebija własna tęczówka.

Dostosowania z odcieniami pozwalają wzmocnić nasycenie naturalnego koloru oczu, nadać mu głębi, wyrazistości, być może podobne po tonie wkroplenia. Zwłaszcza dobrze wyglądają opisywane soczewki na jasnej tęczówce – błękitnej, soczewki bez dioptriiszarej czy odcieniu koniaku. Dobrać akcesoria z odcieniami do ciemnobrązowych oczu jest skomplikowane, ponieważ ich praktycznie nie będzie widać. Jedyne możliwe warianty w tym wypadku:

 • czarny;
 • ciemno-fioletowy;
 • czerwony;
 • indygo;
 • błękitny.

Te kolory soczewek pozwalają podkreślić ciemnobrązową tęczówkę, dodać jej niezwykłych odcieni.

 
Powiązane artykuły:
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
Soczewki, które zmieniają kolor oczu – jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczu z cieniowaniem.
Zielone soczewki dla brązowych oczu – przemiana wyglądu zewnętrznego
Zielone oczy – prawdziwa ozdoba. Soczewki dla oczu zielonego koloru – przyjemna alternatywa i pomoże lepiej widzieć. O regułach doboru zielonych soczewek dla brązowych oczu – w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty