Komar-stop: 6 naturalnych, skutecznych sposobów na odstraszanie owadów

Komary potrafią zepsuć każde wymarzone wakacje i wypad w plener. Najbardziej cierpią z powodu ukąszeń osoby, których komary lubią gryźć bardziej niż innych. Wybierają ofiarę i atakują ją, pozostawiając na jej ciele swędzące ślady. Większość z nas uważa, że wybierając się na biwak lub nad jezioro, nie da się uniknąć ukąszenia komarów. Jednak tak naprawdę sytuacja nie wygląda aż tak beznadziejnie.

W niniejszym zestawieniu kilka naturalnych i bardzo skutecznych sposobów na odstraszanie komarów.

1. Rośliny, odstraszające komary

bazylia

Wiele z nas uważa, że jedynie specjalnie spraye i kremy na komary mogą je odstraszyć. Nic bardziej mylnego. Komary nie lubią zapachu bazylii, czosnku, lawendy, rozmarynu, nagietka i kocimiętka, dlatego warto je posadzić w ogrodzie czy przy tarasie, aby odstraszały uciążliwe insekty.

2. Lawendowy spray i olejek do ciała

lawenda

Komary nienawidzą zapachu lawendy, dlatego, jeśli chcesz je odstraszyć, musisz używać sprayów o zapachu lawendowym, smarować ciało olejkiem lawendowym lub balsamem z ekstraktem z lawendy.

3. Trawa cytrynowa na komary

cytrynowa

Jeśli z jakichś powodów nie masz możliwości posadzić w swoim ogródku lub w doniczce na parapecie trawy cytrynowej, która jest najbardziej skutecznym naturalnym odstraszaczem uciążliwych insektów, możesz używać świec o zapachu trawy cytrynowej, którego bardzo nie lubią komary.

4. Ocet jabłkowy

ocet

Prawdopodobnie każdy z nas ma w swojej kuchni ocet jabłkowy. Być może nie wykorzystujemy go na co dzień, jednak latem na pewno bardzo nam się przyda, aby odstraszać brzęczących koło ucha komarów. Można zrobić spray na komary z octem jabłkowym. Jeśli jeszcze dodasz kilka kropelek olejku trawy cytrynowej, to na pewno unikniesz ukąszenia komarów.

5. Woda mydlana

woda

Jeśli masz zamiar urządzić sobie przyjacielskie pogaduszki na dworze, to zabierz ze sobą naczynie z wodą mydlaną, która skutecznie odstrasza komarów.

6. Czosnek

czosnek

Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań doszli do wniosku, że komary rzadziej gryzą tych, którzy lubią jeść czosnek. Cóż jednak robić tym, którzy nie przepadają za tym warzywem? Nie warto panikować! Jeśli nie lubisz czosnku, to możesz wykorzystywać napar z czosnku do odstraszania uciążliwych owadów. Efekt będzie ten sam, co po zjedzeniu czosnku.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty