Kompatybilność w małżeństwie – poznaj swój typ pary

kompatybilność w małżeństwie

Nie jest tajemnicą, że dla kompatybilności w małżeństwie jednych tylko uczuć jest mało. Jest potrzebna również kompatybilność temperamentów, spójność oczekiwań i wspólne wartości. Ezoteryczna technika pozwala również zrobić rozliczenie kompatybilności partnerów w małżeństwie po latach wychodząc z ich dat urodzenia, czy imion i nazwisk, ponieważ te dane też dużo mówią o człowieku.

Kompatybilność temperamentów w małżeństwie – to najważniejszy wskaźnik, który mówi o tym, na ile spokojnie ludzie potrafią współistnieć razem.

Uczeni już dawno wydzielili cztery główne typy temperamentu, które opisują różne typy reakcji człowieka. W czystym wyglądzie oni praktycznie nie spotykają się, zazwyczaj u człowieka obserwuje się mieszanka z dwóch albo i trzech typów:

  • silny, ruchliwy, niezrównoważony – choleryk;
  • silny, ruchliwy, zrównoważony – sangwinik;
  • słaby, niezrównoważony, czujny – melancholik;
  • silny, inercyjny, zrównoważony – flegmatyk.

Istnieją specjalne testy, odpowiedziawszy na które można dokładnie ustalić swój temperament i temperament swojego partnera.

Kompatybilność temperamentów w małżeństwie

Warto odznaczyć, że kompatybilność w miłości i małżeństwie jest wysoka całkiem nie u tych ludzi, którzy mają podobne typy temperamentu, ale u tych, cechy których uzupełniają siebie. Wydzielają takie odporne pary:

  • sangwinik + flegmatyk;
  • choleryk + flegmatyk;
  • melancholik + sangwinik;
  • sangwinik + choleryk.

A rodzina, w której obaj małżonkowie – cholerycy, będzie dość trudna i skandaliczna; życie dwóch flegmatyków może być podobne do błota, a para melancholików może zbyt głęboko zanurzyć się do swojego smutku.

Zresztą, ponieważ czystych typów ludzi praktycznie nie spotyka się, można mówić o tym, że przy dużym pragnieniu każda para potrafi znaleźć kompromis i punkty przecięcia. Głównie – żeby było pragnienie, poszanowanie i chęć zrobić swoje małżeństwo lepsze.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego nie mam szczęścia, jak z tym sobie poradzić?
Niepowodzenie może być skutkiem wielu przyczyn, lecz najczęściej w tym jesteśmy winne same. W tym artykule opowiemy o przyczynach niepowodzenia i sposobów od niego się pozbyć.
Dlaczego nie ma szczęścia w miłości?
Przyczyną naszych miłosnych niepowodzeń w większości wypadków jesteśmy same. Ten artykuł opowie o tym, jak i co należy robić, żeby uniknąć nieprzerwanych niepowodzeń i znacznie zwiększyć swoją samoocenę.
Dualne relacje – harmonijne życie
Dualne relacje to taki rodzaj stosunków, o którym marzy każda kobieta. W tym artykule opowiemy o dualności i o tym, co z siebie przedstawia dualny brak, który śmiało można nazwać idealnym.
Radość życia – jak ją uzyskać?
W tym artykule opowiemy o tym jak uzyskać radość życia. Przecież często zdarza się tak, że przez szereg okoliczności nie jesteśmy w stanie dostrzegać to co przynosi radość i widzimy tylko negatywy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty