Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami

jak zbudować barki hantlami

Czasy zmieniają się i teraz malutkie miękkie barki u kobiet już nie zdają się nam atrakcyjnymi. W modzie – piękne, z lekka podtoczone barki i z lekka zaznaczone reliefowe mięśnie ramion. Właśnie dlatego przed tym, jak założyć sukienkę bez ramionek, topy biustonoszy, czy uwodzicielski kombinezon na jedno ramię, warto adekwatnie ocenić piękność i wady obszaru, co wystawia się na pokaz. Jeśli okaże się, że twoje barki nie mają pięknej formy, a ręce są nadmiernie miękkie, ćwiczenia na barki z hantlami – najlepsze rozwiązanie!

Jak zbudować barki hantlami?

Najszybszy, dostępny i prostszy sposób zrobić piękne barki – ćwiczyć z hantlami. Dlatego nie trzeba drogiego sprzętu, ani dużo czasu – zaledwie 15 minut dziennie całkiem wystarczy, aby upewnić się, że twoje ramiona stają się coraz bardziej atrakcyjne. Przy czym ważnie ćwiczyć regularnie: czy 5 raz w tygodniu po 15 minut, czy 3 razy w tygodniu po 30 minut. Akurat takie regularne obciążenie pozwoli ci w najkrótszy termin uzyskać śliczne barki.

Najlepiej ćwiczyć z samego rana – tak jest więcej szans, że nie będziesz zapominać o ćwiczeniach, czy nie będziesz lenić się po ciężkim dniu roboczym. Już po miesiącu zobaczysz, że hantle robią barki piękniej!

Ćwiczenia na barki z hantlami

Wyciskanie hantli na barki – to ćwiczenie jest bardzo efektywne. Lecz jeśli będziesz prosto bezmyślnie poruszać hantlami, to nic z tego nie wyjdzie. A skuteczne ćwiczenia należy wykonywać przez reguły – co prawda, całkiem proste:

  1. Wyciskanie hantli siedząc (wpływa na naramienne, czworoboczne i przednie zębate mięśnie). Wygodnie siądź na ławę, czy szorstką kanapę, weź hantle chwatem z góry, obracając dłonie do przodu i trzymaj je na poziomie barków. Wdychaj i wyciągnij ręce w górę, rozprostowawszy je. Podoławszy ćwiczenie, zrób wydech. Wykonuj 3 podejścia po 10 powtórzeń.
  2. Wyciskanie hantli ze skrętami nadgarstków (doskonale opracowuje przednią część naramiennych mięśni, część piersiowej mięśni i mięsień trójgłowy ramienia). Siądź, barki trzymaj prosto, ręce rozwiń łokciami do przodu. Hantle należy trzymać na poziomie barów tak, by kciuki były rozwinięte na zewnątrz. Wykonaj głęboki wdech, wyciśnij hantle pionowo w górę, przy czym rozwinąwszy nadgarstek na 90 stopni. Jeśli zrobiłaś wszystko poprawnie, to twoje kciuki będą patrzyły do środka. Po tym należy zrobić wydech. Wykonuj 3 podejścia po 10 powtórzeń.
  3. Unoszenie rąk z hantlami w opadzie tułowia (to izolowane ćwiczenie – ono wpływa na tylną część naramiennych mięśni). Stając, nogi na szerokości barów, trochę zgięte w kolanach, ciało z lekka podaje się do przodu, plecy są wygięte, ręce są zgięte w łokciach, w dłoniach – hantle. Zrób głęboki wdech i unieś ręce do stron. Po tym ruchu zrób wydech. Jeśli będziesz w końcu dodatkowo łączyć łopatki, wciągniesz wiele górnych mięśni ciała i zrobisz ćwiczenie bardziej efektywnym. Wykonuj 3 podejścia po 10 powtórzeń.
  4. Unoszenie rąk z hantlami stając (wykonując to ćwiczenie, opracowujesz średnią część naramiennych mięśni). Wstań prosto, nogi na szerokości barów, plecy równe, ręce wzdłuż ciała trochę są zgięte w łokciach, w dłoniach – hantle. Na wdechu podejmij ręce na boki dopóki one nie barki hantli będą równoległe do podłogi. Zrób wydech, powoli opuść ręce. Wykonuj 3 podejścia po 10 powtórzeń.
  5. Podniesienia hantli w przód na przemian (pięknie buduje przednią część naramiennych mięśni i część piersiowej mięśni). Wstań prosto, nogi na szerokości barów, hantle trzymaj przed biodrami chwatem z góry. Zrób wdech, podejmij jedną rękę do poziomu barów, wydychaj i opuść ją. Potem wykonaj to samo dla drugiej ręki. Wykonuj 3 podejścia po 10 powtórzeń.

Teraz kiedy wiesz, jak budować barki hantlami, główne to nie opuszczać ćwiczenia i wykonywać ten malutki kompleks regularnie.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne
Ćwiczenia na plecy nie będą zbędne nawet dla dziewczyn – przecież prawidłowa postawa i plecy nie psują figury, a przeciwnie, przetwarzają ją. Poza tym, jeśli wasze plecy będą szersze, talia będzie zdawała się o wiele węższa dzięki wizualnemu efektowi.
Uginania rąk z hantlami
Uginanie rąk z hantlami – jedno z bazowych ćwiczeń dla bicepsu. Istnieje dużo wariacji wykonania – stojąc, siedząc, nawet leżąc, z oparciem do kolana, czy na specjalnej obrabiarce. Dziś dowiadujecie się, jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia.
Jak usunąć tłuszcz pod pachami?
Jeśli chcecie pozbyć się tłuszczu pod pachami to najpierw należy wyjaśnić przyczynę jego obecności w tym miejscu. Pomożemy wam z tym pytaniem, a także opowiemy, które środki są bardzo efektywne w walce o piękne ręce.
Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się robić pompki przedstawicielkom płci pięknej za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń i zwiększaniu obciążenia. Czytamy i obieramy ćwiczenia dla swojej sylwetki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty