Kompot z suszonych śliwek dla dziecka do roku

kompot z suszonych śliwek dla dziecka

Jak wiadomo suszone śliwki są jedne z bardzo pożytecznych suszów, który ma pierwszorzędne smakowe jakości, a także czyni lecznicze działanie na organizm dziecka. Wiele pediatrów rekomendują dawać kompot z suszonych śliwek dzieciom zaczynając od ośmiu miesięcy, zwłaszcza w okresie kiedy nie ma świeżych owoców.

Czym jest pożyteczny kompot z suszonych śliwek dla dziecka?

W pierwszej kolejności kompot z suszonych śliwek - to lepszy środek od problemów w pracy żołądka, które tak często powstają u dzieci pierwszego roku życia wskutek powstania problemów z układem pokarmowym. Oprócz poprawy perystaltyki jelita ten kompot wzbogaci dziecko zwłaszcza cennymi witaminami grup A, C, W, a także sodem, magnezem, fosforem, potasem, calcium i żelazem.

Jak gotować kompot z suszonych śliwek dla dziecka do roku?

Kompot z suszonych śliwek

Składniki:

  • suszone śliwki – 200 g;
  • cukier – 100 g;
  • woda – 3 szklanki.

Przygotowanie

Suszone śliwki należy zawczasu przebierać i kilka razy rzetelnie przemyć w ciepłej wodzie. Potem wyłożyć suszone śliwki do emaliowanego rondla, zasypywać cukrem i zalać gorącą wodą. Dobrze wymieszane składniki postawić na ogień. Jak tylko kompot zakipi trzeba ujmować ogień i gotować w ciągu 15-25 minut. Napój ostudzić i można dawać bobasowi.

Należy wskazać, że suszone śliwki są dosyć słodkim suszem, toż kompot można przygotować bez cukru.

Przepis kompotu z suszonych śliwek i suszonej moreli

Składniki:

    kompot z suszonych śliwek
  • suszona morela – 250 g;
  • suszone śliwki – 250 g;
  • woda – 2 litry;
  • cukier – 200 g.

Suszoną morelę i suszone śliwki trzeba dobrze przemyć, potem zmoczyć w wodzie w przybliżeniu na 1 godzinę. Postawić na ogień emaliowany rondel z zimną wodą. Kiedy woda zakipi złożyć wszystkie składniki do rondla i gotować do ich rozmiękania w przybliżeniu w ciągu 15-20 minut. Potem kompot wycedzić, ostudzić i napój jest przygotowany do użytku.

Kompot z suszonych śliwek dla dziecka – to nie tylko smacznie, ale i bardzo pożyteczne! I lepiej jeśli zrobicie suszone śliwki samodzielnie.

 
Powiązane artykuły:
Przepisy dla jednorocznego dziecka
Jednoroczny wiek dla dziecka – przejściowy etap, kiedy zakończają piersiowe wykarmianie i jego stopniowo załączają do dorosłego pokarmu. O pełnej dorosłej racji jeszcze nie chodzi i mamie zdarzy się pogłowić nad jadłospisem dla bobasa.
Co przygotować na śniadanie dziecku?
Śniadanie to konieczna składowa racji dziecka. Powinno być sytne, pożyteczne i smaczne. Od tego jak dziecko pojadło z rana będzie zależało jego samopoczucie, zdolność do pracy i aktywność. Toż rodzicom należy wziąć na uzbrojenie kilka przepisów.
Podwieczorek dla jednorocznego dziecka
Większość pediatrów i diabetologów pochyla się do konieczności 5-krotnego jedzenia dla dzieci. Jednym z części trybu odżywiania jest podwieczorek i u rodziców powstaje kwestia - czym karmić bobasy na podwieczorek? Opowiemy w naszym artykule.
Co przygotować dziecku na kolację?
Pytanie "co przygotować na kolację?" zwłaszcza ostro stoi u mam, które muszą przygotować dziecku coś nie tylko smaczne, ale i pożyteczne. Do każdego jedzenia z bobasem trzeba podchodzić serio. O tym opowiemy w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty