Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?

komu pasuje pomarańczowa szminka

Odważny makijaż zawsze przyciąga pożądaną uwagę i zachwycone spojrzenia innych ludzi. Jednym z najmodniejszych trendów nadchodzącego sezonu jest pomarańczowa szminka. Ale aby wyglądać naprawdę stylowo, należy przestrzegać kilku zasad przy jej użyciu, a także wybrać odpowiedni odcień w zależności od koloru i rodzaju skóry.

Odmiany pomarańczowej szminki

Najbardziej rozpowszechnione i popularne następujące odcienie:

  • terakotowy;
  • mandarynkowy;
  • koralowy;
  • marchewkowy;
  • karmelowy;
  • miodowy;
  • bursztynowy.

Dla każdego typu urody należy wybrać swój odcień, aby on harmonizował ze skórą, odcieniem włosów i oczu.

Jakim kobietom pasuje pomarańczowa szminka?

Jedyny typ urody, któremu nie pasuje dany kolor – to kobiety z bardzo bladą, mleczną skórą. W tym przypadku pomarańczowa szminka stworzy efekt sinego niezdrowego odcienia. Ponadto będą bardzo widoczne niebieskie cienie pod oczami i pojawi się uczucie, jakby kobieta była strasznie zmęczona lub się nie wyspała.

We wszystkich pozostałych sytuacjach przedstawiony odcień doskonale podkreśli rysy twarzy i pomoże stworzyć niezapomniany obraz. Blondynkom, dziewczynom z włosami jasno-brązowymi i ze skórą o brzoskwiniowym, różowo-żółtym odcieniu idealnie pasuje kolor koralowy, terakotowy, karmelowy i mandarynkowy. Przy wyborze szminki należy dać przewagę ciepłym tonom, które mogą wyglądać harmonijnie z naturalnym rumieńcem i podkreślą jasne włosy i oczy.

Kobietom z typem urody "jesień" zalecane są bardziej nasycone lub ciemne kolory, bo ich skóra zbliżona jest do złoto-żółtego odcienia. Świetnie wygląda szminka czerwono-pomarańczowego odcienia z brązowymi i zielonymi oczami, w połączeniu z rudymi lub miedzianymi włosami. Brunetki mogą korzystać praktycznie z każdej odmiany szminki, ale zaleca się brązowo-pomarańczowy kolor.

Podkreślić ciemną lub opaloną czekoladową cerę, głębokie, ciemne oczy i czarne włosy można za pomocą mandarynkowego, bursztynowego, marchewkowego i miodowego odcienia. Dzięki kontrastowym odcieniom korzystnie wyróżniają się kości policzkowe, kształt i wielkość ust, a także rysy, owal twarzy.

Należy zauważyć, że pomarańczowa szminka musi być koniecznie matowa, bez połysku. Nie warto korzystać z ołówka i pędzelka do korekty i modelowania obrysu ust. W przeciwnym razie kolor wygląda wulgarnie i zbyt prowokująco. Ponadto pomarańczową szminkę można zastosować, tylko jeżeli twoje zęby są idealnie białe i mają piękny kształt. Rzecz w tym, że takie jaskrawe i nasycone odcienie nieuchronnie przyciągają uwagę do ust, a co za tym idzie – do zębów i uśmiechu.

Jak wykonać makijaż pomarańczową szminką?

W każdym razie zawsze należy kierować się podstawową zasadą: w make-upie nacisk powinien być albo na oczach, albo na ustach. Nietrudno się domyślić, że podczas korzystania z pomarańczowej szminki nie należy obficie malować powieki i rzęsy jaskrawymi cieniami, eyelinerem lub nietypowym tuszem. Optymalnym rozwiązaniem jest naturalny makijaż oczu, prawie niezauważalny. W razie potrzeby jednak należy choć trochę wyróżnić oczy, zaleca się korzystanie z czarnej kredki lub eyelinera: narysować cienką kreskę wzdłuż linii rzęs, a także pomalować rzęsy czarnym tuszem. Dla efektu wizualnego powiększenia oczu można zaznaczyć je w wewnętrznym kąciku jasnym, przezroczystym cieniem.

Należy zadbać o naturalnie wyglądający rumieniec. Dobrze sprawdzą się kosmetyki o odcieniu miedzianym, ceglanym, czerwono-brązowym. Ale i tu nie należy przesadzać – wystarczy lekko podkreślić policzki i delikatnie rozetrzeć bronzer lub róż.

pomarańczowa szminka 1 pomarańczowa szminka 2 pomarańczowa szminka 3
pomarańczowa szminka 4 pomarańczowa szminka 5 pomarańczowa szminka 6
pomarańczowa szminka 7 pomarańczowa szminka 8 pomarańczowa szminka 9
 
Powiązane artykuły:
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody
Czarowne farby listopada pobudzają odpowiadać takiej piękności we wszystkim. W stylu odzieży, we fryzurze i zazwyczaj w makijażu chcemy odzwierciedlić jesienny humor. Dodajmy złota!
Efekt szronu na rzęsach – srebrny makijaż oczu, czyli sztuka malowania
Nie za górami przednoworoczne imprezy. I oprócz stroju, tak ważne dobrać aktualny makijaż, co harmonizuje z tematem zimy. Zagadkowy i świetny pogląd, co srebrzy się szronem proponujemy wam stworzyć za pomocą naszych rekomendacji.
Ładny makijaż dla zielonych oczu
Zielonookim kobietom może być ograniczony minimum dekoracyjny kosmetyków – rzadki kolor samodzielnie jest przepiękną ozdobą. Jednak jego można korzystnie zamaskować za pomocą niektórych przyjęć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty