Konsultacja żeńska
Podczas wizyty u ginekologa, kobiety często nie chcą zwierzać się lekarzowi z niektórych swoich sekretów, gdyż uważają, że nie mają nic wspólnego z problemami ginekologicznymi.
Kolor i obfitość krwi menstruacyjnej wiele mówi o zdrowiu kobiety i może pomóc w porę zdiagnozować groźną chorobę. Jaki kolor krwi jest normalny, a jaki powinien wzbudzić nasze zaniepokojenie?
Wizyta u ginekologa nie należy do najprzyjemniejszych. Dla wielu kobiet jest krępująca, ale warto zawsze pamiętać o tym, że regularne wizyty u ginekologa są naprawdę bardzo ważne. Wiele przedstawicielek płci pięknej, idąc do ginekologa, spodziewa się na to, że zobaczy w gabinecie lekarza-kobietę. Jednak często zdarzają się "miłe" niespodzianki.
Obecnie na rynku dostępne są najróżnorodniejsze środki antykoncepcyjne. Ważne jest zatem, by kobieta dobrała odpowiednie dla siebie i swoich potrzeb tabletki antykoncepcyjne. Często kobiety niewłaściwie dobierają preparat, więc organizm zaczyna wysyłać niepokojące sygnały. Co więc robić w takiej sytuacji?
Często kobiety nie mówią ginekologowi o swoich problemach zdrowotnych, ponieważ się wstydzą i krępują. Nie warto nic ukrywać przed swoim lekarzem. Możesz być pewna, że ginekologa trudno czymś zdziwić.
W internecie mamy mnóstwo kawałów i żartów na temat PMS. I każda dziewczyna na pewno wie, że niektóre z nich kryją w sobie wiele prawdy, ponieważ czasami hormony buszują i doprowadzają nas do szału. W niniejszym artykule opowiemy, jak przeżyć PMS i miesiączkę.
Uderzenie gorąca i pocenie się, rozdrażnienie, zaburzenie koncentracji, bóle głowy, kołatanie serca? Menopauza – koszmar każdej kobiety, którego można uniknąć, jeśli się do tego odpowiednio przygotować.
Pacjenci dość często zadają lekarzom głupie i dziwne pytania. Ginekolodzy nie są wyjątkiem. Na pewno mają na swoim koncie mnóstwo zabawnych historyjek.
Tematy dotyczące sfery intymnej bywają krępujące i rzadko są poruszane. Stąd tyle różnych mitów na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Uczymy się odróżniać prawdziwe informacje od fałszywych, obalamy popularne mity o chorobach wenerycznych.
Pierwsze podpaski zaczęto produkować dopiero na początku XX wieku – przed tym nikomu nie przychodziło do głowy stworzenie środków higienicznych dla kobiet.
Natura zadbała o przedłużenie rodu. Nawet podczas pettingu i wspólnej kąpieli może dojść do zapłodnienia. Jeśli nie chcesz się znaleźć w takiej sytuacji – poznaj niebezpieczeństwa, wynikające z nierozsądnego traktowania życia intymnego.
Historia antykoncepcji, czyli dawne metody zapobiegania ciąży, jest bardzo długa. Szokuje ten fakt, że dawne metody zapobiegania ciąży były nie tylko mało efektywne, ale również niebezpieczne.
Wielu ludzi słowo "HIV" przeraża: myślą, że to śmiertelny wyrok. W rzeczywistości istnieje wiele mitów, które nie mają z rzeczywistością nic wspólnego.