Korkowy podkład pod linoleum – dobre rozwiązanie na podłoże

korkowy podkład pod linoleum

Nie jest tajemnicą, że linoleum eliminuje szereg problemów gospodarczych. Jest łatwe do utrzymania w czystości; linoleum nie wymaga szczególnego wysiłku nawet podczas mycia na wysoki połysk. Między innymi nie jest to najbardziej kosztowny materiał.

Wraz z tym jeśli podłoga, na którą wyłożone linoleum, jest niezbyt równa, to z czasem w tych miejscach pojawią się wgniecenia. Te same miejsca są szczególnie narażone podczas zewnętrznych oddziaływań – miękka, naciągnięta powłoka może pęknąć jak od przesuwających się po niej kółek fotela, tak i od nieruchomo wciskających się w nią nóg stołu.

Zalety naturalnego podłoża

Istnienie trudności tego rodzaju prowadzi do pytania: czy można czymś wzmocnić linoleum? Jak i laminat, linoleum można położyć na korkowe podłoże; zastanówmy się, czy ma takie rozwiązanie korzyści. Korkowy podkład pod linoleum nie tylko wyrównuje powierzchnię podłogi, ale i zapewnia zachowanie pokrycia w odpowiedniej formie. Struktura korku, który składa się z wypełnionych powietrzem komórek martwych zapewnia równomierne rozprowadzenie obciążenia zewnętrznego.

Nie da się nie zauważyć i tego szczegółu, że korkowy podkład położony pod linoleum – to jeszcze jedna warstwa rozdzielającą zimną podłogę i powierzchnię, na której zdarza się biegać boso. Innymi słowy układanie pod linoleum naturalnego podłoża przyczynia się do izolacji podłogi. Miłym udogodnieniem będzie i poprawa izolacji akustycznej.

Wady naturalne podłoża pod linoleum

Na pewno korzystanie z naturalnego podłoża pod linoleum ma zarówno plusy, jak i minusy. Jak każda materia organiczna korek jest materiałem nietolerancyjnym wobec wilgoci, dlatego nie nadaje się do stosowania we wszystkich pomieszczeniach. Ponadto nie zaleca się stosować takie podłoże tam, gdzie działa ogrzewanie podłogowe. Nie jest to panaceum i w kwestii deformacji powłoki przy stałym punktowym naciskaniu z zewnątrz.

 
Powiązane artykuły:
Podłoże pod linoleum na posadzkę drewnianą – porady budowlane
Żeby zrobić podłogę maksymalnie ciepłą, a wykładanie równym, pod laminat warto zawierać podkład. Który podkład wybrać pod laminat na drewnianą podłogę? O tym opowiemy w artykule.
Czym pomalować kasetony styropianowe, czyli jakiego rodzaju farbę lepiej wybrać?
Nawet jeśli wasz sufit jest pomalowany kasetonem styropianowym, dla przemiany designe nie ma ostrej konieczności jej zmieniać - można udać się do farbowania. Czym można pomalować sufitową tabliczkę z tworzywa piankowego? O tym opowiemy w artykule.
Farba akrylowa do sufitu – czym należy kierować się przy wyborze farby?
Jeden z bardzo prostych i uniwersalnych wariantów obróbki sufitu - to jakościowe farbowanie. W artykule opowiemy o charakterystykach akrylowej farby do sufitu.
Farba na ogrodzenie – czym pomalować parkan?
Żeby nadać wyglądu ogrodzeniu i przekształcić jego designe, można udać się do takiego wariantu jak farbowanie. W artykule opowiemy jaka powinna być farba dla zagrody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty