Korzyść melona w czasie ciąży

korzyść melona w czasie ciąży

W okresie oczekiwania dziecka przyszła mama musi poprawnie i pełnowartościowo żywić się, żeby do jej organizmu popadały wszystkie konieczne witaminy i mikroelementy. Właśnie dlatego do jej racji obowiązkowo muszą wchodzić świeże owoce i jagody, włączając basztanowe.

Jedną z najsmaczniejszych i niezwykle pożytecznych kultur jest melon. Jego soczysty i dojrzały płód podoba się praktycznie wszystkim ludziom i przyszłe mamy całkiem nie są wyjątkiem. W owym czasie, melon dla ciężarnych kobiet niesie nie tylko korzyść, ale i szkodę w sobie, o czym trzeba obowiązkowo znać przed tym, jak posmakować tą słodką jagodą.

Korzyść i szkoda melona w czasie ciąży

W skład miąższu melona wchodzi ogromna ilość pożytecznych substancji takich jak kwasy foliowe i askorbinowe, żelazo, fosfor, potas, magnez, sód, witaminy A, Е, Р, РР, B i inni. Poza tym w tej jagodzie mieszczą się pektyna i błonnik, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Dzięki obecności takich koniecznych ingredientów korzyść melona w czasie ciąży staje się oczywistą, a mianowicie:

  1. Ta jagoda sprzyja podwyższeniu humoru, uspokaja i zdejmuje stres.
  2. Melon sprzyja podwyższeniu poziomu hemoglobiny w krwi.
  3. Stymuluje perystaltykę jelita i pozbawia od zaparć, co nierzadko powstaje w okresie oczekiwania dziecka.
  4. Ta basztanowa kultura w umiarkowanych ilościach miękko wyprowadza z organizmu przyszłej mamy nadmiary płynu, co może zapobiec pojawienie nacieków; w owym czasie nadmierny użytek melona właśnie z tego powodu może zaszkodzić organizmowi kobiety w ciąży.
  5. Melon zabezpiecza wyrabianie nowych krwistych komórek.
  6. Dzięki obecności krzemu melon podtrzymuje włosy, skórę i paznokcie w idealnie zdrowym stanie.

Mimo to, że melon jest rzeczywiście bardzo pożyteczny dla przyszłych mam, nim nie trzeba nadużywać – w okresie oczekiwania dziecka dobowa porcja tej jagody nie musi przekraczać 200 gram. Jeszcze mniej melona może pozwolić sobie kobieta w ciąży przy obecności zdiagnozowanej u niej cukrzycy, nieżytu żołądka, wrzodowej choroby i dowolnych innych chronicznych chorób wewnętrznych organów. We wszystkich tych wypadkach przed użytkiem tej basztanowej kultury rekomenduje się przekonsultować z lekarzem.

 
Powiązane artykuły:
Melon w czasie ciąży
Melon ma szczególną wartość dla naszego organizmu. Mając świetny skład i właściwości, on jest nieprawdopodobnie pożyteczny. Toż warto zorientować się, czy dozwolone używać ten płód w czasie ciąży.
Czy można kobietom w ciąży pić kawę?
Czy można kawę w czasie ciąży, czy ona jest pod zakazem, jak naturalna, tak i rozpuszczalna? Ten dylemat aktywnie omawia się w kręgach fachowców. Myśli z tego powodu są różne. Omówimy ten temat dokładniej i wyciągniemy zdrowe wnioski.
Co można pić kobietom w ciąży?
Pitny reżim jest bardzo ważny w okresie ciąży, lecz główne to, co właśnie używa kobieta, przecież nie wszystkie napoje równie są pożyteczne. Dalej zorientujemy się, co właśnie można pić w okresie ciąży.
Pomidory w czasie ciąży
Pomidory – bardzo cenny produkt z punktu widzenia jego składu. Jednak jego jaskrawe zabarwienie obudziło czujność kobiet w ciąży, przecież on może być niebezpieczny dla dziecka. Żeby wyciągnąć prawidłowy wniosek, warto gruntownie zorientować się w tym pytaniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty