Korzystne ćwiczenia, jak zapomnieć o człowieku, który pociąga?

jak zapomnieć o człowieku który pociąga

Życie jest dosyć skomplikowane, czasami musisz robić to, czego nie chcesz, postępować wbrew swoim życzeniom. Czasami musisz rozstawać się z ludźmi, od których zależysz emocjonalnie. W takim wypadku chcesz odnaleźć odpowiedź na pytanie, jak szybko zapomnieć o ukochanym człowieku. Jednak nie ma prostej odpowiedzi, im większe znaczenie człowiek odgrywał w twoim życiu, tym trudniej będzie usunąć go ze swojej pamięci. Najlepsze leki – to czas. Więc musisz nabrać cierpliwości i zaczekać. Przy czym czas oczekiwania można zmniejszyć za pomocą specjalnych ćwiczeń.

Jak zapomnieć o człowieku, który pociąga?

Istnieją różne ćwiczenia, jak zapomnieć o człowieku, który się podoba. Można wykonywać od razu kilka, a można wybrać to, które najbardziej ci odpowiada. Zapoznajmy się z tymi ćwiczeniami:

  1. Napisz na kartce papieru wady ukochanego człowieka. Staraj się myśleć o człowieku krytycznie, podkreślając wszystkie szczegóły. Również przypomnij wydarzenia negatywne, związane z jego osobą.
  2. Dochowaj dystansu z tym człowiekiem, nie spotykaj się z nim, unikaj go.
  3. Usuń z domu wszystkie przedmioty, które przypominają ci o człowieku, o którym chcesz zapomnieć. Schowaj, a najlepiej podaruj prezenty, które dostałaś od niego, wyrzuć zdjęcia.
  4. Napisz dlaczego masz zapomnieć o tym człowieku. Psychologia o tym, jak zapomnieć o człowieku, zawiera obowiązkową motywację ku zapomnieniu. Odnajdź kilka przyczyn, dlaczego nie warto się z nim spotykać, dlaczego najlepiej usunąć tego człowieka ze swojej pamięci.
  5. Wypełnij swoje życie ciekawymi zajęciami. Im więcej będziesz zajęta, tym mniej będziesz myśleć o innym człowieku.

Jak zapomnieć o człowieku na zawsze?

Najlepszy sposób, aby pozbyć się myśli o jednym człowieku – zastąpienie ich innymi myślami. Jasna rzecz, że nie warto od razu rozpoczynać nowe stosunki. Minie czas, emocje znikną, będziesz gotowa do komunikowania się z innym człowiekiem, który pomoże ci się pozbyć niepokojących wspomnień.

 
Powiązane artykuły:
Odszedł mąż – jak go odzyskać?
Utracić bliskiego człowieka jest bardzo chorobliwie. Zwłaszcza w tych sytuacjach, kiedy ten człowiek to ulubiony mąż. W próbach przywrócenia żona i wiele kobiet dopuszczają się szeregu błędów, zza których mężczyzna może nie pójść na zbliżenie.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? Porady psychologa
Rozwód z kochanym człowiekiem może doprowadzić do depresji. W taki okres u niektórych dziewczyn absolutnie przepada interes do życia, a świat naokoło zdaje się szarym i mrocznym. Rady psychologa pomogą znaleźć wyjście z depresji.
Jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze?
Trudno znaleźć kobietę, która by nigdy w swoim życiu nie zderzała się z zerwaniem stosunków. W większości wypadków ten proces jest chorobliwy, lecz są niektóre rady, które pozwolą przeżyć rozwód. O tym opowiada nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty