Korzystne i szkodliwe jedzenie - wykaz produktów spożywczych

korzystne i szkodliwe jedzenie

Praktycznie każdy z nas wie, że istnieje korzystne i szkodliwe jedzenie. Dzielimy pokarm na zły i dobry i tak jest naprawdę, ponieważ nie wszystkie produkty są korzystne dla organizmu ludzkiego i jest wiele takich, które są szkodliwe, a czasami niebezpieczne. Zapoznajmy się z korzystnym i szkodliwym pokarmem aby czerpać ze spożywania jedzenia nie tylko zadowolenie moralne, ale i korzyści.

Najbardziej szkodliwe jedzenie

Zapoznać się ze wszystkimi produktami, które są szkodliwe dla organizmu ludzkiego jest dosyć trudno, a nawet niemożliwie, jednak warto wymienić najbardziej szkodliwe produkty:

  1. Sosy: ketchup, majonez, zaprawa do sałatek z dużą ilością niekorzystnych tłuszczów i dużą ilością kalorii.
  2. Jedzenie z McDonalda, które uważane jest za dosyć szkodliwe, jednak nadal cieszy się ogromną popularnością. W takim jedzeniu trudno odnaleźć coś korzystnego, ponieważ jest gotowane z niezrozumiałych produktów i jest niejakościowe.
  3. Batoniki czekoladowe: różne „snickersy”, „marsy”, „nutsy” tylko wydają się smaczne i korzystne, a tak na prawdę są szkodliwe, ponieważ w ich skład wchodzi nie tylko wysokokaloryczna czekolada, ale również produkty, które zawierają kancerogeny.
  4. Lemoniada i inne napoje gazowane. Jeśli nie chcesz mieć problemów zdrowotnych, odmów sobie ich spożywania, ponieważ one nie tylko są szkodliwe, ale również niebezpieczne.

Najbardziej korzystne jedzenie

  1. Owoce i warzywa. Każdy wie, że owoce i warzywa korzystnie wpływają na nasz organizm, ponieważ są wartościowe i smaczne, zawierają dużą ilość witamin i korzystnych substancji.
  2. Olej roślinny. Korzystne właściwości posiadają oleje roślinne, ponieważ mają efekt antyoksydantów, dzięki czemu stabilizują pracę układu sercowo – naczyniowego i narządów trawienia.
  3. Orzechy. Korzystne dla organizmu ludzkiego są orzechy, zawierają one dużą ilość witamin i mikroelementów, które normalizują działalność organizmu ludzkiego.
  4. Nabiał. Owa grupa produktów uważana jest za korzystną, ponieważ zawiera dużą ilość bakterii, witamin i mikroelementów, które są niezbędne organizmowi ludzkiemu.
 
Powiązane artykuły:
Odżywianie na odchudzanie
Sposób odżywiania na odchudzanie mocno różni się od stereotypu, co już jest sformowane. Naprawdę w ideale jeść należy od 4-5 razy na dzień, przy czym szczególnie jeść śniadanie i "ułatwiać" jedzenie bliżej wieczoru. Przy czym niektóry pokarm można nawet jeść i na noc.
Czym jest pożyteczny bób?
Boby są przepiękną namiastką mięsa, ponieważ nieprawdopodobnie bogate są roślinnym białkiem i innymi substancjami, co znajdują się i w mięsie, i w bobowych. Ten artykuł opowie o korzyściach bobów i przeciwwskazaniach do ich użytku.
O właściwościach zdrowotnych grzybów – czy korzystne są grzyby dla człowieka?
Grzyby już dawno są popularnymi artykułami żywnościowymi, lecz przy tym wątpliwości z powodu ich korzyści dotychczas istnieją. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego, czy są pożyteczne grzyby dla organizmu.
Zasady zdrowego odżywiania – z czym nie powinno się łączyć melona?
Melon - to smaczna i pożyteczna jagoda, lecz jednoczyć ją z innymi produktami, zwłaszcza tłustymi i białkowymi, nie rekomenduje się. Ona jest dobra w jakości samodzielnej potrawy, a jako zakąska nie wytrzymuje żadnej krytyki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty