Kosmetyki dla nastolatków

kosmetyki dla nastolatków

Wiek nastoletni – to czas nauczyć swoją córkę, czy syna poprawnie pielęgnować twarz. Przecież nie jest tajemnicą, że hormonalne przemiany, które odbywają się w młodym organizmie, z reguły nie najlepszym sposobem odbijają się na stanie skóry, paznokci i włosów. Właśnie dlatego teraz dziecku jak nigdy, są potrzebne poprawne rady matki, a czasami i wyspecjalizowanego specjalisty.

Kosmetyki dla skóry nastolatków

Codzienne zabiegi pielęgnacji twarzy muszą przeprowadzać się za pomocą specjalnych środków przeznaczonych dla problematycznej skóry nastolatków. Większość farmaceutycznych i kosmetycznych kompanii proponuje całe linie, działanie których jest skierowane na usunięcie typowych problemów nastolatków, takich jak trądzik i podniosła tłustość gruczołów. Z reguły w skład takich kosmetyków wchodzą naturalne składniki takie jak biała glina, która hamuje procesy zapalne i ma właściwości matujące, ekstrakty rumianku, nagietka, cytryny, drzewa herbacianego, które mają antyseptyczne i antybakteryjne działanie, zmniejszają wyrabianie skórnego sadła, zmniejszają pory i sprzyjają procesowi regeneracji.

Wybierając pielęgnujące kosmetyki dla nastolatków jak dziewczynek, tak i chłopaków, należy pamiętać, żeby usunąć istniejące problemy jest potrzebne kompleksowe podejście.

Toż na stoliku nastolatka obowiązkowo powinny być:

 • żel do mycia;
 • peeling lub gomaż;
 • toner;
 • nawilżający krem;
 • maseczki.

Lepiej jeśli kosmetyki będą należały do jednej kosmetycznej linii – to pozwoli uniknąć niepożądanych alergicznych reakcji. Peeling lub gomaż należy wykorzystać 1–2 razy w tygodniu, taki sam schemat stosowania maseczek. Nawilżający krem nanosi się dwa razy dziennie: rankiem i wieczorem po umyciu i oczyszczeniu twarzy tonerem. Jeśli przy regularnej kompleksowej pielęgnacji skóra nastolatka nie cieszy swoim wyglądem zewnętrznym, trzeba pójść do lekarza-dermatologa. Być może dziecku zdarzy się przejść sesje hormonalne, czy antybakteryjną terapię, ale częściej leczenie ogranicza się fizjoterapią i zastosowaniu specjalnych maści.

Kosmetyki dekoracyjne dla dziewczynek-nastolatków

Makijaż młodej panny nierzadko staje się przyczyną hucznych skandali i sporów w rodzinie. Gruba warstwa podkładu naniesionego na zapaloną skórę, jaskrawa szminka i czarne strzałki na oczach – nie najlepsza decyzja dla młodziutkiej dziewczyny. Ale jeśli na to, jak wykorzystywać kosmetykę od pryszczy dla nastolatków, uparta dziewczyna jeszcze zgadza się, to rady matki z powodu jej makijażu z reguły pod uwagę nie biorą się. Toż rodzicom ważne znaleźć prawidłowe podejście do dziecka i nienatrętnie pokazać, jakim pięknym i stylowym może być make-up w delikatnej miękkiej palecie.

W kosmetyczce młodej panny powinni być:

  nastolatkowa kosmetyka
 • sypki puder;
 • korektor do punktowego maskowania zapaleń;
 • podkład zielonego koloru;
 • tusz do rzęs;
 • środek do demakijażu;
 • przejrzysty błyszczyk.

Dla wieczorowego makijażu dziewczynka-nastolatek może wykorzystać szminkę koralowego, kawowego, różowego koloru bez masy perłowej i delikatnych pastelowych odcieni.

 
Powiązane artykuły:
Trądzik u nastolatków
Jednym z symptomów doroślenia zgłasza się pojawienie pryszczy, które mogą stwarzać się praktycznie na wszystkich częściach ciała, dostawiając masę dyskomfortu, w tym i w psychologicznym planie.
Trądzik u dziewczynek nastolatków – leczenie
W walce z odwiecznymi nastolatkowymi pryszczami jest ważne kompleksowe podejście, przecież tylko nabywszy specjalny krem zagadnienie nie rozwiązane będzie. Dalej omówimy jak pomóc nastolatkowi sprawić się z trądzikiem.
Fryzury szkolne dla dziewczynek na długie włosy
Dziś w szkołach wszystko częściej unieważniają wolny styl we fryzurach dla dziewczynek, zabraniając rozpuszczone włosy. Jak zawierać, czy zaplatać dziecku długie włosy, żeby i łatwo, i pięknie, i odpowiadać regułom zakładu?
Fryzury szkolne na każdy dzień
Malutkim dziewczynkom, jak i młodym dziewczynom, chce się dziennie wyglądać pociągająco zwłaszcza w szkole. Podstawą obrazu stanie się piękna fryzura. Dokładniej o szkolnych fryzurach czytajcie dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty