Kotki
Jeśli nie planujecie potomstwa waszej ulubienicy, rozumną może stać się decyzja o sterylizacji. W artykule porozmawiamy o tym, w którym wieku lepiej sterylizować kotkę.
Pojawienie się kataru może być pierwszym symptomem choroby waszego malutkiego pupila. Czym trzeba leczyć katar u kociątka? O tym opowiemy w artykule.
Zarażenie pupila glistami może doprowadzić do poważnych skutków, toż działania trzeba podejmować natychmiast. O symptomach glistów u kociątka opowiemy w artykule.
Planując potomstwo swojej ulubienicy, trzeba znać wszystko o jej fizjologii. W artykule opowiemy, od jakiego wieku kotek jest dorosły i już zdolny zajść w ciążę.
Czy wiecie, że wzrok naszych kotków bardzo różni się od naszego i one widzą świat całkiem w innych kolorach? Jakie kolory widzą kotki? O tym opowiemy w artykule.
Dziś ta czuła i delikatna rasa kotów jest na piku popularności. Tego pięknego, z własną godnością kota można nazwać idealnym wariantem domowego zwierzęcia. Pełny opis kota brytyjskiego i jego główne właściwości przedstawimy w artykule.
Wiadomo, że temperatura ciała to ważny wskaźnik ogólnego stanu zdrowia organizmu jak człowieka, tak i bądź jakiego zwierzęcia. Która temperatura jest uważana za normalną dla kotów? O tym opowiemy dalej w artykule.
Te kotki stosują do tych rzadkich ras, które sformowały się przyrodniczym sposobem, bez uczestnictwa selekcjonerów. O właściwościach syberyjskiej rasy kotów i ich opisie ogólnym opowiemy w naszym nowym artykule.
Podwyższenie temperatury ciała zwierzęcia – wierna oznaka choroby. Normalna temperatura kotów – 38-39 stopni. Jak poprawnie i maksymalnie dokładnie zmierzyć temperaturę u kota? Czytamy dalej w naszym nowym artykule.
Jedni uważają, że sterylizacja – skrajnie niehumanitarna miara w stosunku do kota, inni przeciwnie zapewniają, że lepiej operacyjna ingerencja niż hormonalne preparaty. W artykule rozpatrzymy wszystkie - za i przeciw sterylizacji kotek.
Kotki są jedne z najschludniejszych zwierząt. Lecz daleko nie wszystkie higieniczne procedury kotek można wykonać samodzielnie. Żeby wasza puszysta ulubienica wyglądała przypilnowaną, należy okazać szczególną uprzejmość pielęgnacji.
Okres pooperacyjny kota nie obejdzie się bez derki, która przyspiesza zdrowienie. Co to takiego derka dla kotów i jaka ona powinna być, żeby kotek był maksymalnie zadowolony i jak najszybciej zapomniał o chorobie - czytamy dalej.
Pooperacyjny kołnierz pomoże pupilowi, które przeszło chirurgiczną ingerencję,aby nie wyrządzać sobie dodatkowego bólu i tym samym przyśpieszyć wyzdrowienie. Co to takiego kołnierz dla kotów i jaki on powinien być? Czytamy dalej.
Właściciele puszystej piękności nadal prowadzą sprzeczki o tym, czym lepiej karmić kota - naturalnym pokarmem albo suchą karmą i konserwami. I w tym i w drugim wypadku są plusy i minusy, a rozwiązać to zagadnienie można zaufawszy smakowi swojej wychowanki.
Zazwyczaj kotków sfinks wybierają dlatego, że one wyglądają bardzo oryginalnie. Ale i opiekować się takim wychowankiem może okazać się trochę skomplikowane, aniżeli zwyczajnym kotkiem. Jak zrobić życie waszego sfinksa beztroskim- opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty