Krótki bob z grzywką

krótki bob z grzywką

Prosto wykończone lub lekko owalne linie, gustowna ekstrawagancja, hollywoodzki szyk – tak można opisać krótkiego boba. Ta fryzura pięknie wygląda przy idealnie prostych i gładkich włosach, zwłaszcza nasyconych kolorami. Krótki bob z grzywką to jedna z najlepszych fryzur na korekcję rysów twarzy.Należy tylko prawidłowo dobrać długość i formę grzywki.

Krótki bob z grzywką do okrągłej i kwadratowej twarzy

Dana fryzura ma długość do linii kącików ust. Z reguły włosy układają się półkolem, trochę zaginając się do środka. Więc za pomocą boba tworzy się idealny owal, a to pozwala ukryć szerokie kości policzkowe, duże policzki, prostokątny lub kwadratowy kształt twarzy.

Grzywka pomaga nasilić opisany efekt, szczególnie jest ona polecana, jeśli kobieta ma wysokie czoło. Dobrze będzie pasowała prosta i gęsta (tępy równy przekrój) grzywka do ,lub trochę niżej linii brwi. Jednak jeśli czoło jest niskie, można trochę zwiększyć go wizualnie, lecz najwyżej na 1-2 cm.

Również doskonale łączy się krótki bob z długą, ukośną grzywką. To strzyżenie pomaga nie tylko złagodzić rysy twarzy, skorygować jej kształt i budowę, ale i ukryć pulchne policzki. Wyraźne linie fryzury pod jednym względem stwarzają idealny owal, pod innym wizualnie wysmuklają szyję. Jest bardzo ważne, żeby w grzywce nie było zbyt krótkich pasm (powyżej linii brwi), ona musi przysłaniać około jednej trzeciej czoła i ćwierć policzka przy skośnym przedziałku.

Jak ułożyć krótki bob z grzywką?

Najlepszy sposób na ułożenie to rzetelne prostowanie włosów prostownicą po całej długości. Bliżej do dołu można trochę zawinąć końce do środka. W niektórych wypadkach, gdy kształt twarzy jest prawie owalny, ciekawie i niezwykle wygląda bob z końcami, zawiniętymi na zewnątrz. Fryzura wygląda nieco kokieteryjnie i romantycznie.

Żeby zabezpieczyć pasma przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, poleca się wykorzystanie specjalnych preparatów do stylizacji. Koniecznym jest dobór kosmetyków, nadających dodatkowego blasku i objętości, jeśli to jest potrzebne.

Fryzury na krótki bob z grzywką

Ze względu na niedużą długość loków ,wariantów fryzur jest niedużo. Można nakręcić włosy na duże papiloty dodając obrazowi naiwnej kokieterii. Również nieźle wyglądają różne układania z ozdobami – szpilkami, świetnymi jaskrawymi spinkami, opaskami, szerokimi chustami, wstążkami.Szczególnie one przydadzą się, jeśli powstaje konieczność maksymalnie odkryć twarz i schować grzywkę.

krótki bob z krzywą grzywką 1  krótki bob z krzywą grzywką 2 krótki bob z krzywą grzywką 3
krótki bob z krzywą grzywką 4 krótki bob z krzywą grzywką 5 krótki bob z krzywą grzywką 6
krótki bob z krzywą grzywką 7 krótki bob z krzywą grzywką 8 krótki bob z krzywą grzywką 9
 
Powiązane artykuły:
Bob z ukośną grzywką - pomysły na efektowne fryzury
Chociaż bob jest już dawno znany i jest tradycyjną fryzurą, pojawia się coraz więcej jej ciekawych i stylowych odmian i wariacji. Przeczytajcie w naszym nowym materiale o tym jak poprawnie dobrać i ułożyć ukośną grzywkę do tej świetnej fryzury.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty