Księgi pomocne
Wszyscy wiemy, że nie można wierzyć w prawdziwość zdjęć na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. Nie wierzysz? Oto dowód fotograficzny. Niemiecka fotograf dowcipnie wyśmiała idealne życie w Instagram i pokazała całą prawdę.
Myślisz, że nie trudno Cię zdziwić? Czy wiesz, że plastikowa końcówka sznurówek lub pokrycia na siedzeniach samolotów mają nazwę? Można znaleźć wiele innych znanych przedmiotów, których prawdziwe nazwy znają tylko niektórzy ludzi.
Śmierć... Jedno tylko słowo to wywołuje smutek i strach. Jej ani przewidzieć, ani uniknąć się nie da. Gdzieś w głębi duszy prawie każdy człowiek już dawno wymyślił dla siebie idealny plan śmierci.
Podobno historia toczy się kołem. Co prawda dopóki analitycy badają i porównują fakty, próbując znaleźć podobne zdarzenia, zwykli ludzie po prostu chodzą do muzeum i znajdują tam dowody!
Co myślisz o czasie? Nie mówimy dziś o tak popularnej koncepcji, jak "zarządzanie czasem", ale o postrzeganiu czasu jako takiego. Bardzo często ludzki mózg warunkowo dzieli wszystkie wydarzenia historyczne na dwie kategorie: te, które wydarzyły się dawno temu, i były "świeże".
Każdy z nas na pewno wie, że życie kosmonauty jest trudne i pełne różnych wyzwań. Jednak mało kto wie, o jakie trudności i wyzwania chodzi. Mamy dla ciebie kilka kosmicznych ciekawostek.
Na pewno każdy z nas chciałby się dowiedzieć, kim byli jego przodkowie. Psycholodzy wytypowali kilka cech szczególnych, na podstawie których można określić swoje pochodzenie.
Pierwszy bar McDonald's otworzono 17 czerwca 1992 roku w Warszawie. W dniu otwarcia ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji, dokonano 13,3 tys. zamówień.
Chcesz, aby twoje nazwisko znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa? Możesz z łatwością to zrobić, pobijając najprostsze rekordy z Księgi Rekordów Guinnessa.
Tak są ciekawe i ekscytujące książki i filmy o poszukiwaczach przygód, które udają się na poszukiwanie skarbów. Ich nie straszą czyhające na każdym kroku zagrożenia, oni wpadają w różne tarapaty i w końcu znajdują niezliczone bogactwa! Ale poważnie te historie nikt nie traktuje.
Dziś już przyzwyczailiśmy, że każde zdjęcie w Sieci – to wynik pracy mistrzów Photoshopu lub filtrów, które zupełnie przestały wierzyć w potężną siłę i piękno natury. A szkoda, bo ona ma w zanadrzu dla nas jeszcze wiele spektakularnych niespodzianek!
Historia pieniądza owiana jest tajemnicami, konfliktami zbrojnymi i bierze początek w Starożytności. Dawniej jednak obowiązywały całkiem inne formy pieniądza niż dziś. Nasi przodkowie używali płacidła, czyli pieniądza towarowego.
Pracując nad sobą, doskonaląc swoje umiejętności, zawsze chcesz osiągnąć najlepszy wynik, a najmniejszy błąd czasem zniechęca, i ty uważasz, że nie warto tracić czasu i sił na próżno. Przecież wszystko jest względne, i mamy 25 najlepszych na to dowodów!
Każdy w życiu przeżywał takie chwile, kiedy na nic nie miał ochoty. I dobrze, jeśli to się przydarza w weekend lub dzień wolny. Ale tak się dzieje nie zawsze. Często trzeba iść na kompromisy z samym sobą i innymi. Czasami to wygląda niezwykle zabawnie.
Użytkownicy Sieci często dzielą się ze światem życiowymi sztuczkami, które kiedyś im pomogły. I jeśli większość z nich ma praktyczną wartość, to lifehacki z naszego zestawu warto powtórzyć wyłącznie dla śmiechu!
Wygląda na to, że cienie są najbardziej niedocenianym i niezwykłym zjawiskiem przyrody. To i zachwycająca gra rąk na ścianie, i teatr cieni i inne złudzenia optyczne?
Czy wiesz jak według nowych ludowej prognozy pogody można dowiedzieć się o nadejściu jesieni? Nie, nie po opadających z drzew żółtych liściach, większej ilości pochmurnych dni lub jesiennej melancholii... A dzięki ludziom, którzy się fotografują dla nowego avatara w portalu!
Utrata telefonu, bolesne konsekwencje imprezy lub po prostu dowcipy przyjaciół – i to nie jest pełna lista "przygód", które każdemu mogą się przydarzyć. Ale jeśli wszystko się dobrze skończy, nie zapomnij zajrzeć do galerii zdjęć – tam można znaleźć wiele dziwnych i nieoczekiwanych zdjęć!
Ludzie czasami nie potrzebują poważnego powodu, aby się zdenerwować. Rozstanie i zwolnienie oczywiście są poważną rzeczą, ale nastrój może się zepsuć i przez zwykłe słuchawki, które pożyczyłeś, a tobie oddano zepsute lub brudne.
Zazwyczaj filmy zabierają nas w fascynującą podróż, w której roboty i kosmici rządzą Wszechświatem, a super bohaterowie podróżują przez Układ Słoneczny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty