Kształt brzucha w ciąży – co oznaczają różne kształty?

kształt brzucha w ciąży

Kobieta, która nosi pod sercem malucha, z niecierpliwością czeka chwili, kiedy już będzie można wyznaczyć płeć dziecka. Ale nie zawsze ultrasonograficzne badanie daje odpowiedź na to palące pytanie z szeregu przyczyn – zbyt krótki termin, dziecko obraca się na inną stroną, i inne.

Od dawna wierną oznaką wyznaczenia płci był kształt brzucha w ciąży z chłopcem, czy dziewczynką. Przecież wiadomo, że u wszystkich mamuś on różni się pod względem wyglądu. Poznajmy, czy warto ufać znakom, i o czym naprawdę świadczy kształt brzucha.

Kształt brzucha w ciąży z chłopcem

Mówią, że mamy czekające chłopca mają ostry, z reguły nisko położony brzuch. Jeśli patrzyć na ciężarną kobietę z tyłu, to nie będzie widać jej pozycji, ponieważ u niej nie rozprzestrzenia się talia i boki.

Kształt brzucha w ciąży z dziewczynką

Ludzie wierzyli, że dziewczynki zabierają u matki część piękności. To wyraża się w talii, która rozpłynęła się, tkanki tłuszczowej na bokach i okrągłym brzuchu, który przypomina piłeczkę. Brzuch może mieć nawet z lekka nierówny, kwadratowy kształt – to wszystko przemawia na korzyść dziewczynki w środku. Poza tym, u mamy staje się okrągła twarz i trochę psuje się wygląd zewnętrzny, zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży.

Od czego naprawdę zależy kształt brzucha w ciąży?

Lekarze odwracają wszystkie rodzaje popularnych przesądów, dotyczących uzależnienia płci i kształtu brzucha przyszłej mamy. Duże mamy, które przed ciążą miały nadwagę, zawsze mają okrągły brzuch, a chudziutkie przeciwnie, malutki i spiczasty. Co więcej, jeśli wewnątrz takiego niewielkiego brzucha rośnie malutkie, według wagi dziecko, to on w żaden sposób nie będzie okrągły.

Oprócz wymiarów ciężarnej kobiety, na kształt brzucha wpływa pozycja malucha wewnątrz – ona może być prosta, poprzeczna lub skośna. Dwa ostatnie wypadki dadzą okrągły, szeroki brzuch. Ponadto jeśli dziecko jest rozmieszczone nieprawidłowo (główką w górę), to brzuch wygląda okrągły i bardziej, jak gdyby "na dziewczynkę". Wielowodzie – to częściej okrągły brzuch, a małowodzie przeciwnie – malutki i ostry.

Jeśli kobieta ma wąską miednicę, czy problemy z dolnym działem kręgosłupa, to najczęściej ona będzie miała ostry, wypukły brzuch. Nie trzeba zapominać i o łożysku – jego pozycja zmiękcza kształty brzucha, nadając mu okrągłości.

 
Powiązane artykuły:
Płeć dziecka według USG – chłopiec czy dziewczynka?
Metoda badania USG jest bardzo efektywnym sposobem wyznaczenia płci przyszłego bobasa. A zaczynając od 21 tygodnia ciąży odsetek błędów w odpowiedziach na pytanie przyszłych ojców dorównuje praktycznie zeru.
Dieta na poczęcie chłopca
Chcecie zacząć i narodzić chłopaczka? Cóż to może być? Metod istnieje kilka, chociaż gwarantować stuprocentowy wynik nie może żadna z nich. Lecz czemu nie spróbować zakosztować, na przykład specjalną dietę?
Ciąża – będzie dziewczynka czy chłopiec?
Dziecko każdej płci – radość. Lecz ktoś chce tylko chłopczyka lub dziewczynkę, a ktoś po prostu chce znać płeć,aby wymyślić imię i rozmawiać z bobasem w brzuchu. W takim razie przyjdą na pomoc metody, które pomogą począć dziecko określonej płci.
Objawy w ciąży na dziewczynkę
Wiele przyszłych mam jest niecierpliwych w pytaniu wyznaczenia płci swojego przyszłego dziecka. To naturalnie, przecież chłopczyki i dziewczynki tak różnią się! Ten artykuł opowie o tym, za którymi oznakami można przypuścić, że pojawi się córka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty