Kto częściej zdradza - mężczyźni czy kobiety?

kto częściej zdradza mężczyźni czy kobiety

Już dość dawno, powstało niezachwianie stwierdzenie o tym, że mężczyźni są większymi obłudnikami, niż kobiety. Lecz ustalone w społeczeństwie stereotypy, nierzadko bywają dość dalekie od rzeczywistego stanu spraw. Więc kto częściej zdradza - mężczyźni czy kobiety? Co nauka mówi o stereotypach?

Kto więcej zdradza - mężczyźni czy kobiety?

Socjologiczne badania twierdzą, że kobiety zdradzają swoich partnerów o wiele częściej niż mężczyźni. Zapewne brzmi to dziwnie, faktów jednak nie podważysz. Jeśli mówić o tym, ile procent mężczyzn zdradzaja żony, to przybliżona liczba – około 34%. A kobiet, które nie dochowują wierności swoim mężom, według danych socjologicznych więcej – 40%.

Interesujące są również i tak zwane granice wiekowe zdrady. Mężczyźni zazwyczaj zdradzają w wieku 20-25 lat, właśnie na ten wiek przypada szczyt aktywności seksualnej. A kobiety idą na zdradę małżeńską w wieku 30-35 lat, kiedy zaczyna je dręczyć brak rozmaitości rodzinnego życia i pojawia się pragnienie nowości.

Z tym, jak często zdradzają mężczyźni i kobiety wszystko jest już wiadome. Ale nie do uwierzenia jest to, że chociaż kobiety zdradzają częściej, mężczyźni o wiele częściej myślą o seksie. W ciągu dnia przedstawicielki płci pięknej myślą o seksie około 2-3 razy, a mężczyźni wspominają o tym ewentualnie 10 razy w ciągu doby. Natomiast około 30% kobiet, pragnie seksualnego związku z przedstawicielkami własnej płci. I tylko 14% mężczyzn w pewnym czasie, kusił związek homoseksualny.

W sumie statystyka to rzecz bardzo kontrowersyjna. Trudno powiedzieć, ile zdradzają mężczyźni, a ile kobiet przyprawia rogi, przecież wszyscy ludzie są różni, a sucha statystyka to po prostu liczby. Jednak fakty pozostają faktami. I jakie to zadziwiające, kobiety zdradzają małżonków o wiele częściej, chociaż mężczyźni, uważają się większymi amatorami "pójść na lewo".

 
Powiązane artykuły:
Żona i kochanka – kogo wybiera mężczyzna?
Jedną co lubi, a drugą co kocha. Z jedną wieczne święto, a z drugą przytulność i spokój. To przeciwstawianie się istnieje wiele wieków. A która rola do duszy wam - żony czy kochanki? Czytamy o tym w naszym nowym artykule.
Jak się rozstać z żonatym kochankiem?
Sercu nie rozkażesz, toż zdarza się tak, że miłość rozbłyskuje do żonatego mężczyzny i należy godzić się z rolą kochanki. Ten artykuł opowie o sposobach rozstać się z żonatym mężczyzną na przekór wszystkim uczuciom.
Jak się rozstać z mężem i zrobić to bezboleśnie?
Rozstać się z mężem nie jest w cale tak prosto, jak to można sobie wyobrazić.Przecież razem przejedzono i przeżyto dużo jak złego, tak i dobrego i mąż już został krewnym i bliskim człowiekiem. Czytajcie o tym dalej w nowym artykule.
Jak przyłapać męża na zdradzie?
Ten artykuł pomoże ujawnić oznaki zdrady u męża. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na niektóre właściwości zachowania małżonka i detale, żeby potwierdzić swoje obawy. Czytamy o tym dalej w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty