Kuchnie świata
Amerykańska kuchnia jest bogata w niezwykłe kombinacje produktów i mieszanie smaków sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i zasadami prawidłowego odżywiania.
Podczas wykonywania kary śmierci istnieje tradycja. Jest nią ostatni posiłek, jaki przysługuje skazanemu tuż przed wyprawieniem go w ostatnią drogę.
Nie można nie zgodzić się, że preferencje kulinarne ludzi różnych kultur się różnią. Te różnice dotyczą również sposobu jedzenia, i tego jaki smak dominuje w większości potraw.
Uwielbiasz egzotykę, dlatego w czasie podróży po świecie nie odmawiasz sobie spróbowania niezwykłych dań? Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją produkty, które niosą w sobie śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego lepiej ich unikać.
Dziś klienci restauracji i kawiarni są bardziej wymagający. Dla klientów mniejsze znaczenie ma cena, uwagę przywiązują natomiast do jakości obsługi i oryginalności.
Ciekawostki o McDonald’s pozwolą spojrzeć na amerykańską sieć barów szybkiej obsługi z innego punktu widzenia. Dowiesz się o dochodach, ilości pracowników, etc.
Przynajmniej jedno danie z tej listy należy przygotować już teraz!
Etiopska kuchnia – to prawdziwa magia, która przypadnie do gustu każdemu smakoszowi. Tutaj można znaleźć zarówno pyszne dania mięsne, jak i pożywne wegetariańskie potrawy na bazie ciecierzycy i fasoli.
Już zastanawiasz się nad tym, co można przygotować na Nowy Rok? Wtedy zapoznaj się z preferencjami kulinarnymi mieszkańców różnych krajów. Uwierz, niektóre dania naprawdę cię zaskoczą.
Zapomnij o zwykłych klopsikach – hiszpańskie są fajniejsze!
Kto chociaż raz spróbował dania kuchni indyjskiej, zgodzi się, że one są niepodobne do żadnych innych. Mało tego, ta pychota jest w stanie zmienić twoje postrzeganie żywności w ogóle. Mniej słów, więcej działania. Przejdźmy do tradycyjnych indyjskich potraw.
Nie uwierzysz, ale jeszcze do niedawna znana cukiernia w Kuala Lumpur specjalizowała się wyłącznie w produkcji i wypieku tradycyjnych słodyczy – pięknych tortów, przepysznych ciasteczek, słodkich pączków i innych słodyczy.
Restauracja oferująca dania kuchni molekularnej przypomina laboratorium, gdzie eksperymentują ze znanymi przepisami, odcieniami smaków produktów i szukają nowych sposobów na podawanie potraw.
Każdy naród przygotowuje śniadanie na swój sposób, ale jedno nas łączy: śniadanie musi być obfite i ładować energią na cały dzień. Są klasyczne śniadania, które stały się międzynarodowymi — jajecznica, owsianka, kanapki, bułki z masłem i dżemem, a są i takie, które podaje się tylko w swoim kraju.
Nikt nigdy nie wychodził z domu babci głodnym. Dla nich jesteśmy najbardziej szczupłymi i głodnymi wnukami na świecie, niezależnie od tego, ile mamy lat i w jakim państwie mieszkamy.
Fotoreporter Peter Menzel i jego żona Faith D'Aluisio stworzyli unikalny projekt, poświęcony jedzeniu. Nie, to nie zwykłe zdjęcia pokarmu na Instagram – to coś bardziej poważniejszego.
Na stronie internetowej Quora zobaczyliśmy ankietowanie z pytaniem: "Gdybyście mieli możliwość spróbować potrawę w każdym kraju świata, co wybralibyście"?. Nazywali po jednej potrawie, którą oni uważali kultową w pewnym kraju. W wyniku wyszedł spis 35 narodowych potraw, które przedstawiają 35 państw świata.
Na całym świecie na Boże Narodzenie i Sylwestra gotują potrawy, które są uważane za najlepsze i najsmaczniejsze. One są sprawdzone już nie jednym pokoleniem, i uwielbiają je wszyscy bez wyjątku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty