Kula do topiaru własnymi rękami – robimy kulę z gazety

Wspaniałe topiary dekoracyjne bardzo łatwo zrobić. A najgłówniejsze w takim drzewie to oczywiście korona. W niniejszym artykule się dowiesz, jak w ciągu 20 minut można zrobić topiar własnymi rękami.

Robimy kulę do topiaru z gazety

1. Weź gazetę i dokładnie zgnieć. Otrzymasz niedużą kulę. Aby zwiększyć rozmiar kuli owiń ją jeszcze jedna warstwą gazety i ściśnij, aby otrzymać okrągły kształt. Kontynuuj do tej pory, dopóki kula do topiaru nie osiągnie potrzebnych rozmiarów.

kula do topiaru własnymi rękami

2 Weź dowolne nitki do szycia i zacznij nimi owijać kulę, starając się dokładnie przyciskać papier. Twój cel – owinąć koronę drzewa, aby miała ładny, okrągły kształt.

kula do topiaru własnymi rękami 2

3. Jeśli chcesz bardziej dokładnie umocować nici, możesz całą kulę nasmarować klejem. Jednak owy krok nie jest konieczny: możesz przymocować końcówkę nici za pomocą kleju.

kula do topiaru własnymi rękami 3

4. Zanim zaczniesz zdobić drzewo, musisz zrobić otwór w koronie dla pnia. Za pomocą nożyc zwiększamy otwór do potrzebnych rozmiarów.

kula do topiaru własnymi rękami 4

Kula gazetowa jest wygodna w tym wypadku, gdy nie masz pod ręką akcesoriów florystycznych. Za pomocą takiej kuli można stworzyć topiar, który nie potrzebuje idealnie równej kuli do korony (na przykład z sizalu).

Jeśli ozdoba drzewa będzie bardzo ciężka (na przykład żołędzie lub kasztany) można używać specjalnych topiarów penopolistyrolu.

kula do topiaru własnymi rękami 5

Jeśli twoje drzewo będzie zdobione wstążkami atłasowymi, serwetkami lub papierem gofrowanym, koronę można zrobić z balonu owiniętego nitkami, albo w postaci podstawy wykorzystać zwykłą piłeczkę plastikową.

kula do topiaru własnymi rękami 6 kula do topiaru własnymi rękami 7
 
Powiązane artykuły:
Patchwork – pomysły na dekorację domu i kuchni
Patchwork – bardzo popularny rodzaj rękodzielnictwa. To łatwo wyjaśnić, przecież gotowe wyroby wychodzą bardzo jaskrawymi i niezwykłymi, a materiał dla wyrobów można znaleźć w dowolnym domu.
Oczyszczacz powietrza własnymi rękami – jak zrobić myjnię powietrza?
Stworzyć w swoim mieszkaniu takie same czyste powietrze jak i w ochronnej strefie, absolutnie nie jest skomplikowane. A dzisiejszy artykuł pomoże stworzyć swoimi rękami oczyszczacz powietrza.
Co można zrobić z pudełka?
Kartonowe pudełko – absolutnie powszedni przedmiot, który łatwo odnajdzie się prawie w każdym domu. Lecz ta powszedniość i bez oblicza ma i drugą stronę – wariantową. Co można zrobić z pudełka? O tym czytajcie w artykule.
Aromatyzator własnymi rękami
Podtrzymywać przyjemny aromat w domu pomagają aromatyzatory – kwiaty, wysuszone cząstki cytrusowych, spreje aromatyzowane i tak dalej. O tym, jak zrobić aromatyzator dla domu swoimi rękami, dowiadujecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty