Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy

kuracja do włosów z ceramidami

Poprawić jakość swoich włosów za pomocą innowacyjnych zabiegów kosmetycznych dziś może sobie pozwolić każda kobieta. Jednym z najbardziej dostępnych zabiegów jest kuracja do włosów z ceramidami. Czy taka metoda jest w pełni skuteczna i nieszkodliwa?

Kuracja do włosów z ceramidami: szkody i korzyści

Istotą zabiegu jest pokrywanie włosów specjalnym środkiem na bazie ceramidów – tak zwanych materiałów budujących do włosów. W procesie nakładania mieszanki wypełniają się pory uszkodzonych włosów, na powierzchni tworzy się ochronna warstwa, która zatrzymuje wypełniacz wewnątrz włosa. Z czasem ona spłukuje się i zabieg kuracji do włosów z ceramidami trzeba powtarzać ponownie.

Środek do kuracji z ceramidami przypomina wysokiej jakości farbę do włosów, w skład której nie wchodzi utleniacz. Składniki barwnika utrzymują się na pasmach dzięki pełnej penetracji ich w strukturę włosa. Po zabiegu włosy stają się wygładzone, miękkie i błyszczące, zyskują zdrowy i błyszczący wygląd.

Szkoda od kuracji z ceramidami polega tylko na tym, że sama warstwa nieco pogarsza postęp tlenu do włosa, mówiąc prościej, utrudnia jego "oddychanie". Zrekompensować taką wadę można za pomocą masażu włosów u nasady, a także odżywczych masek, poprawiających krążenie krwi w skórze głowy. Wykonana z należytą starannością kuracja do włosów z ceramidami w żaden sposób nie wpłynie na ich wygląd po wypłukaniu warstwy ochronnej. Istnieją dwa rodzaje odżywek z ceramidami:

  • przezroczysta;
  • kolorowa.

Odpowiednio, i dwie możliwości:

  • nadać włosom połysk, nie zmieniając koloru;
  • zmienić kolor włosów.

Koloryzująca włosów z ceramidami jest farbowaniem, ale bardziej delikatnym, trwałym i nawet pożytecznym.

Laminowanie włosów żelatyną i kuracja do włosów z ceramidami

Wielu kobietom do tej pory nie jest jasna różnica między laminowaniem włosów żelatyną a kuracją do włosów z ceramidami. Zewnętrznie włosy po obydwu zabiegach wyglądają prawie tak samo. Prawda, laminowanie włosów żelatyną jest zbyt długim i drogim zabiegiem, który przeprowadzany jest głównie w salonie. Istota laminowania włosów żelatyną polega na nałożeniu na każdy włos specjalnej warstwy, która nadaje połysk i objętość włosom. Towarzyszy zabiegowi utrwalenie warstwy przy użyciu prostownicy lub suszarki.

Efekt laminowania utrzymuje się przez 1,5-2 miesiące. Kuracja do włosów z ceramidami jest bardziej dostępna ze względu na niższą cenę i łatwiejsza do realizacji. Chociaż "utrzymać" piękno włosów można tylko w ciągu 3-4 tygodnie. Można kupić odżywkę o odpowiednim składzie i przeprowadzić kurację do włosów z ceramidami w domu. Nakłada się mieszanka jak zwykła farba do włosów, trzyma się 15 min. Zmywa się przy pomocy specjalnej utwardzającej odżywki. Wygładzać włosy prostownicą po spłukiwaniu odżywki nie trzeba.

Środki do kuracji do włosów z ceramidami

Producenci leczniczych środków do zabiegów kosmetycznych oferują szeroki wybór masek i odżywek do włosów. Określenie celu kuracji do włosów z ceramidami jest pierwszym krokiem na drodze do właściwego doboru składu. Z odżywki koloryzującej z ceramidami należy skorzystać tym, którzy muszą ukryć siwe włosy lub po prostu chcą zmienić kolor włosów. W celu odnowienia i odświeżenia starego koloru stosowana jest przezroczysta odżywka, chociaż ona rozjaśnia włosy na pół tonu.

Jeśli masz zamiar przeprowadzić zabieg kuracji do włosów z ceramidami w domu, warto wyznaczyć ilość środków. Bardziej uszkodzone, długie lub bardzo cienkie włosy potrzebują więcej mieszanki. Zestaw do kuracji z ceramidami niczym nie różni się od zestawu do koloryzacji: te same rękawice, pędzel do mieszania barwników i aktywatora, a także do nanoszenia środków na pasma.

Kuracja do włosów z ceramidami: przed i po

Aby poczuć wynik od kuracji z ceramidami, warto tylko porównać swoje włosy przed zabiegiem i po nim. Pierwsze co znacznie pocieszy – to blask i połysk włosów. Objętość włosów zwiększa się o co najmniej 15%. Znacznie zdrowiej wyglądają końcówki włosów i same pasma posłusznie układają się w odpowiednim kierunku.

 
Powiązane artykuły:
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
Laminowanie włosów w warunkach domowych – jak zrobić to poprawnie?
Chcecie, żeby wasze włosy porażały otoczenie zdrowym blaskiem i niewiarogodną objętością? Spróbujcie zrobić laminowanie włosów! Tę procedurę całkiem nieobowiązkowo robić w salonie – całkiem sprawicie się z nią samodzielnie.
Trwała ondulacja kwaśna włosów – opis i technika przeprowadzenia
Technologie w sprawie fryzjerskiej nie stoją w jednym miejscu. I nawet ta sama ondulacja trwała teraz jest zamienna kilkoma bezpiecznymi wariantami. Jeden z nich – karwing – procedura, po której proste włosy przekształcają się na loki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty