Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania

kwas glikolowy

Możesz nawet nie mieć telewizora, ale o tym, że środki kosmetyczne na bazie kwasu glikolowego są niezwykle pomocne, koniecznie musiała słyszeć. Rzecz jasna, że kwas glikolowy jest bardzo pożyteczny i pomocny, ale czym jest ta substancja? Odsłonimy kotarę tajemnicy.

Korzyści z kwasu glikolowego do twarzy

Kwas glikolowy jest naturalną substancją, otrzymywaną z trzciny cukrowej. On należy do pomocniczych alfa-hydroksykwasów. W swojej kategorii substancja jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych i najbardziej bezpiecznych. Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił na produkcję kwasu glikolowego syntetycznie, ale podstawowe charakterystyki substancji przy tym pozostały niezmienione.

Popularny w kosmetologii kwas zaczął się cieszyć popularnością dzięki swoim właściwościom odłuszczającym. Wszystkie środki na bazie tej substancji bardzo skutecznie i bezpiecznie usuwają wierzchnie obumarłe warstwy nabłonka. Po zabiegu z wykorzystaniem środków z kwasu glikolowego na powierzchni pozostaje tylko zrewitalizowana, oczyszczona i odmłodzona skóra. Tak więc, jeśli szukasz jakiegoś skutecznego środku, który zapobiega starzeniu się skóry, należy zwrócić uwagę na to, aby w jego składzie był kwas glikolowy.

Aby zrozumieć, jak korzystny jest ten środek upiększający, opiszemy krótko jego efekt kosmetyczny. Tak więc, kwas glikolowy ma takie zalety:

  • szybko i skutecznie oczyszcza skórę;
  • ma efekt nawilżający;
  • maskuje niedoskonałości skóry i sprawia, że staje się bardziej elastyczna;
  • delikatnie usuwa obumarłe cząstki skóry i redukuje głębokość zmarszczek;
  • pozwala uzyskać jednolity kolor skóry.

Kosmetyki z kwasem glikolowym

Dziś kwas glikolowy jest dodawany do zupełnie różnych kosmetyków: kremów, maseczek, serum, toników, peelingów. Ponieważ substancja ta jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych, jej nazwa na liście składników tego lub innego kosmetyku będzie znajdować się jedną z pierwszych. Bardzo często w ulotce dołączonej do opakowania kremu, żelu i innego kosmetyku z kwasem glikolowym podaje się informacja o procentowej zawartości substancji czynnej. Należy koniecznie zwrócić uwagę na ten wskaźnik. Rzecz w tym, że środki zawierające mniej niż dziesięć procent kwasu glikolowego mają słaby efekt, a zatem i pożytku z nich nie będzie tak wiele, jakby się chciało. Jeśli masz zamiar połączyć kilka różnych rodzajów kosmetyków, niska zawartość kwasu glikolowego w jednym z nich może być kompensowana wysokim procentem w innym.

Jak stosuje się kwas glikolowy w kosmetologii?

Profesjonaliści korzystają z kwasu glikolowego jako skutecznego środku do czyszczenia skóry. Dzięki temu, że preparat działa szybko i radykalnie, ale przy tym bardzo delikatnie, jest często używany do usuwania trądziku.

W salonie procedura czyszczenia trwa nie dłużej niż pół godziny: dermatolog nakłada na twarz pacjenta kwas (zazwyczaj krem z kwasem glikolowym w stężeniu 50% lub więcej) i po kilku minutach zmywa go specjalnym środkiem. Wodą zmywać maseczki nie wolno – to może spowodować poważne oparzenia.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nakładać czysty kwas glikolowy od trądziku mogą tylko dermatolodzy. W domowych warunkach najlepiej stosować specjalne kosmetyczne kompleksy, peelingi.

Przy okazji peelingi na bazie kwasu glikolowego są prawdziwym panaceum na wiele problemów skórnych: zmarszczki znikają, pojawia się zdrowy rumieniec. Jeśli masz zamiar zrobić maseczkę-peeling z kwasem w domu, to koniecznie ściśle przestrzegaj instrukcji, aby uzyskać maksymalny efekt.

 
Powiązane artykuły:
Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery
Nie wszyscy wiedzą o kosmetycznej glince − przyrodniczym środku dla opieki za skórą oblicza. Wśród innych środków ona zajmuje jedno z pierwszych miejsc za właściwościami i jakością. Glina spotyka się różnego koloru.
Olej rycynowy w kosmetologii – korzystne właściwości
Korzyść oleju rycynowego jest znana. Ten środek aktywnie wykorzystuje się w ludowej medycynie i kosmetologii. Olej rycynowy po prostu może zamienić drogie preparaty. A środki na jego podstawie nieskomplikowanie przygotować w domu własnoręcznie.
Parafina kosmetyczna – zastosowanie
W zimną porę roku nasza skóra najbardziej cierpi na brak wilgoci, poczerwienienia. Toż ona potrzebuje opiekujących się procedur. Jedna z najbardziej dostępnych i efektywnych procedur dla wielu jest parafinoterapia z zastosowaniem specjalnej kosmetycznej parafiny.
Mydło oliwkowe – korzyści i zastosowanie
W ostatnim czasie mydło oliwkowe zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością, jak i dowolny produkt na podstawie oleju oliwy, ono ma ogromną ilość przewag. Jego naturalny skład i pożyteczne właściwości, po prostu nie mogą zostawić obojętnymi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty