Kwas owocowy do pedicure – piękne stopy w parę chwil

kwas owocowy do pedicure

Kwas owocowy do pedicure zaczął być stosowany stosunkowo niedawno. Więc obecnie popularność tego zabiegu zaczęła rosnąć. Ci, którzy już próbowali go przeprowadzić, chętnie polecają bliskim i krewnym. Tak zwany kwas do pedicure ma wiele zalet. I jedną z głównych jest ta, że zabieg można łatwo wykonać w domu samodzielnie.

Istota zabiegu ze stosowaniem kwasu owocowego do pedicure

Metoda pedicure z użyciem kwasów owocowych polega na tym, że kwasy wnikają głęboko w skórę i skutecznie złuszczają martwe jej cząstki. Ponadto substancje kwasowe mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Do wykonywania zabiegów kwasami owocowymi w domu nie są potrzebne jakieś specjalne narzędzia. Składniki chemiczne same zrobią skórę gładką i przyjemną w dotyku. A człowiekowi do tego trzeba będzie dołożyć minimum wysiłku – nawet w przypadku zabiegu na zrogowaciałych męskich piętach.

Jak prawidłowo wykorzystywać środki z kwasem owocowym do pedicure?

Najbardziej optymalnym wariantem jest stosowanie specjalnego żelu. Kupić go dzisiaj nie będzie trudno. W skład tego kosmetyku wchodzą naturalne kwasy owocowe, gliceryna, retinol i inne substancje. Przy kontakcie ze skórą żel szybko się wchłania. A woda zmiękcza zrogowaciały naskórek.

Wszelkie środki do pedicure z kwasami owocowymi bardzo łatwo usunąć zwykłą szczotką do czyszczenia, która powinna być w każdym domu. Dzięki prawie w stu procentach naturalnemu składowi żele nie wywierają reakcji alergicznej. Chociaż warto na początku przetestować środek.

Oto jak prawidłowo korzystać z kwasu owocowego do pedicure:

  1. Przede wszystkim trzeba umyć, zdezynfekować i osuszyć stopy. Trzeba wziąć gorącą kąpiel stóp i skorzystać z preparatów antyseptycznych.
  2. Przed użyciem wstrząśnij tubką z żelem do pedicure z kwasami owocowymi i przy pomocy syntetycznego pędzla delikatnie nałóż na stopy i na życzenie – na naskórek.
  3. Po 3-5 minutach za pomocą szczoteczki do czyszczenia usuń żel. Wraz z górną warstwą naskórka on będzie łatwo się usuwać.
  4. Umyj nogi jeszcze raz w czystej wodzie. Jeśli chcesz skorzystaj z peelingu, ale w nim nie ma potrzeby.
  5. Koniecznie posmaruj nogi kremem odżywczym.

Po zabiegu od razu czuje się lekkość w nogach i odprężenie.

 
Powiązane artykuły:
Przyczyny bólu mięśni nóg, czyli jak rozpoznać chorobę
Ból mięśni nóg, o tym wiele osób dowiadują się jeszcze w szkolnym wieku – po reszcie normatywów na lekcjach wychowania fizycznego, na przykład. Taka chorobliwość zazwyczaj idzie w ciągu kilka dni. Lecz czasami nieprzyjemne odczucia zachowują się w ciągu trwałego terminu.
Leczenie wrośniętego paznokcia laserem – genialne rozwiązanie trudnego problemu
Zetknęliście się z problemem wrośniętego paznokcia? Nie chcecie iść do chirurga i kroić palca dla leczenia tej patologii? Przepiękną alternatywą takiej operacji jest leczenie laserem. Dokładniej o nim czytajcie w naszym nowym artykule.
Przyczyny powstawania żylaków – czyli jak zapobiec żylakom nóg?
Odczuwacie silny ból w nogach? To może być pierwszym sygnałem rozwoju żylakowej choroby nóg – rozszerzenia żył. Przyczyny tej choroby rozpatrują się w proponowanym waszej uwadze materiale.
Leczenie grzybicy paznokci laserem – przełomowa metoda leczenia onychomikozy
Dawno i starannie, lecz bezskutecznie walczycie z grzybicą paznokci za pomocą mazi, rozczynów i pastylek? Szukacie efektywnych sposobów leczenia onychomikozy? Zwróćcie uwagę na leczenie laserem, mowa o której pójdzie w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty