Łączenie kolorów w różnych stylizacjach – z jakimi kolorami komponuje się kolor turkusowy?

z jakimi kolorami komponuje się kolor turkusowy

Piękny, podnoszący na duchu, jaskrawy, intrygujący, pozytywny kolor czystej morskiej fali znajduje się na szczycie mody już przyzwoitą ilość czasu. Projektanci nieustannie rozszerzają linie produktów soczystymi plamami tego uroczego koloru, a miłośnicy mody uzupełniają swoje stroje od dawna ulubionym cyjanem, jak nazywa się ten odcień niebieskiego.

Z czym będzie idealnie komponować się modny kolor turkusowy?

W odróżnieniu od swojego bardziej wybrednego turkusowego brata, odcień "morska fala" jest bogaty w głębokie, złożone i nasycone odcienie, więc jest mniej wymagający i "akceptuje" obok siebie większość kolorów. Jasne lub pudrowe, soczyste lub blade, prawie wszystkie kolory będą przyjaźnić się z naszym "gwoździem programu", ale z czarną i białą klasyką u niego mogą być całkiem bezbarwne i nudne relacje, dlatego należy korzystać z nich bez fanatyzmu. Oto przykłady najbardziej interesujących kompozycji, aby zdecydować z czym łączyć kolor turkusowy:

 • z ognistym lub stonowanym pomarańczowym, jasnym brzoskwiniowym – uzyskasz radosne połączenie;
 • z musztardowym – trochę surowe, ale ciekawe;
 • "bez", "róż", fioletowy – odważne i kobiece;
 • głęboki odcień czerwieni wygląda optymistycznie;
 • beżowy lub żółty tworzą subtelny, delikatny wizerunek;
 • z "czekoladowym" lub brązowym stworzą ekskluzywny mix;
 • chłodny, ale bardzo stylowy i wyrazisty wizerunek będzie z niebieskim, błękitnym, zielonym.

W ogóle połączenie turkusu w ubraniu – zadanie nie jest trudne, a wręcz przeciwnie, bardzo ekscytujące. Tu kobietom można ujawnić taką fantazję i wyrazić się tak, jak nikt się nie spodziewał. Ale w każdym razie eksperymentując kreatywnie i oryginalnie uzyskasz zupełnie nowy i bez wątpienia interesujący wizerunek.

Analiza kolorystyczna według typu urody

Wiedząc z czym nosić kolor turkusowy, aby wyglądać modnie, trzeba oddzielnie dobrać już gotowe kombinacje ciekawych odcieni do każdego typu urody. Do bladej, średniej i ciemnej karnacji skóry, różnych kolorów oczu i włosów może idealnie pasować ta cudowna barwa, jednak rudowłosym ślicznotkom nie znaleźć bardziej odpowiedniego kolorystycznego rozwiązania dla dużej części swojej garderoby, makijażu lub manicure:

 1. Typ "zima". Głębokiego i intensywnego niebieskiego, fioletowego trzeba unikać, mogą dodać odcień nadmiernego zimna, a oto brzoskwiniowy, migdałowy, beżowy lub różowy po prostu są idealne w połączeniu z turkusowym dla tego typu urody.
 2. Typ "wiosna" godnie zaprezentuje się, jeśli pani będzie uciekać się do kombinacji turkusu z intensywnym czerwonym, bordowym, "śliwowym" i wszystkimi odcieniami pudru. Jasne oczy i włosy będą ładnie kontrastować z nasyconą barwą wybranego stroju.
 3. Dla "lata" wybieramy połączenie turkusu z "kremem", pomarańczowym, blado-żółtym, soczystym zielonym lub bagnistym. Głęboki niebieski i odcienie niebieskiego – to również świetny wybór, ponieważ blond włosy dodadzą wizerunkowi złota i ciepła, uwalniając go od nadmiernego "lodu".
 4. "Jesień" może przywdziać strój w kolorze morskiej fali w połączeniu z brązowymi, złotymi, musztardowymi kolorami i wyglądać naturalnie i atrakcyjnie. Różowy i brzoskwiniowy też przypadną do gustu, a pudrowy, miętowy, niebieski, "schłodzą" wizerunek i uczynią go bardziej powściągliwym.
kolor turkusowy w modzie 1 kolor turkusowy w modzie 2 kolor turkusowy w modzie 3
kolor turkusowy w modzie 4 kolor turkusowy w modzie 5 kolor turkusowy w modzie 6
kolor turkusowy w modzie 7 kolor turkusowy w modzie 8 kolor turkusowy w modzie 9
 
Powiązane artykuły:
Kolor morski – jak dobierać kolor ubrania?
Odzież morskiego koloru to przepiękny wariant dla stworzenia obrazów. Ona dobrze podchodzi dla powszednich i odświętnych strojów. Akcesoria tego koloru można jednoczyć z biurową odzieżą, a opalacz tego odcienia.
Kolor akwamaryna – kształtowanie eleganckiego wizerunku
Jednym z ulubionych tonów światowych modelaży stał się akwamaryn, który często stosuje się w wielu kolekcjach. On promieniuje delikatność i zagadkowość, przemianę humoru i niektórą alienację, napełniając zaspokojeniem.
Musztardowy kolor – modne zestawienie kolorów ubrań
Musztardowy kolor podchodzi posiadaczkom wszystkich typów wyglądu zewnętrznego. Przy udanym pojednaniu jego z innymi odcieniami, można otrzymywać stylowe, atrakcyjne i harmonijne obrazy.
Kolor beżowy ciemny – powściągliwa elegancja stylu
Beżowy kolor dla wielu kobiet jest jednym z ukochanych. I to nic dziwnego, przecież on zdolny być jak podstawą obrazu, tak i jego rodzynkiem. Do tego, że ciemno-beżowy kolor świetnie wygląda i w rzeczowej odzieży, i w ulicznym stylu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty