Ładna opalenizna - jak poprawnie się opalać?

Ładna opalenizna

Każda kobieta jadąca nad morze, chce po odpoczynku mieć ładny czekoladowo - brązowy odcień skóry. Niestety, czasami masz bolące oparzenia słoneczne, schodzącą skórę i plamy na ciele. Główna przyczyna tego - nieprzestrzeganie zasad opalania się na słońcu. Oprócz tego, istnieje kilka tajemnic uzyskania ładnej opalenizny. Zapoznajmy się, w jaki sposób mieć ładną opaleniznę w domowych warunkach, przy tym nie szkodząc zdrowiu.

W jaki sposób otrzymać ładną, równomierną opaleniznę nad morzem?

Główne porady jak uzyskać piękną opaleniznę na plaży:

  1. Przede wszystkim, należy oczyścić skórę od zrogowaciałych komórek, polepszyć krwiobieg i ułatwić dostęp tlenu. Zrobić to należy za pomocą mechanicznego peelingu w domu. Kategorycznie nie można robić peelingu chemicznego, ponieważ po jego przeprowadzeniu skóra staje się bardzo wrażliwa, więc pod wpływem promieni słonecznych mogą pojawić się plamy pigmentowe, urazy. Skuteczne i bezpieczne są peelingi z kawy, cukru, migdałowe, sojowe, które można łatwo przygotować samodzielnie w domu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można również pójść do sauny. Gdy ciało będzie czyste, opalenizna będzie je pokrywać równomiernie i utrzyma się dłużej. Te zabiegi należy zrobić 2 – 3 dni przed opalaniem się.
  2. Kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu plażowego, należy przestrzegać specjalnej diety. Odpowiedni pokarm będzie sprzyjać produkowaniu melaniny, chronić od szkodliwych substancji, które są produkowane pod wpływem UF – promieni. Zalecane jest spożywanie następujących produktów spożywczych:
  • ryba;
  • wątroba wołowa;
  • brązowy ryż;
  • awokado;
  • banany;
  • marchewka;
  • morela;
  • pomidory;
  • żółtko;
  • śmietana;
  • seler.

  Nie należy spożywać:

  • czekolada;
  • alkohol;
  • kukurydza;
  • słodycze.

  Jak otrzymać piękną opaleniznę na plaży

  Porady:

 1. Koniecznie należy używać krem chroniący od promieni słonecznych, musi być wodoodporny. Podczas pierwszych trzech – czterech dni przebywania na słońcu, należy używać krem ze stopniem ochrony 30, w następnych dniach - 25, 20, 15. Nanosić krem ochronny należy co każde 1,5-2 godziny i po każdej kąpieli w morzu.
 2. Należy przestrzegać zasad przebywania na słońcu i opalania się. W ciągu pierwszych kilku dni, na słońcu można znajdować się nie więcej niż pół godziny, stopniowo trzeba przyzwyczaić się do słońca. Później, można na słońcu przebywać nie więcej 2,5 godziny. Najbardziej bezpieczny czas przebywania na słońcu – do godziny 11 rano i po godzinie 16.
 3. Po kąpieli od razu trzeba powycierać się ręcznikiem. Ponieważ woda przyciąga promienie słoneczne i można doznać poparzenia.
 4. Nie używaj na plaży perfum i innych środków kosmetycznych w skład których wchodzi spirytus. jak otrzymać piękną opaleniznęPonieważ mogą stać się przyczyną pojawienia się plam pigmentowych i rozwoju fotoalergii.
 5. Opalenizna jest równomierna, jeśli podczas opalania ciągle się poruszasz. Najlepiej jak najwięcej spacerować wzdłuż brzegu morza, grać w różne gry, pływać, a nie po prostu leżeć.
 6. Ponieważ podczas opalania się organizm traci dużą ilość płynu, więc niedobór należy uzupełniać. Trzeba pić dużo wody niegazowanej.
 7. Przed i po przebywaniu na plaży trzeba odpowiednio nawilżać skórę. Zalecane jest naniesienie na całe ciało kremu lub olejku. Wspaniałym wariantem jest olej oliwkowy.
 
Powiązane artykuły:
Podrażnienie skóry – główne przyczyny
Wysypki i podrażnienia na skórze sygnalizują o niezdrowych procesach, które odbywają się w organizmie. Toteż nie zwracać uwagi na podrażnienie skóry jest bardzo niebezpiecznie, przecież ono może być symptomem niebezpiecznej choroby.
Jędrność skóry
Wszystkim kobietom chciało się by, żeby ich skóra była elastyczna i prężna w ciągu całego życia.Żal jest,że do dzisiaj jeszcze nie wymyślono sposobów jak oszukać czas tak, żeby podtrzymywać skórę w aktywności. Można to zrobić siłami kosmetycznych środków i ludowych metod.
Kolagen na skórę - co sprzyja wyrabianiu kolagenu w skórze?
Kolagen jest jednym z najważniejszych substancji co formuje skórny karkas. Od tego, czy dostateczna ilość kolagenu mieści się w skórze dużo zależy jej zdrowie i wygląd zewnętrzny. Dokładniej o funkcjach kolagenu poznacie z artykułu.
Laserowe usuwanie rozstępów – rekomendacje
Zauważyłyście pojawienie się rozstępów po porodach, czy gwałtownym obniżeniu wagi? Nie rozpaczajcie. Jest skuteczny sposób od nich pozbyć się za pomocą aparatniej kosmetologii. W artykule rozpatruje się metodyka leczenia za pomocą lasera.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty