Ładny makijaż dla zielonych oczu

ładny makijaż dla zielonych oczu

Zielone oczy – rzadki dar natury, który może zmienić dowolny wygląd zewnętrzny. Właśnie dlatego ładny makijaż dla zielonych oczu to ten makijaż, który podkreśla ich kolor, nasila go. Osiągnąć takiego efektu można za pomocą różnych sposobów, ponieważ nie każda kobieta ma śmiałość, aby pokazać się w towarzystwie z jaskrawo-fioletowymi lub różowymi cieniami, chociaż właśnie ich zalecają wizażyści kobietom z zielonymi oczami.

Szczególności ładnego dziennego makijażu dla zielonych oczu

Ładny codzienny makijaż dla zielonych oczu powinien odpowiadać od razu kilku kryteriom:

 • powinien być prostym, łatwo się nanosić;
 • niezbyt obciążać wizerunek;
 • podkreślać naturalny odcień oczu;
 • być trwałym.

Jeśli chodzi o ostatni punkt to najłatwiej go wykonać – wystarczy dobrych cieni i tuszu do rzęs, najlepiej termoaktywnego. Taki tusz nie będzie się sypać i rozmazywać w ciągu dnia.

W tym celu, aby makijaż uzupełniał wizerunek, a nie odgrywał dominującej roli, należy ograniczyć stosowane tricki wizażu. Na przykład jeśli rysujesz strzałki – to najlepiej zrezygnować z cieni albo dobieraj konturówkę w neutralnym kolorze: jasno-brązowym, szarym, taup. To pomoże skupić akcent bezpośrednio na odcieniu oczu. Jeśli natomiast chcesz nasilić naturalny zielony kolor oczu – rób makijaż z użyciem jednakowego odcienia cieni i tuszu do rzęs. Przy czym cienie powinny kontrastować z kolorem oczu: wybieraj miedziane, różowe, bzowe kolory.

Ładny, delikatny makijaż dla zielonych oczu będzie łatwiej zrobić, jeśli przestrzegać następujących prostych zasad:

 1. Jeśli tęczówka oka posiada żółte kropelki, to najlepiej nie używać bzowych i fioletowych cieni. Nasilają owy pigment.
 2. Z góry na tusz czarny lub brązowy, można nanieść tusz fioletowy lub zielony. Dzięki takiemu trickowi oczy będą bardziej głębsze, jednak będzie mniej zauważalny aniżeli kolorowe cienie.
 3. Im większy kontrast, tym bardziej jaskrawsze są oczy. Ładny makijaż dla szaro-zielonych oczu przewiduje miedziane i koralowe odcienie. Tym, kto ma oczy w kolorze błota, bardziej pasują różowe, fiołkowe i liliowe kolory. Jeśli masz ciemno-zielone oczy przybliżone do koloru fali morskiej, to dobieraj terakotowe i czerwonawo-brązowe kolory cieni i konturówek.

Zasady naniesienia ładnego makijażu wieczorowego dla zielonych oczu

Jeśli chodzi o wieczorowy makijaż to podczas jego naniesienia również należy zachować kontrast. Przy tym należy uwzględniać nie tylko zielony kolor tęczówki, ale również poziom nasycenia koloru. Jasnym, zielonym oczom bardziej pasują ciemne, mocno pigmentowane odcienie. Ciemne oczy bardziej podkreślą jasne cienie i kosmetyki dekoracyjne w neutralnych kolorach. Czarny i ciemno-szary kolor w makijażu pasuje wszystkim kobietom z zielonymi oczami, jednak jeśli uwielbiasz takie kolory zwróć uwagę na jaskrawe odcienie, które nasilają zielony kolor oczu, dobierając szminki i róż. Delikatnie różowy i jaskrawo-czerwony akcent na ustach może zastąpić cienie. Owa zasada bardzo się przyda tym kobietom, które jeszcze nie opanowały zasad naniesienia skomplikowanego makijażu z naniesieniem kilku odcieni cieni i ich retuszowania.

Kolor włosów również odgrywa istotną rolę. Ładny makijaż dla brunetek z zielonymi oczyma nie może być taki sam jak make up dla blondynek. W trakcie procesu przekształcenia należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Kobiety, które mają jaskrawy wygląd zewnętrzny powinny dobierać bardziej umiarkowany makijaż oczu, podkreślając usta.
 2. Blondynki powinny pamiętać o tym, że niepoprawnie dobrany odcień różowych cieni może spowodować to, że ich twarz będzie wyglądać blado i chorobliwie. Jeśli masz wątpliwości to nanieś różowe cienie jedynie na dolną część powiek.
 3. Zielony kolor oczu – to bardzo wyrazista część wyglądu zewnętrznego. Z tego więc powodu najlepiej używać jak najmniej kosmetyków podczas naniesienia makijażu.
 4. Kobietom z zielonymi oczami i rudymi włosami lepiej nie używać czarnych konturówek i tuszów do rzęs.
 5. Jeśli postanowiłaś użyć zielonych cieni to ich kolor nie powinien powtarzać koloru oczu.

Idealny wariant – maksymalnie różniący się zielony.

ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 1 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 2 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 3
ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 4 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 5 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 6
ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 7 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 8 ładny dzienny makijaż dla zielonych oczu 9
 
Powiązane artykuły:
Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?
Jaskrawy i niezwykły kolor pomady zobowiązuje być w centrum uwagi. Kto jest stworzony dla pomarańczowego koloru w makijażu warg, a komu warto unikać pomady takiego odcienia? O tym opowiemy dziś.
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody
Czarowne farby listopada pobudzają odpowiadać takiej piękności we wszystkim. W stylu odzieży, we fryzurze i zazwyczaj w makijażu chcemy odzwierciedlić jesienny humor. Dodajmy złota!
Efekt szronu na rzęsach – srebrny makijaż oczu, czyli sztuka malowania
Nie za górami przednoworoczne imprezy. I oprócz stroju, tak ważne dobrać aktualny makijaż, co harmonizuje z tematem zimy. Zagadkowy i świetny pogląd, co srebrzy się szronem proponujemy wam stworzyć za pomocą naszych rekomendacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty