Ładny makijaż oczu – zawodowy master class

ładny makijaż oczu

Ładny makijaż oczu nie tylko zmienia wygląd zewnętrzny, ale również daje nam możliwość osiągnąć innych celów – zrobić oczy bardziej wyrazistymi i większymi, ukryć zmęczenie, podkreślić ładny kolor cery, etc. Dobraliśmy wieczorowy wariant ciemnego makijażu oczu, który można uważać uniwersalnym, a również przygotowaliśmy kilka porad, z których można korzystać na co dzień.

Kilka tajemnic, jak można zrobić ładny makijaż oczu

Zanim nanieść ładny makijaż na oczy, przekonaj się, że twoja twarz nie potrzebuje korekty. To oznacza, że użyłaś kremu nawilżającego, wyrównałaś ton twarzy, ukryłaś zaczerwienienia i cienie pod oczami. Należy to robić tylko w tym wypadku, jeśli to jest potrzebne. Owe maleńkie tajemnice pomogą szybko zrobić ładny makijaż oczu:

 1. Aby konturówka do oczu nie rozmazywała się i można było narysować ładną strzałkę, należy włożyć ją do lodówki na 10-15 minut.
 2. Jeśli zawczasu położysz pod dolną powiekę wacik, to następnie możesz łatwo usunąć cienie, które się sypią.
 3. Biały i beżowy kayal nie tyko da możliwość wizualnie zwiększyć oko, ale również spojrzenie będzie bardziej otwartym.
 4. Aby tusz do rzęs nanosił się bardziej cienką warstwą, można go włożyć na kilka minut pod gorącą wodę.
 5. Nie używaj cieni perłowych – mało komu pasują i jest trudno z nimi pracować.
 6. Jeśli nie jesteś pewna, że poradzisz sobie ze skomplikowanym makijażem, używaj jedynie tuszu i konturówki. Kolorowych i nasyconych cieni najlepiej nie używać, ponieważ musisz posiadać pewne doświadczenia, jeśli chodzi o ich naniesienie.

Bardzo ładny wieczorowy makijaż oczu – master class

Owy makijaż jednakowo ładnie wygląda na ciemnych, błękitnych i zielonych oczach. Robić go jest bardzo łatwo, więc poradzą sobie z nim nawet te kobiety, które nie mają doświadczenia, jeśli chodzi o użycie kosmetyków dekoracyjnych. Natomiast doświadczeni wizażyści docenią wspaniałe połączenie barw i technik:

 1. Nanosimy podkład. Z góry, aż do samej powieki, używaj matowych jasno-beżowych cieni.
 2. bardzo ładny makijaż oczu 1
 3. Na górną powiekę nanieś czarną konturówkę.
 4. bardzo ładny makijaż oczu 2
 5. Na zewnętrzną część powieki nanieś brązowe satynowe cienie, jak na rysunku. Używaj ograniczyciela, aby dolna linia była dokładną.
 6. bardzo ładny makijaż oczu 3
 7. Nanosimy na zmarszczkę nakątną czarne satynowe cienie. Również nanieś takie same cienie na linię dolnych rzęs.
 8. bardzo ładny makijaż oczu 4
 9. Na górną powiekę nanosimy matowe granatowe cienie z dobrą pigmentacją.
 10. bardzo ładny makijaż oczu 5
 11. Rysujemy strzałki czarną konturówką. Dobieraj taki kształt strzałki, który najbardziej ci pasuje. Nanosimy na rzęsy czarny tusz. Srebrzystą lub białą konturówkę nanosimy na centralną część śluzówki dolnej powieki.
 12. bardzo ładny makijaż oczu 6
 
Powiązane artykuły:
Szerokie kości policzkowe – jak je ukryć za pomocą makijażu?
Szerokie kości policzkowe nie zawsze wyglądają pięknie. Czasami one dodają obliczu asymetryczności i czynią go nieatrakcyjnym. Prawidłowy makijaż i fryzura zdolne sprawić się z taką wadą wyglądu zewnętrznego.
Ładny makijaż dla zielonych oczu
Zielonookim kobietom może być ograniczony minimum dekoracyjny kosmetyków – rzadki kolor samodzielnie jest przepiękną ozdobą. Jednak jego można korzystnie zamaskować za pomocą niektórych przyjęć.
Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?
Jaskrawy i niezwykły kolor pomady zobowiązuje być w centrum uwagi. Kto jest stworzony dla pomarańczowego koloru w makijażu warg, a komu warto unikać pomady takiego odcienia? O tym opowiemy dziś.
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty