Laserowe usuwanie blizn – pozbywamy się defektów skóry

laserowe usuwanie blizn

Blizny już od dawna nie są uważane za ozdobę ani mężczyzn, ani kobiet, zwłaszcza jeśli znajdują się na twarzy.Najbardziej bezpiecznym, bezbolesnym i skutecznym sposobem na usuwanie takich defektów jest usuwanie blizn za pomocą lasera lub szlifowania. Owa metoda daje możliwość usunąć dowolną bliznę – na poziomie skóry (normotroficzne), unoszące się nad nią (hipertroficzne, keloidowe) blizny, co zapadają (atroficzne).

Jaki laser jest lepszy do usuwania blizn?

W dermatologii i kosmetologii stosowane są 2 rodzaje lasera – erbowy i frakcyjny (CO2, DOT).

Pierwszy typ urządzenia oddziałowuje delikatnie, ponieważ posiada mniejszą długość fal i praktycznie nie działa na zdrowe tkanki. Owe lasery jeszcze są nazywane chłodnymi przez minimalne oddziaływanie termiczne i bezbolesność, zazwyczaj nawet nie jest potrzebne miejscowe znieczulenie. Szlifowanie DOT odbywa się za pośrednictwem aparatu z bardziej długą falą, a efekt po takim zabiegu jest o wiele szybszy. W czasie stosowania lasera CO2 człowiek odczuwa ból, skóra staje się czerwona, jednak zaczerwienie znika po kilku dniach.

Typ urządzenia jest dobierany w zależności od wielkości i kształtu blizny, głębokości. Zazwyczaj wybierają lasery DOT, oddziaływanie których można uzupełnić szlifowaniem erbowym w końcu terapii.

Laserowe usuwanie blizn na twarzy i ciele

Technologia zabiegu jest dosyć prosta – za pomocą promienia laserowego jaki laser usuwa bliznydokonuje się mikroskopicznej perforacji (wypalanie i zniszczenie) blizny. W czasie rehabilitacji w głębokich warstwach urażonej skóry powstają nowe zdrowe komórki, które stopniowo zastępują tkankę blizny.

Po kilku zabiegach szlifowania blizna może stać się bardziej jasna i wyrównuje się jej rzeźba.

W taki sam sposób odbywa się laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. W danym wypadku pobudzane jest produkowanie włókien kolagenowych i elastycznych, dzięki czemu wypełniane są bardziej głębokie zapadnięcia zdrowej skóry, a skóra uzyskuje normalny kolor i strukturę. Do zupełnego wyleczenia koniecznym jest przeprowadzenie od 4 do 10 zabiegów, w odstępie 2-3 tygodnie.

 
Powiązane artykuły:
Czarne znamię – o czym może świadczyć?
U was na obliczu, czy na ciele jest znamię? Jeśli ono nie wyrządza żadnego niepokoju, to nie ma powodów do obaw. Przeczytawszy proponowany artykuł dowiadujecie się o przyczynach pojawienia takich ciemnych pieprzyków.
Znamię na szyi – czy jest niebezpieczne?
Ubieracie się ostrożnie, żeby nie uszkodzić znamienia umieszczonego na szyi? Przeczytajcie proponowany artykuł i wyjaśnijcie, czym mogą być niebezpieczne różne rodzaje na szyi - jest opinia dermatologów o takich pieprzykach.
Laserowe usuwanie plam pigmentowych – jak się pozbyć przebarwień?
Sprzykrzyło się każdorazowo zamazywać piegi, czy plamy pigmentowe tonującym kremem? Chcecie wyklarować je, czy całkiem się pozbyć? Lepiej od razu odwołać się do fachowca lasera kosmetologii.
Laserowe usuwanie znamion
Szczególną uciążliwość wywołują chorobliwe znamiona, co mocno rozrosły się na ciele. Jest zrozumiałe pragnienie pozbyć się od nieprzyjemności na skórze. Jeden ze współczesnych sposobów likwidacji znamion jest ich usunięcie za pomocą lasera.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty